Καλησπερα και καλη χρονια..

Καλησπερα και καλη χρονια..  

  Από: G.Ned21 στις 02/01/2017 7:57 μμ.

Καλησπερα ομαδα , καλη χρονια με υγεια σε εσας και τις οικογενειες σας! Οτι επιθυμειται και παντα ορθιοι!
Ειμαι απο Θεσσαλονικη και θελω να κανω ενα γενικο service το tiger1050 που εχω στην κατοχη μου!
Απο τον καθρεφτη μεχρι την βαλβιδα θελω να τα φτιαξω ολα..Πηγα σε ενα μαγαζι κεντρο κατω και μου ειπε οτι μπορει να το κανει σαν καινουργιο με εγγυηση καμια 100.000-150.000χλμ με 300-350Ε ..
Τα λεφτα μου φανηκαν αρκετα αλλα να πω την αμαρτια μου το σκεφτομαι..
Γνωριζει καποιος να μου προτεινει ενα αξιοπιστο συνεργειο με προσωπικη εμπειρια η οτιδηποτε ?

Σας ευχαριστω και παλι καλη χρονια

Re: Καλησπερα και καλη χρονια..  

  Από: mario στις 03/01/2017 12:20 μμ.

Χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία....βοήθησε μας λίγο παραπάνω για να σου πούμε και εμείς την γνώμη μας....
τα 350 είναι μαζί με ανταλλακτικά ??/πόσα χιλιόμετρα έχει η μηχανή?
είναι πρώτο χέρι?
μεγάλο σέρβις είναι αναλώσιμα συν ρύθμιση πεταλούδων και βαλβίδες πέρα τα κοινά αναλώσιμα συν ότι ζημιά υπάρχει(ρουλεμάν αλυσίδα-γραναζια)

Re: Καλησπερα και καλη χρονια..  

  Από: G.Ned21 στις 04/01/2017 10:23 πμ.

mari"Χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία....βοήθησε μας λίγο παραπάνω για να σου πούμε και εμείς την γνώμη μας....
τα 350 είναι μαζί με ανταλλακτικά ??/πόσα χιλιόμετρα έχει η μηχανή?
είναι πρώτο χέρι?
μεγάλο σέρβις είναι αναλώσιμα συν ρύθμιση πεταλούδων και βαλβίδες πέρα τα κοινά αναλώσιμα συν ότι ζημιά υπάρχει(ρουλεμάν αλυσίδα-γραναζια) "


Η μηχανη εχει 49.000χλμ φιλε μου ειναι 2ο χερι..Για μεγαλο σερβις αναφερθηκε ο τυπος στο μαγαζι , τωρα για αναλλακτικα και τετοια δεν ειπε τιποτα παραπανω ..Απλα η μηχανη χρειαζεται ενα δυνατο και καλο σερβις ..
Ειπε οτι και να εχει η μηχανη θα γινει σαν καινουργια ! ( καλα ολοι τα λενε αυτα ειναι η αληθεια ) απλα οσο το εψαξα για το συγκεκριμενο συνεργειο οι μισοι λενε οτι ειναι ο καλυτερος στην Θεσσαλονικη και οι αλλοι μισοι οτι θα στο κανει αλλα σιγουρα θα βγαλει κατι μετα γιατι δεν ειναι τοσο καλος..
Για αυτο ρωταω αν εσεις απο Θεσσαλονικη γνωριζεται καποιο καλο συνεργειο που να ειδικευεται στη triumph..

Re: Καλησπερα και καλη χρονια..  

  Από: mario στις 06/01/2017 12:05 πμ.

Δυστυχώς δεν είμαι από θεσσαλονικη δεν γνωρίζω το θέμα συνεργεία εκεί.....όντως η TRIUMPH έχει ένα θέμα χοντρό με το σέρβις της και είναι λόγος που πολλά άτομα εγκαταλείπουν την εταιρία η σαν νέοι αγοραστές δεν πατάνε πόδι επειδή ηδη γνωρίζουν τι παίζει....βέβαια από την άλλη επειδή κατά κανόνα είναι απλές μηχανές υπάρχουν στην αγορα συνεργεία που μπορείς να κάνεις την δουλειά σου απλά θέλει το σχετικό του ψάξιμο.....
τώρα στα 49,000 χλμ και δεύτερο χέρι έχεις βαλβίδες ρύθμιση ,πεταλούδες.μπουζί λάδι φίλτρο, υγρό φρένων ,αλλαγή αντιψυκτικού υγρού, έτσι για να βάλεις μια σειρά στο εργαλείο και να ξέρεις τι κάνεις απο εδώ και πέρα...ααα ξέχασα λαδάκια στα πιρούνια εάν σε παίρνει να αλλάξεις γιατί τα έχουν τα χιλιομετρακια τους( επίσης μπορείς να συμβουλευτείς και το εγχειρίδιο της μηχανής)....τωρα η τιμή εαν σε αυτά τα 300-350 ειναι και τα κατάλληλα αναλώσιμα μέσα η τιμη ειναι μια χαρά.....εγγύηση και λοιπες παπατζες μην τα πολυ ακους καλό ζέσταμα και σταδιακό άνοιγμα ,αγάπη και στοργή και θα την έχεις μαζί μου οσο γουστάρεις....