Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple

Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: diasss στις 23/07/2012 7:12 μμ.

Καλησπέρα σε όλα τα μελοι του forum!!!
Ήρθε ο καιρός να αλλάξω κατηγορία δίνω λοιπόν το vstrom που έχω και σκέφτομαι να πάρω το daytona 675 triple apo 07 η 08. Πάντα ότι μηχανή είχα ήταν ιαπωνική εταιρία δεν ξέρω καθόλου τα triumph.Μαρεσει πάρα πόλυ σαν εμφάνιση από όλα τα μοντέλα της κατηγορίας αυτής. Παρακαλώ από εσάς 8ελω τα φώτα σας περί του συγκεκριμένου μοντέλου σε σύγκριση με τα υπόλοιπα σε θέμα αξιοπιστίας, καταναλώσεις,service, άνεσης στην οδήγηση εντός πόλης.Επισης εχω ακουσει οτι καινε λαδι πολυ ισχυει κατι τετοιο?
Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: NikosV στις 23/07/2012 7:56 μμ.

diasss"Καλησπέρα σε όλα τα μελοι του forum!!!
Ήρθε ο καιρός να αλλάξω κατηγορία δίνω λοιπόν το vstrom που έχω και σκέφτομαι να πάρω το daytona 675 triple apo 07 η 08. Πάντα ότι μηχανή είχα ήταν ιαπωνική εταιρία δεν ξέρω καθόλου τα triumph.Μαρεσει πάρα πόλυ σαν εμφάνιση από όλα τα μοντέλα της κατηγορίας αυτής. Παρακαλώ από εσάς 8ελω τα φώτα σας περί του συγκεκριμένου μοντέλου σε σύγκριση με τα υπόλοιπα σε θέμα αξιοπιστίας, καταναλώσεις,service, άνεσης στην οδήγηση εντός πόλης.Επισης εχω ακουσει οτι καινε λαδι πολυ ισχυει κατι τετοιο?
Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας "




θεμα αξιοπιστιας δεν υπαρχει .. ειναι σκυλι !! a
σε συγκριση με τα υπολοιπα της κατηγοριας ειναι ΤΟΡ μαζι με το gsxr750 και τωρα με το Agusta675
αλλα και παλι ειναι κορυφη στην κατηγορια του .. !!
[quote:bhs355s0]άνεσης στην οδήγηση εντός πόλης[/quote:bhs355s0] απο εκει που θα το παρεις κανε του παζαρια να στο αφησει 200 ευρο πιο κατω .. και παρε και ενα παπι .. !!


οσο για καταναλώσεις και service ειναι τα ιδια για ολες τις εταιρειες για την κατηγορια του .. μην περιμενεις δηλαδη καταναλωση τυπου mp3 hybrid

και για το λαδι καλα εχεις ακουσει αλλα προσωπικα το βρισκω λογικο για την χρηση του αλλα και τιποτα το σπουδαιο ..
σε αυτο θα σου απαντησουν οι παθοντες !!

αυτα τα ολιγα απο μενα .. με το καλο να παρεις τον δαιμονα !!
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: Art-I-Sun στις 23/07/2012 11:56 μμ.

Γιαπωνέζικο δεν είναι. Θα σε τσούξει λίγο παραπάνω, αλλά έτσι είναι οι μεγάλες αγάπες. Απλά θα οδηγάς ένα απ'τα πιο διασκεδαστικά μηχανάκια στον κόσμο.
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: slaine στις 24/07/2012 1:46 πμ.

diasss"Καλησπέρα σε όλα τα μελοι του forum!!!
Ήρθε ο καιρός να αλλάξω κατηγορία δίνω λοιπόν το vstrom που έχω και σκέφτομαι να πάρω το daytona 675 triple apo 07 η 08. Πάντα ότι μηχανή είχα ήταν ιαπωνική εταιρία δεν ξέρω καθόλου τα triumph.Μαρεσει πάρα πόλυ σαν εμφάνιση από όλα τα μοντέλα της κατηγορίας αυτής. Παρακαλώ από εσάς 8ελω τα φώτα σας περί του συγκεκριμένου μοντέλου σε σύγκριση με τα υπόλοιπα σε θέμα αξιοπιστίας, καταναλώσεις,service, άνεσης στην οδήγηση εντός πόλης.Επισης εχω ακουσει οτι καινε λαδι πολυ ισχυει κατι τετοιο?
Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας "

daytona-675-t4823.html

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: crazyumpire στις 24/07/2012 4:30 μμ.

Καλως τον!!
Δεν ξερεις και πολλα για το Daytona......
Δεν ξερω αν μετα το VStrom.....μπορεις να ''αντεξεις''..το σοκ της αλλαγης!!!.....απο ενα πιο ''ανετο'' ......σε ενα πιο ''αγωνιστικο'',
το μονο ''κοινο'' που εχουν..ειναι τα κυβικα τους..(κιάυτα ουτε!! )
Αν θες γενικα ενα Καλο και Αξιοπιστο μηχανακι..τοτε Ναι!!..το Daytona ειναι σε αυτη την κατηγορια!!
τωρα.............αν θες ενα οικονομικο-ανετο για μεσα στην κινηση.....και απο την ορθια σταση να βρεθεις στην ξαπλωτη.............χμμμμμμ...I don't know....
τοτε το μονο που μενει ειναι...το ποσο καψουρα νοιωθεις.....για το μηχανακι!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: diasss στις 24/07/2012 5:42 μμ.

ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας παιδια
Oντως ειμαι ασχετος απο triumph ι αληθεια και ασχετος απο ss To θεμα με εμενα ειναι οτι θελω να αλλαζω κατηγοριες θελω να περασω απο ολες αν μπορεσω μεχρι να καταλιξω να αραξω μετα απο χρονια εννοειτε Ξεκίνησα με το rv50 στα 15 μου πηγα σε παπι μετα σε xt μετα στο er650f μετα στο z750(το λατρεψα με μισι καρδια το εδωσα )και τωρα εχω το vstrom.ξερω 8α χασω την ανεση μεσα στην πολη ειδικα αλλα δεν μπορω!!!με τρωει να δοκιμασω ss!!!Το triumph το εχω ερωτευτεί με τιν πρωτη ματια αλλα με φοβίζει γιατι δεν ξερω κα8ολου απο την μαρκα αυτην..Ελπιζω να μην σας κουρασα εχω και κατι τελευταιο να ρωτησω..τα μοντελα 06 07 ειναι καλα και αυτα?γιατι για παραπανω ετος ανεβαινει κ το κοστος κ δεν βαστα η τσεπη μου αν βρω του 06 η 07 με πανω απο 25.000χλμ μεχρι 30.000 ας πουμε τι λετε?η να περιμενω να βρω κατι με ποιο λιγα χιλιομετρα?και σε αυτα τι να προσεξω?σε συνδιασμο χρονολογιας και χιλιομετρων που εχει κανει??
ευχαριστω και παλι και συγνωμη που μακρηγόρησα

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: kyrkyriakos στις 24/07/2012 6:34 μμ.

Φίλος πουλάει το δικό του, είναι 07 κόκκινο και έχει 5000χλμ. εάν θυμάμαι καλά γύρο στα 6000€ ( μπορεί να κάνω και λάθος)
Εάν σε ενδιαφέρει πάρε ένα τηλέφωνο 6937432253 Μάκης

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 24/07/2012 9:39 μμ.

Καλός τον.Το daytona είναι ότι καλύτερο στην μεσαία κατηγορία των ss.Από θέμα αξιοπιστίας δεν έχει σημασία ποιας χρονολογίας είναι,γιατί είναι όλα τα ίδια.Κατανάλωση έχει σχετικά καλή για την κατηγορία του.Λαδάκι κάποια τσιμπάνε.Στην πόλη λίγο θα σε κουράσει όπως όλα τα ss.Δεν παθαίνει τίποτα από χοντρές ζημιές,είναι σκυλί.Η οδήγηση του πάντως θα σε αποζημιώσει για το οποιοδήποτε παράπονο μπορεί να κάνεις.Αν έχεις αποφασίσει να πάρεις ss,τότε κοιτάς προς την σωστή πλευρά

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: HelenKoR στις 25/07/2012 1:47 μμ.

Για καθημερινή χρήση μέσα στην πόλη...;
Καλύτερα πάρε ένα παπί για αυτή την δουλειά.

Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη και μου κάνει το κέφι κάθε φορά! Απο ss δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 25/07/2012 2:10 μμ.

HelenKoR"Για καθημερινή χρήση μέσα στην πόλη...;
Καλύτερα πάρε ένα παπί για αυτή την δουλειά.

Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη και μου κάνει το κέφι κάθε φορά! Απο ss δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο. "


Δέν έχεις οδηγήσει ακόμα το χιλιάρι μου γι'αυτό τα λές αυτά.

Πολύ καλό στην αίσθηση (σάν παπάκι είναι βασικά αν έχεις συνηθίσει στα 1000ρια ) και στο πώς αποδίδει ο τρικύλινδρος.Φοβερή θέση οδηγησης για πολέμικες βόλτες και πίστα,στην χαλαρή οδήγηση κουράζει αρκετά (σε σχέση με το δικό μου) τα γέρικα κοκκαλά μου. Πολή καλή αγορά για τα παραπάνω αλλά όχι για την πόλη,όπως είπε και η Ελένη πάρε καλύτερα παπάκι η σκούτερ.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: grgasteus στις 06/08/2012 8:52 πμ.

HelenKoR"Για καθημερινή χρήση μέσα στην πόλη...;
Καλύτερα πάρε ένα παπί για αυτή την δουλειά.

Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη και μου κάνει το κέφι κάθε φορά! Απο ss δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο. "

τι εννοείς "σοθ κάνει το κέφι κάθε φορά" ;;;
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Θέλω να αγοράσω triumph daytona 675 triple  

  Από: HelenKoR στις 19/08/2012 10:53 πμ.

Είναι μεγάλη μου ευχαρίστηση κάθε φορά που οδηγώ το 675!
Κι όταν συνδυάζεται με όμορφη διαδρομή (ή πίστα) δεν θέλω τίποτ'άλλο!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.