ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Sprinter στις 21/02/2011 10:45 μμ.

Αν δεν είχε και μερική δε χρειάζεται η ασφαλιστικη να πληρώσει τίποτα για επισκευή.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: aimiliosbmw στις 23/02/2011 8:56 μμ.

Γεια σας και πάλι…τρίτη μέρα σήμερα και ο προϊστάμενος των ζημιών επειδή είδε το φάκελο και το ιστορικό μου πρότεινε επειδή είδε ότι αξίζει η μηχανή και με σκέφτηκε…., ότι έχω το δικαίωμα να αποσύρω τη διαδικασία αποζημίωσης και να πάω να παραλάβω τα χαρτιά και τα κλειδιά μου ή αλλιώς να μιλήσω με τη συμβολαιογράφο για τις διαδικασίες αποζημίωσης.
Διευκόλυνση σας κάνω και σκεφτείτε το….διευκόλυνση στην εταιρεία σας μου ζητάτε του απαντώ !!!.΄
Εγώ σας ζητώ να πάμε μαζί να τη μεταφέρουμε σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο TRIUMPH ώστε να δούμε το κόστος ζημιών γιατί οπτικά έχουμε κλειδαριές, κεντρικό διακόπτη, κλειδιά και εξάτμιση που μας κάνουν 1000€ περίπου χωρίς να μπορώ να ελέγξω περεταίρω ζημιές μοτέρ που μπορούν να υπάρχουν αφού στο τμήμα που φυλάσσεται δε μπορώ να τη φέρω σε λειτουργία.
Δε μου δίνετε ούτε καν το κλειδί να ανοίξω τη σέλα να πάρω τα υπάρχοντα μου και το φυλακτό του πατέρα μου.
Δηλαδή με υποχρεώνεται ή να αποσύρω την αποζημίωση με ότι κόστος κι αν είναι δίχως να έχω το δικαίωμα να ελέγξω την ίδια ΜΟΥ τη μηχανή? ή αλλιώς (εκ του ασφαλούς) να με πληρώσετε? ακριβως λεει…
Τι γίνετε με τα after market αξεσουάρ που δεν είναι δηλωμένα(τα είχα προσκομίσει με τιμολόγια στα στοιχειά της εταιρείας όπου και ανήκει η μηχανή) και τρεις μήνες που δεν είχαμε ίχνος της κακώς δεν τα είχατε δηλώσει και δε μπορούμε να τα λάβουμε υπόψη μας, δε παίρνετε μία κλπ …εμείς μόνο τη μηχανή βλέπουμε και αυτό είχατε ασφάλιση κύριε μου λέγανε 9500€ για TRIUMPH TIGER.
Δεν μου ανήκουν ότι είναι πρόσθετα και τα υπόλοιπα να τα αντικαταστήσω με τα εργοστασιακά της αφού έτσι είναι ασφαλισμένη?
Όχι κύριε μου λέει…

Υ.Γ.

Να έχεις ασφαλιστεί για 9500, να περναει το τρίμηνο 11/11/2010 έως 11/2/2011, 14/2/2011 τους πας τα χαρτιά και βεβαίωση ότι δεν βρέθηκε , σου κάνουν παζάρι στα 9000 την επομένη, μέχρι να αποδεχτούν το 9500 περνάνε οι μέρες, εσύ παράλληλα ειδοποίησε απ την Ε.Α. 18/2/2011 για την ανεύρεση της μηχανής, 21/2/2011 τους ανοίγεις τα μάτια, 22/2/2011 αποδέχονται τα 9500, 23/11/2010 σήμερα να γίνονται τα παραπάνω και να έχει το πάνω χέρι ένας προϊστάμενος της INTERAMERICAN και μόνο θέλω να πιστεύω…στη πλάτη μου?
Αυτό που ξέρω είναι ότι δε πάει άλλο αυτή η κατάσταση !!!Τρεις μήνες να τη ψάχνεις και τώρα να βλαστημάς που τη βρήκες. Οι μέρες περνανε η αστυνομία πιέζει να τη παραλάβει κάποιος και μηχανή εξακολουθώ να μην έχω….μόλις την αντίκρισα στο τμήμα το χα δει το όνειρο…φίλοι και γνωστοί τρελή χαρά ζώντας τι πέρασα τις μέρες αυτές… τώρα βλέπουν γιατί δε χάρηκα μαζί τους!!!

