ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH

ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: Γιωργος στις 29/07/2010 4:10 μμ.

Παίδες το φαινόμενο των κλοπών έχει γίνει πολύ έντονο.
Καθημερινά μιλώ με κάποιον συνάδελφο και αναφερώμαστε σε προσφατη κλοπή , καθώς και οι ανακοινώσεις του forum μπορούν να δείξουν την αύξηση.
Πρό εβδομάδας ζητήθηκαν ανταλλακτικα για τίγρη από Αλβανία και όταν ο ντήλερ ζήτησε πλαίσιο ο Αλβανός αρνήθηκε να το δώσει και έκλεισε το τηλ.
Εμένα παρόμοια περίπτωση έγινε από Βουλγαρο. Αναφέρομαι σε αυτές τις χώρες όχι από ρατσιστική διάθεση αλλά επειδή εκεί δεν υπάρχει αντιπροσώπευση της μάρκας, ούτε τεχνική υποστήριξη ακόμη, και το να κυκλοφορούν εκεί Τ είναι λίγο ύποπτο.
Σας εφιστώ την προσοχή, ιδιαίτερα στα πιο εμπορικά μοντέλα όπως tiger kai street να ασχολείστε περισότερο με την ασφάλεια(κλειδαριές -συναγερμούς) γιατι δυστυχώς έχουμε μπει στο στόχαστρο των τσογλανιών.
Ακόμη παρακαλώ άν βλέπετε τίποτα μυστήριες αγγελίες με πολλά πράγματα από TRIUMPH και ασυνήθιστα ανταλλακτικα, τροχοί , φανάρια, μπροστινα ενημερώστε το forum ή εμένα με pm να το διαδώσουμε.
Αντε και καλή μας τύχη

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 29/07/2010 4:20 μμ.

+1050...πολυ σωστος!
Προσοχη μεγαλη παιδες...πλεον ουτε για κατουρημα χωρις να το βλεπουμε σε καφετεριες,βολτες κτλ και παντου ΜΑ ΠΑΝΤΟΥ κλειδωμα τιμονιου και αλύσιδα σε σταθερο σημειο.
Εγω εχω κανει κατασκευη σε φιλο σιδερα με κρικους με ατσαλενια πριτσινια στο μωσαικο (ναι καλα καταλαβετε μεσα στην πολυκατοικια,δεν βγαινουν με τιποτα και εχω φαει με τροχο τα κεφαλια των βιδων) και το εχω δεμενο μονιμα και κουκουλωμενο με συναγερμο.ΜΗΝ βαριεστε να βαζετε κουκουλα επ'ουδενει,προστατευει απο τσακαλους που κοζαρουν!!!
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: alexandros.s στις 29/07/2010 8:07 μμ.

μακρια απο μας.

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: Barkos στις 30/07/2010 12:04 μμ.

όπως έχω ξαναγράψει, δύο εταιρίες ασφαλίζουν με ολική κλοπή

ούτε άγχος, αλλά και να έρθει η καταραμένη στιγμή κάτι θα σε ανακουφίσει,
επίσης γνωρίζω ότι η μία αποζημιώνει σε ένα μήνα ενώ η άλλη σε 2.
και τα ασφάλιστρα πιστεύω δεν είναι τόσο απαγορευτικά.

και γενικά αν με ρώταγες, θα το ασφάλιζες σε κάποια πιο μικρή επαρχιακή πόλη;
θα σου έλεγα όχι τσάμπα χρήματα, αλλά στην Αθήνα δεν περνάει καν απο το μυαλό μου να μην το ασφαλίσω
έχοντας και κλειστό πάρκινγκ και εννοείται ότι την κλειδώνω και εκεί.

αλλά αν στην βάλουν στο μάτι... τουλάχιστον θα πάρεις αποζημίωση για να χρυσώσεις το χάπι.

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: johnygalan στις 01/08/2010 10:45 πμ.

alexandros.s"μακρια απο μας."

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: psilo_paidi στις 03/08/2010 5:24 μμ.

TRIUMPHAKIAS"+1050...πολυ σωστος!
Προσοχη μεγαλη παιδες...πλεον ουτε για κατουρημα χωρις να το βλεπουμε σε καφετεριες,βολτες κτλ και παντου ΜΑ ΠΑΝΤΟΥ κλειδωμα τιμονιου και αλύσιδα σε σταθερο σημειο.
Εγω εχω κανει κατασκευη σε φιλο σιδερα με κρικους με ατσαλενια πριτσινια στο μωσαικο (ναι καλα καταλαβετε μεσα στην πολυκατοικια,δεν βγαινουν με τιποτα και εχω φαει με τροχο τα κεφαλια των βιδων) και το εχω δεμενο μονιμα και κουκουλωμενο με συναγερμο.ΜΗΝ βαριεστε να βαζετε κουκουλα επ'ουδενει,προστατευει απο τσακαλους που κοζαρουν!!! "



http://www.youtube.com/watch?v=WOoEWv_QAio
http://www.youtube.com/watch?v=qaK0VzU2 ... re=related
Δε το ποστάρω για να σε ειρωνευτώ αλλά να σε ξυπνήσω!!


