Εξουσιοδοτημένοι κλπ

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Cpt. Haddock στις 08/02/2011 6:10 μμ.

Sprinter"[...'Τώρα με το ιντερνετ όλοι τα φοβούνται αυτά και όσοι τα αγνοούν την πατάνε (βλέπε και περίπτωση Παπαδημητριάδη - Systemgraph - Public - isquare και Apple)."


Γράφαμε παλια στο moto.gr "μη γράφετε ονοματα συνεργείων γιατι μπορεί να βρείτε μπελα" και μας λέγανε οτι τα παίρνουμε.

Εσκασε η φαση με το γιατρο και όλοι κατάλαβαν τί παιζει
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 08/02/2011 6:28 μμ.

mixalakis"
ΛΑΜΔΑ"
φιλε mixalakis δεν εχω προλαβει να σχηματισω εικονα γιατι το μηχανακι εχει παει μονο για ενα servis.η χειροτερη εικονα που λες αφορα εργασια,τιμες,χρονο παραδοσης η ολα μαζι?επειδη το εχεις ψαξει πιο πολυ το θεμα αν εχεις να προτεινεις καποιον αλλον χωρις να βγω απο την εγγυηση ειμαι ολος αυτια!!! "


Έχω γράψει κατά καιρούς τα διάφορα θέματα που είχα, αλλά δεν θέλω να δίνω συνέχεια σε αυτά. Άλλωστε έχει περάσει πολύς καιρός από τότε.
Το βασικότερο μου πρόβλημα είναι ότι ο μηχανικός αυτός εκφράζει ακριβώς αυτό που φοβάται ο πιθανός πελάτης για τους μηχανικούς Triumph! Ακριβές τιμές, όχι πάντα η φτηνότερη δυνατή λύση και το χειρότερο είναι μερικές πατέντες γιατί ξέρει καλύτερα από την triumph."

οκ φιλαρακι σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Sprinter στις 08/02/2011 7:19 μμ.

Cpt. Haddock"
Sprinter"[...'Τώρα με το ιντερνετ όλοι τα φοβούνται αυτά και όσοι τα αγνοούν την πατάνε (βλέπε και περίπτωση Παπαδημητριάδη - Systemgraph - Public - isquare και Apple)."


Γράφαμε παλια στο moto.gr "μη γράφετε ονοματα συνεργείων γιατι μπορεί να βρείτε μπελα" και μας λέγανε οτι τα παίρνουμε.

Εσκασε η φαση με το γιατρο και όλοι κατάλαβαν τί παιζει "


Σε περίπτωση που δε ξέρεις την εξέλιξη, αυτό που παίζει είναι πως η Systemgraph απέσυρε την αγωγή με την ουρά στα σκέλια, δημιούργησε ενα κάκιστο όνομα στην αγορά, μέχρι και hategroups, κινδυνεύει να χάσει την εξουσιοδότηση από την Apple, και to public του δίνει καινούργιο imac. Και, φαντάζομαι ο οποιοσδήποτε δικηγορος ή εταιρεία θα το σκεφτεί 2 φορές στο μέλλον να κάνει κάτι τέτοιο (εφόσον βέβαια δεν παίζει θέμα υβριστικής συμπεριφοράς κλπ). Δεν θα δίσταζα ποτε να πώ τεκμηριωμένα την εμπειρία μου και τη γνώμη μου στο νετ με ονόματα διευθύνσεις και τηλέφωνα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Cpt. Haddock στις 09/02/2011 10:48 πμ.

[quote="Sprinter":uw30zn12]
Cpt. Haddock"
Sprinter"[...'Τώρα με το ιντερνετ όλοι τα φοβούνται αυτά και όσοι τα αγνοούν την πατάνε (βλέπε και περίπτωση Παπαδημητριάδη - Systemgraph - Public - isquare και Apple)."


Γράφαμε παλια στο moto.gr "μη γράφετε ονοματα συνεργείων γιατι μπορεί να βρείτε μπελα" και μας λέγανε οτι τα παίρνουμε.

Εσκασε η φαση με το γιατρο και όλοι κατάλαβαν τί παιζει "


Σε περίπτωση που δε ξέρεις την εξέλιξη, αυτό που παίζει είναι πως η Systemgraph απέσυρε την αγωγή με την ουρά στα σκέλια, δημιούργησε ενα κάκιστο όνομα στην αγορά, μέχρι και hategroups, κινδυνεύει να χάσει την εξουσιοδότηση από την Apple, και to public του δίνει καινούργιο imac. [...][/quote:uw30zn12]

Αλλιως τα ήξερα εγω (αλλα θα ρωτήσω για επιβεβαίωση).
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: mixalakis στις 09/02/2011 11:43 πμ.

[quote="Sprinter":262qoyh4]
Cpt. Haddock"
Sprinter"[...'Τώρα με το ιντερνετ όλοι τα φοβούνται αυτά και όσοι τα αγνοούν την πατάνε (βλέπε και περίπτωση Παπαδημητριάδη - Systemgraph - Public - isquare και Apple)."