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Sprinter στις 23/02/2011 9:08 μμ.

Εγώ γιατί μετά από όλα αυτά νομίζω πως είσαι ελαφρώς γκρινιάρης και υπερβολικός?

1. Αν κατάλαβα καλά ασφάλισες τη μηχανή για 9500 και 9500 σου δίνουν. Σπανίως γίνεται αυτό.
2. Η μηχανή τυχαία βρέθηκε λίγο μετα την παρέλευση τριμήνου και σου λένε η παίρνεις τις 9500 ή τη μηχανή. Αν είχε βρεθεί 1 μέρα πρίν τη λήξη του τριμήνου θα είχες μόνο να παίρνεις τη μηχανή. Αν είχε βρεθεί μια βδομάδα μετά ας πούμε θα είχες πάρει μόνο τις 9500.
3. Μερική κλοπή δεν είχες

Εσύ θέλεις να ελέγξεις σε συνεργείο τη μηχανή έτσι ώστε τι ακριβώς να κάνεις? Αν έχει ζημιές που υποβιβάζουν τη μηχανή σε αξία μικρότερη των 9500 να την πασάρεις στην ασφαλιστική ενω αν όχι να κρατήσεις και να πουλήσεις τη μηχανή?

Μήπως θέλεις να σε περιμένει η ασφαλιστική να βάλεις αγγελία να την πουλήσεις κι αν δε πιάσει περισσότερο από 9500 τότε να τους την πασάρεις?

Αμ το άλλο με τα αξεσουάρ που δε τα είχες δηλώσει και δεν τα είχες ασφαλίσει, τι γκρινιάζεις τώρα?

Είσαι σοβαρός? Μηπως, μήπως λέω, τα θες όλα δικά σου? Εγώ αν ήμουν ο ασφαλιστής θα σε είχα διαολοστείλει.

Η δε κατάλαβα καλά, γιατί τα λές και μπερδεμένα?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:47, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: vagtyrp στις 23/02/2011 9:49 μμ.

αιμίλιε πάρε τα λεφτά και φύγε. ξέχασέ την και πάρε άλλη. το ότι σου δίνουν τα λεφτά αυτά πρέπει να χαίρεσαι. με την κρίση την σημερινη, και να ήθελες να την πουλήσεις πάνω από 8000ευρώ δεν θα έπερνες. σίγουρα έχει και παραπάνω ζημιές που δεν τις βλέπεις.τα αξεσουάρ δυστυχώς τα χάνεις.
μερική κλοπή ή ζημιά σε μηχανή δεν υπάρχει σε καμιά ασφαλιστική, οπότε και μόνο που στο προτείνει πάει να γλυτώσει το φέσι των 9500ευρώ, μιας και ποτέ δεν προκειται να τα πάρει πίσω η εταιρία.

ΠΑΡΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΓΝΩΜΗ.....ΚΑΙ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.....


καταλαβαίνω πως νιώθεις αλλά κάνε μια καινούργια αρχή......δες το και αλλιώς....δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις και πιστονάκια....( να μη πω και την κακία μου λιγάκι.... )

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Panos69 στις 23/02/2011 10:05 μμ.

Ρώτησες δικηγόρο που να ξέρει από αυτά τα θέματα μήπως υπάρχει δυνατότητα να τους πιέσεις;

Άσχετα με την γνώμη του δικηγόρου, στην θέση σου θα έπαιρνα τα χρήματα, δηλ. τις 9500 που έχουν αποδεχτεί.
Είναι το καλύτερο που θα μπορούσε να γίνει με δεδομένο ότι ΔΕΝ είχες δηλώσει τα εξτρά.

Δεν θα ήθελα να ρισκάρω να βγουν αύριο κι άλλες ζημιές πέρα από αυτές που φαίνονται τώρα με το μάτι & προσωπικά θα είχα και ψυχολογικό πρόβλημα με το μηχανάκι που του έπινε το αίμα κάποιος αλήτης για κανά τρίμηνο.

