ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: galileos στις 20/02/2011 9:13 πμ.

vagtyrp"μπράβο αιμίλιε! προσωπικά πάντως εφόσον έχει περάσει το τρίμηνο και η μηχανή έχει ζημιές πάνω φανερές και μή φανερές, και δεν ξέρεις και πώς την μεταχειρίστηκαν όλο αυτό το διάστημα, εγώ θα έπαιρνα τα λεφτά και θα έδινα τη μηχανή στην ασφαλιστική......και θα πήγαινα για καινούργιο ακόμα και αν ήθελα την ίδια..... "


Μπράβο! Πολύ καλά νέα! Προτείνω να ακολουθήσεις, αν μπορείς φυσικά, την παραπάνω λύση και να αποκτήσεις νέο μηχανάκι. Καλή συνέχεια
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: chris34 στις 20/02/2011 1:42 μμ.

Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: dimchrist στις 20/02/2011 3:59 μμ.

Απίστευτο! Πολύ καλά νέα!
Η ασφαλιστική για άλλη μία φορά απέδειξε πόσο μικρή είναι...
Όπως και να έχει σημασια έχει που τον ξαναβρήκες σε σχετικά καλή κατάσταση. Με το καλό γρήγορα να κάνεις την πρώτη σου βόλτα.

Triple Way

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Bill Vr στις 20/02/2011 5:22 μμ.

aimiliosbmw"Φίλοι μου τελικά μετά από τρεις μήνες προσμονής και επιμονής ο τιγρακος μου βρέθηκε στη περιοχή Αμαρούσιου από τυχαία περιπόλια της αστυνομίας.Η κατάσταση της οπτικά τουλάχιστον είναι αρκετά καλή με μοναδικές ζημίες σε διακόπτη, τάπα βενζίνης και απώλεια τελικού εξάτμισης .Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι το τρίμηνο της ασφάλειας έχει παρελθει απο 11/11/2010 εως 11/2/2011 όπου και πήρα βεβαίωση απ την αστυνομία ότι δεν είχε βρεθεί στο διάστημα αυτό. Πήρα το χαρτί και στις 14/2/2011 ημέρα δευτέρα κατέθεσα στα κεντρικά της INTERAMERICAN κλειδιά χαρτιά και ότι έχει σχέση με τη μηχανή για να ξεκινήσει η διαδικασία αποζημίωσης. Τρίτη πρωί τηλ και η πρώτη προσφορά δε με βρίσκει σύμφωνο …. κλείνοντας συζητήσαμε για τη νέα τιμή όπου και θα πρέπει να το συζητήσουν. Αναμένοντας νέο τηλεφώνημα από INTERAMERICAN ημέρα παρασκευή κτυπάει τελικά από το τμήμα Αμαρούσιου και σαν πρωταπριλιάτικο ψέμα ότι η μηχανή βρέθηκε. Πανικός ….και συναισθηματικά φορτισμένος για άλλη μια φορά. Φεύγω σφαίρα όπου την κοίταζα με αμηχανία και ικανοποίηση αλλά δίχως να έχω το δικαίωμα να τη παραλάβω χωρίς χαρτιά κάτι που και η INTERAMERICAN μου το επιβεβαίωσε την ημέρα που κατέθεσα τα χαρτιά μου κι ας μην έχω αποζημιωθεί ακόμα αφού έληξε το τρίμηνο.

Οπότε δευτέρα ξανά αναμονή για να δούμε τι θα γίνει …..ευτυχώς και να ναι καλά τα παιδιά του τμήματος που μου πρόσφεραν το στεγασμένο γκαράζ τους για το σαββατοκύριακο."



Ευκαιρία να μας διαφωτίσει λίγο ο Αιμίλος με το θέμα της αποζημίωσης και το οποίο συζητείται κσι εδώ: http://www.forumtriumph.gr/asfaleia-olikis-klopis-gia-mixani-t3211.html

Η ασφαλιστική αρνήθηκε να δώσει το ποσό που ανέγραφε το συμβόλαιο; Κάτι τέτοια κατάλαβα.

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: tigerchios στις 20/02/2011 8:04 μμ.

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ !!!:clap

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: devil... στις 21/02/2011 12:11 πμ.

μπραβο ρε φιλε ...χαρηκα πολυ που βρεθηκε το τιγρακι σου..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: tharis στις 21/02/2011 12:29 πμ.

Πιασανε κανεναν ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: bonnie στις 21/02/2011 1:27 πμ.

απιστευτο!!
μπραβο ρε αιμιλιε!! ευχομαι να ξεμπερδεψεις συντομα κ να ηρεμησει επιτελους το κεφαλι σου με ολα αυτα τοσο καιρο!!!
κ συντομα καβαλα!!

