Triumph tiger 1050 αγορα!

Triumph tiger 1050 αγορα!  

  Από: Djvasiliz στις 01/12/2016 7:37 μμ.

Καλησπερα στην ομοδα!

Με το καλο σκεφτομαι να αγορασω Triumph tiger 1050!
Θα ηθελα να με βοηθησετε τι να παρατηρησω σε ενα μεταχειρισμενο 2010-2011 μοντελο? Τι προβληματα βγαζουν συνηθως?
Τι να προσεξω σε ενα μεταχειρισμενο 30.000χλμ?
Δωστε μου τα φωτα σας γιατι δεν εχω αγορασει ποτε τετοιο μηχανακι!
θελω να ειμαι 100% σιγουρος οτι το μεταχειρισμενο που θα παρω θα ειναι ενταξει και δεν θα πηγαινω συνεχεια συνεργειο γιατι δεν προσεξα αυτο που μου πουλησαν!

Re: Triumph tiger 1050 αγορα!  

  Από: jou στις 03/12/2016 6:10 μμ.

Djvasiliz"Καλησπερα στην ομοδα!

Με το καλο σκεφτομαι να αγορασω Triumph tiger 1050!
Θα ηθελα να με βοηθησετε τι να παρατηρησω σε ενα μεταχειρισμενο 2010-2011 μοντελο? Τι προβληματα βγαζουν συνηθως?
Τι να προσεξω σε ενα μεταχειρισμενο 30.000χλμ?
Δωστε μου τα φωτα σας γιατι δεν εχω αγορασει ποτε τετοιο μηχανακι!
θελω να ειμαι 100% σιγουρος οτι το μεταχειρισμενο που θα παρω θα ειναι ενταξει και δεν θα πηγαινω συνεχεια συνεργειο γιατι δεν προσεξα αυτο που μου πουλησαν!"

καταρχήν καλώς ήρθες στην παρέα μας Βασίλη και κατά δεύτερον δεν έχει κάποιος να προσθέσει τίποτα παραπάνω απο τα κλασικά
δηλαδή δεν έχει να προσέξεις κατι παραπάνω ιδίως στην χρονολογία που κοιτάς περα απο οποιοδήποτε άλλο μηχανάκι.

Re: Triumph tiger 1050 αγορα!  

  Από: Djvasiliz στις 04/12/2016 10:53 μμ.

Ξερετε καποιον μηχανικο που ασχολειτε με triumph στην αθηνα και θα μπορουσα να παω το μηχανακι για ελενχο?

Re: Triumph tiger 1050 αγορα!  

  Από: vpafi στις 04/12/2016 11:17 μμ.

Σάκης Κόντης στο Γαλάτσι.

From Inside C4 White Airbus

Re: Triumph tiger 1050 αγορα!  

  Από: jou στις 05/12/2016 6 μμ.

Σάκης Κόντης
αυτος θα σου πει τα πάντα

Re: Triumph tiger 1050 αγορα!  

  Από: Djvasiliz στις 05/12/2016 8:57 μμ.

Σας ευχαριστω!

Re: Triumph tiger 1050 αγορα!  

  Από: Pafo46 στις 07/07/2018 2:20 μμ.

Καλησπερα και απο μενα στην παρεα! Μολις χθες πουλησα το yamaha tdm 900 και ειμαι ετοιμος για αγορα tiger 1050 μοντελο 2008. Παντα μου αρεζε και ο θορυβος του 3κυλινδρου και η απιστευση αγριεμενη εμφανιση! Οι ερωτησεις μου ειναι για το αν 70.000 χιλ. ειναι πολλα για ενα τετοιο μηχανακι και αν ξερετε εναν καλο συνεργειο να το δουν στην Θεσσαλονικη.!το θελω για βολτες τα σκ και οχι για καθημερινη χρηση.

Re: Triumph tiger 1050 αγορα!  

  Από: Tigris3 στις 09/07/2018 4:38 πμ.

Αν είναι προσεγμένο το μηχανάκι και συντηρούνταν σωστά, μη σε φοβίζουν τα χιλιόμετρα.
Δες από περιφερειακά και αναλώσιμα πώς είναι και αν θα χρειαστεί επιπλέον εργασίες ή αλλαγές (π.χ. αναρτήσεις, αλυσιδογράναζα, λάστιχα, φρένα, ντίζες, κλπ). Π.χ. αν οι αναρτήσεις δεν έχουν κάνει service και δεν έχουν αλλαχτεί ελατήρια, το κόστος αυτό ίσως χρειαστεί να το υπολογίσεις (και δεν είναι αμελητέο). Ζήτα να δεις και το service book.

(Από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω να σου πω!)

Re: Triumph tiger 1050 αγορα!  

  Από: Pafo46 στις 09/07/2018 12:22 μμ.

Tigris3"Αν είναι προσεγμένο το μηχανάκι και συντηρούνταν σωστά, μη σε φοβίζουν τα χιλιόμετρα.
Δες από περιφερειακά και αναλώσιμα πώς είναι και αν θα χρειαστεί επιπλέον εργασίες ή αλλαγές (π.χ. αναρτήσεις, αλυσιδογράναζα, λάστιχα, φρένα, ντίζες, κλπ). Π.χ. αν οι αναρτήσεις δεν έχουν κάνει service και δεν έχουν αλλαχτεί ελατήρια, το κόστος αυτό ίσως χρειαστεί να το υπολογίσεις (και δεν είναι αμελητέο). Ζήτα να δεις και το service book.

(Από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω να σου πω!) "

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση Νικο.Αυριο πηγαινω να ελενξω ενα και βλεπουμε! Εχει 70000 χιλ. Εδω στην Θεσσαλονικη δεν εχει και παρα πολλα! Θελω τιγρη γρηγορα! Ευχαριστω και παλι! Ελπιζω να εχω καλα νεα!