Άσχετο (μάλλον όχι)... Έχεις δει το Tiger 800;

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: vagtyrp στις 23/02/2011 10:11 μμ.

για το μόνο λόγο που θα χρειαζόταν δικηγόρος είναι αν δεν του δίναν το ποσό για το οποίο το είχε ασφαλίσει, που απο ότι κατάλαβα είναι 9500ευρώ. από τη στιγμή που τα παίρνει δεν έχει θέση ο δικηγόρος.
αν δεν του τα δίνανε και διαφωνούσε με το ποσό, τότε η μόνη λύση είναι η μήνυση κατά της εταιρίας και το δικαστήριο....δηλαδή στην ελλάδα η ετυμηγορία( που θα ήταν υπέρ του αιμίλιου έτσι και αλλιώς ) θα έβγαινε του άει τέτοιου ανήμερα......και μέχρι τότε η μηχανή θα έμενε ανενεργή...πάντως όχι στα χέρια του αιμίλιου.

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: chris34 στις 24/02/2011 1:17 πμ.

Αιμιλε αμα σου τα δινουν παρε τα λεφτα και με ησυχο μυαλο θα δεις τι θα κανεις!
Μην τραβηξεις τιποτα παραπερα γιατι θα ειναι πολυ χρονοβορο και ασχημο για την ψυχικη σου κατασταση!!
9500 χιλ παρτα και αν ημουν εγω στην θεση σου και 9000 θα τα επερνα αν υπολογισεις οτι η ζημια ειναι μεγαλυτερη του χιλιαρικου!!
Γνωμη μου παντα ετσι.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: kyrkyriakos στις 24/02/2011 9 πμ.

Πάρε τα χρήματα
Δηλαδή εάν το πουλούσες σήμερα , ακόμα και με τα αξεσουάρ, θα έπιανες περισσότερα απο 9500?

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/02/2011 9:57 πμ.

9500 χιλιαρικα ουτε για πλάκα δεν επιανε. Αιμιλιε παρε τα λεφτα και μη λες κουβέντα
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: johnygalan στις 24/02/2011 10:25 πμ.

Cpt. Haddock"Αιμιλιε παρε τα λεφτα και μη λες κουβέντα "


Να πει και ευχαριστώ
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/02/2011 10:58 πμ.

johnygalan"
Cpt. Haddock"Αιμιλιε παρε τα λεφτα και μη λες κουβέντα "


Να πει και ευχαριστώ "


Οχι, δεν του κανουν χάρη, τα νομιμως χρωστουμενα είναι
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: galileos στις 24/02/2011 11:24 πμ.

[quote="Cpt. Haddock":3e2enb9u]
johnygalan"
Cpt. Haddock"Αιμιλιε παρε τα λεφτα και μη λες κουβέντα "


Να πει και ευχαριστώ "


Οχι, δεν του κανουν χάρη, τα νομιμως χρωστουμενα είναι [/quote:3e2enb9u]

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 24/02/2011 4:42 μμ.

Σωστος ο Ηλιας,ο Βαγγελης και οι λοιποι.Παρε τα λεφτα οσο πιο γρηγορα μπορεις πριν ξυπνησουν.....

Παιρνεις εναν Τιγρη με ελαχιστα χιλιομετρα και νεοτερο μοντελο 2010 με αυτα τα ευρα και εισαι και καλυμμενος για αλλα 3 χρονια.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: alexandros.s στις 24/02/2011 11:37 μμ.

βγαλε τα εξτρα πραγματα(αξιας) που εβαλες και δεν δηλωθηκαν,και αφησε τους το triumph tiger που ασφαλισες,παρε τα λεφτα και εισαι αρχηγος!

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: jimmisk στις 25/02/2011 10:53 πμ.

Θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους,πάρε τα λεφτά και απο εκεί και πέρα αποφασίζεις τις κινήσεις σου!Δες και την νέα προσφορά της Τ για το 1050 με τριπλέτα,χούφτες,ζελατίνα,διπλό stand και δεν ξέρω τι άλλο με 11.000 €!