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Sprinter στις 21/02/2011 8:30 πμ.

Κράτα μας ενήμερους στα περί της ασφάλειας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Native στις 21/02/2011 10:30 πμ.

Μπράβο φίλος, ήσουν πολύ τυχερός Με το καλό να γράψεις χιλιόμετρα πάλι
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Billy στις 21/02/2011 11:41 πμ.

Απίστευτο! Ούτε στον παπά μην το πεις!!!

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: aimiliosbmw στις 21/02/2011 6:15 μμ.

Πρώτη μέρα επικοινωνίας με INTERAMERICAN με αποτέλεσμα το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ
Το κορυφαίο της υπόθεσης να πάρω τηλ σήμερα το πρωί τη κύρια που έχει το φάκελο και να μου λέει αύριο μεθαύριο θα γίνει το συμβούλιο για την έγκριση της τιμής και γω της απάντησα ότι μέχρι να το σκεφτούν η μηχανή βρέθηκε και τι θα πρέπει να κάνουμε.
Μιλήστε με το προϊστάμενο το μεσημέρι. Παίρνω τηλ το προϊστάμενο μιλήστε με τη κύρια που έχει το φάκελο μου λέει…..γκρρρρρ…….κι αφού τον ενημέρωσα, με υφακι τόλμησε να εννοηθεί ότι γνώριζα κιόλας επειδή χρονικά είναι κοντά στο τρίμηνο.
Αύριο θα με βρουν τετ α τετ προσκομίζοντας και τη βεβαίωση του τμήματος ότι βρέθηκε 21:45 17/2/2011.
Όποιος γνωρίζει και μπορεί να συμβουλέψει το χειρισμό της υπόθεσης θα παρακαλούσα να έρθει σε επικοινωνία μαζί μου.
Αιμιλιος 6979729532

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: mastersam13 στις 21/02/2011 7:56 μμ.

Δεν ρωτάς και ένα δικηγόρο ρε αιμίλιε?
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Sprinter στις 21/02/2011 10:01 μμ.

Ετσι λέω και εγώ. Για αυτό στο προηγούμενο ποστ μου σου είπα να μας έχεις ενήμερους για τα περι ασφαλιστικής. Να είσαι προετοιμασμένος για το μακρινό ενδεχόμενο να σου πούν πως η ανευρεθείσα μηχανή είναι πλέον ιδιοκτησία της ασφαλιστικής. Η μάλλον, αυτά θα σου έλεγαν αν είχε τελειώσει η διαδικασία αποζημίωσης. Τώρα είναι μια κατάσταση μάλλον περίεργη. Δεν μπορώ να φαντασθώ να θέλουν να κρατήσουν τη μηχανή και να σε πληρώσουν αλλά ποτέ δε ξέρεις μ' αυτούς τους μακάκες. Πήγαινε δες τους, ακου τι θα σου πούν, μη πείς τίποτα εσύ και ρώτα δικηγόρο. Και όταν τελειώσεις, άλλαξε ασφαλιστική απλώς για να τους τη σπάσεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Panos69 στις 21/02/2011 10:35 μμ.

Η ασφαλιστική νομίζω ότι έχει το πρόβλημα εδώ.

Για μένα, τυπικά έπρεπε να πληρώσει τον ιδιοκτήτη με το ποσό που ορίζει το συμβόλαιο και να φέρει την μηχανή στην κυριότητά της (στα χαρτιά, ακόμα και αν αυτή δεν βρέθηκε ποτέ) την επόμενη μέρα από την λήξη του τριμήνου.

Μετά, η ασφαλιστική (σε περίπτωση που η μηχανή βρεθεί όπως έγινε τώρα) βρίσκεται στην δυσάρεστη θέση να πρέπει να πουλήσει την μηχανή για να πάρει πίσω κάποιο τμήμα ή ολόκληρη την αποζημίωση που πλήρωσαν στον ιδιοκτήτη.

Και λέω "δυσάρεστη" επειδή ΔΕΝ είναι δουλειά τους να κάνουν πωλήσεις μηχανών ή αυτοκινήτων.

Γι' αυτό ίσως να τους συμφέρει περισσότερο να πληρώσουν όσα χρειάζονται (κατά την δική τους εκτίμηση) για την αποκατάσταση των ζημιών και να επιστρέψουν την μηχανή στον ιδιοκτήτη της.

Στο χέρι του ιδιοκτήτη είναι να αποφασίσει τί τον συμφέρει να κάνει ρωτώντας πάντα ένα δικηγόρο.

Αυτή είναι η θεωρία μου... Κάποιος που να ξέρει στα σίγουρα, ας μας πει την γνώμη του.