Τα triumph δεν εχουν εργοστασιακό immobilizer....

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 03/08/2010 6:27 μμ.

psilo_paidi"
TRIUMPHAKIAS"+1050...πολυ σωστος!
Προσοχη μεγαλη παιδες...πλεον ουτε για κατουρημα χωρις να το βλεπουμε σε καφετεριες,βολτες κτλ και παντου ΜΑ ΠΑΝΤΟΥ κλειδωμα τιμονιου και αλύσιδα σε σταθερο σημειο.
Εγω εχω κανει κατασκευη σε φιλο σιδερα με κρικους με ατσαλενια πριτσινια στο μωσαικο (ναι καλα καταλαβετε μεσα στην πολυκατοικια,δεν βγαινουν με τιποτα και εχω φαει με τροχο τα κεφαλια των βιδων) και το εχω δεμενο μονιμα και κουκουλωμενο με συναγερμο.ΜΗΝ βαριεστε να βαζετε κουκουλα επ'ουδενει,προστατευει απο τσακαλους που κοζαρουν!!! "



http://www.youtube.com/watch?v=WOoEWv_QAio
http://www.youtube.com/watch?v=qaK0VzU2 ... re=related
Δε το ποστάρω για να σε ειρωνευτώ αλλά να σε ξυπνήσω!!


Τα triumph δεν εχουν εργοστασιακό immobilizer...."


Γνωριζω ΤΑ ΠΑΝΤΑ για τις φθηνες αλυσιδες τυπου abus κτλ....ο τομεας μου ειδικευεται σε τετοια θεματα...η αλυσιδα που εχω δεν την πιανει ο κοφτης ο συγκεκριμενος που εβαλες.... ...σε μεγεθος ειναι πολυ πιο χοντρη και κοβεται μονο με τροχο.

+ οτι αν επιχειρησουν να κοψουν εκει που την εχω θα πεταχτει η γιαγια (συνεγαρμος και μλκιες... ) και θα γινει της ποτανας εχει εκπαιδευτει σε Παγρατιο....

Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: aimiliosbmw στις 29/11/2010 5:51 μμ.

μηπως θα πρεπει να κανουμε ενα καινουργιο post που να γραφουμε την ημερομηνια κλοπης ή αποπειρας το τοπο και μια λιστα με τις μηχανες που ειδη εχουν κλαπει με αριθμο κυκλοφοριας,χρωμα,αρ.πλαισιου,αρ κινητηρα κλπ?

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: tharis στις 29/11/2010 6:03 μμ.

Κατι τετοιο πηγε να κανει κι ο Costas νομιζω αλλα δεν ειδα κανεναν απ τους παθοντες να γραφει κατι ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: bob16 στις 29/11/2010 10:09 μμ.

Ο ΚΩΣΤΑΣ ΑΛΛΟ ΖΗΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ . . .

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: chris34 στις 29/11/2010 10:38 μμ.

bob16"Ο ΚΩΣΤΑΣ ΑΛΛΟ ΖΗΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ . . ."

ΦΙλε μου καλε καλο θα ηταν να γραφεις με μικρα γραμματα!
Δηλαδη τι ζηταει ο Κωστας;
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: coot στις 12/03/2011 9:58 πμ.

Καλημέρα όσο καλή μπορεί να είναι, δεύτερη φορά σε διάστημα δύο χρόνων μου κλέβουν κομμάτια από τη μηχανή. Σήμερα 12/3/11 μου έκλεψαν φανάρια όργανα με τη βάση και το μασκάκι.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: Billy στις 12/03/2011 10:30 πμ.

c"Καλημέρα όσο καλή μπορεί να είναι, δεύτερη φορά σε διάστημα δύο χρόνων μου κλέβουν κομμάτια από τη μηχανή. Σήμερα 12/3/11 μου έκλεψαν φανάρια όργανα με τη βάση και το μασκάκι."


Όχι ρε φίλε!!!Απίστευτο ξενέρωμα.Συναγερμό είχες;

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: dimchrist στις 12/03/2011 10:50 πμ.

c"Σήμερα 12/3/11 μου έκλεψαν φανάρια όργανα με τη βάση και το μασκάκι."

Τι είπες τώρα?!
Έχουν πολύ θράσος!
Μήπως να σκεφτείς την περίπτωση του κλειστού parking?

Triple Way

Re: ΕΝΤΟΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΛΟΠΩΝ TRIUMPH  

  Από: denthnpalevw στις 12/03/2011 11:01 πμ.

Mηπως να παρεις βολτα ολα τα συνεργεια???? Για καποιο τρακαρισμενο ειναι σιγουρα. Αν μπορεις να αναγνωρισεις τα δικα σου πιστευω οτι εχεις καποιες ελπιδες.
Μην το παρατας. Στους δρομους πρεπει να σαι......
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/