Συναγερμος για TIGER 1050

Συναγερμος για TIGER 1050  

  Από: Alex_Tsakis στις 24/03/2012 12:17 πμ.

Καλησπερα στο παρεακι!!!! Σημερα πηρα τον Τιγρη επιτελους στα χερια μου ( πανθηρα θα τον αποκαλουσα βασικα ) και εκανα τα πρωτα μου χιλιομετρα!!! Υπεροχη μηχανη το λιγοτερο που εχω να πω!!! Τωρα καιγομαι με το θεμα της ασφαλειας του... Μιας και προς το παρων δεν υπαρχει πιλωτη ή parking να το προστατευω τις νυχτες θελω να του βαλω συναγερμο!! Το θεμα ειναι οτι της αντιπροσωπειας η τιμη ειναι λιγο τσιμπιμενη (ή μου φαινεται) και θελω οποιος μπορει να μου προτεινει κατι σε aftermarket!!!

Re: Συναγερμος για TIGER 1050  

  Από: acratosa στις 24/03/2012 1:08 μμ.

Καλορίζικος και καλοτάξιδος!
Δεν εχω ιδιαιτερς γνώσεις για να συνεισφέρω στο θέμα του συναγερμου, αλλα επειδή έχω καεί στο παρελθόν (βλ. λινκ παρακατω), θυμησου αλυσιδα σε σταθερό σημείο, λουκετα δισκοφρενου/τροχου κλπ... Καλλιο τιγρό-δενε, παρά τιγρο-γύρευε, όπως λέει κι ο λαός..
klapike-trumph-tiger-1050-anthraki-t4224.html

Πάντα όρθιος, Αλεξ!

Re: Συναγερμος για TIGER 1050  

  Από: Tigris3 στις 25/03/2012 6:30 μμ.

Εγώ έχω Spyball. Πολύ εύκολη εγκατάσταση, απλά κουμπώνει σε μια φίσα (δεν έχει κόψε ράψε καλωδίων) και ενεργοποείται και το σχετικό λαμπάκι στα όργανα. Κανένα πρόβλημα με τον συναγερμό 2 χρόνια τώρα.

Re: Συναγερμος για TIGER 1050  

  Από: Alex_Tsakis στις 25/03/2012 10:50 μμ.

euxaristw gia tin pliroforia mipws mporeis na mou peis apo timoula ti paizei kai mastora;;;

Re: Συναγερμος για TIGER 1050  

  Από: Tigris3 στις 26/03/2012 12:58 πμ.

Στην Καλλιρόης το είχα βάλει, σε κατάστημα συναγερμών Spyball. Τιμή πρέπει να ήταν >200€ τότε (δεν θυμάμαι ακριβώς).