Γράφαμε παλια στο moto.gr "μη γράφετε ονοματα συνεργείων γιατι μπορεί να βρείτε μπελα" και μας λέγανε οτι τα παίρνουμε.

Εσκασε η φαση με το γιατρο και όλοι κατάλαβαν τί παιζει "


Σε περίπτωση που δε ξέρεις την εξέλιξη, αυτό που παίζει είναι πως η Systemgraph απέσυρε την αγωγή με την ουρά στα σκέλια, δημιούργησε ενα κάκιστο όνομα στην αγορά, μέχρι και hategroups, κινδυνεύει να χάσει την εξουσιοδότηση από την Apple, και to public του δίνει καινούργιο imac. Και, φαντάζομαι ο οποιοσδήποτε δικηγορος ή εταιρεία θα το σκεφτεί 2 φορές στο μέλλον να κάνει κάτι τέτοιο (εφόσον βέβαια δεν παίζει θέμα υβριστικής συμπεριφοράς κλπ). Δεν θα δίσταζα ποτε να πώ τεκμηριωμένα την εμπειρία μου και τη γνώμη μου στο νετ με ονόματα διευθύνσεις και τηλέφωνα.[/quote:262qoyh4]

Δε μας λέτε και εμάς δυο λόγια για την υπόθεση;

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Sprinter στις 09/02/2011 12:15 μμ.

θα ημαστε εκτός θέματος, τοπικ και φορουμ. Γκούγκλαρε Papadimitriadis Systemgraph και θα τα βρείς μόνος σου. Μη συνεχίσουμε αυτό το θέμα.

Καπ10 έτσι είναι που στα λέω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: lucifsg στις 10/02/2011 3:35 πμ.

παιδες αν χρειαστω να παω σε εξουσιοδοτημενο ποιο απ τα 3 να προτιμησω ?

ξερω οτι σιγουρα εχει ξαναειπωθει αλλα αν μπορειτε δωστε ενα fast hint

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Sprinter στις 10/02/2011 8:07 πμ.

By the process of elimination, ο ένας έχει πολύ κακές ή αμφιλεγόμενες κριτικές, ο άλλος τώρα άνοιξε, μένει ο τρίτος..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: lucifsg στις 10/02/2011 10:01 μμ.

Sprinter"By the process of elimination, ο ένας έχει πολύ κακές ή αμφιλεγόμενες κριτικές, ο άλλος τώρα άνοιξε, μένει ο τρίτος.."


lucifsg
Newbie

Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 04:33
Μοτοσυκλέτα: z750
Όνομα: greg

τωρα μπορω να μαθω ποιος ειναι αυτος που εμεινε και ποιος ειναι αυτος που ανοιξε τωρα ?

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: mixalakis στις 10/02/2011 11:34 μμ.

Αυτός που τώρα άνοιξε είναι ο Λαρισαίος που πήρε το μαγαζί της Μιχαλακοπούλου.
Ο άλλος που απέμεινε είναι ο Πιερράκος στον Άλιμο (ο οποίος δεν υπάρχει στο θέμα με τις γνώμες για τα συνεργεία).

Εγώ δεν έχω καλή εικόνα ούτε για τον Πιερράκο, για αυτό και θεωρώ μεγάλη βλακεία της αντιπροσωπείας το να μείνει η Αθήνα με αυτούς για εξουσιοδοτημένους.

Έχω την ελπίδα να είναι καλός ο Λαρισαίος και περιμένω να μας διαφωτίσουν τα παιδιά του φόρουμ που είναι από Λάρισα και τον έχουν δοκιμάσει.
Άλλωστε υπάρχει πάντα η πιθανότητα να μπορεί να καλύψει τους πελάτες του και ο Σάκης, οπότε μπορούμε να περιμένουμε να δούμε.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: nfot στις 11/02/2011 12:04 πμ.

Εντελως απο συμπτωση, στον Λαρισαιο δουλευει ενας μηχανικος, Σακης κι αυτος. Αυτος ο Σακης εχει καλο ονομα και στην προ Τ καριερα του, ηταν στην αγωνιστικη ομαδα της πραπριλια. Απο γνωστους μου Αθηναιους, εχω ακουσει πολυ καλα σχολια. Απο το χρονικο διαστημα που δουλευε στην Τ στο Βολο, πριν παει στη Λαρισα, τα επιβεβαιωνω. Λιγο χαλαρος στους ρυθμους του, αλλα κανεις δεν ειναι τελειος

Ακουσα οτι θα κατεβαινε Αθηνα σε πρωτη φαση, για να στησει το μαγαζι. Αν οντως εγινε ετσι, ειστε τυχεροι εκει κατω. Εμεις να δω τι θα κανουμε ...
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: jimmisk στις 12/02/2011 2:24 μμ.

nf"Εντελως απο συμπτωση, στον Λαρισαιο δουλευει ενας μηχανικος, Σακης κι αυτος. Αυτος ο Σακης εχει καλο ονομα και στην προ Τ καριερα του, ηταν στην αγωνιστικη ομαδα της πραπριλια. Απο γνωστους μου Αθηναιους, εχω ακουσει πολυ καλα σχολια. Απο το χρονικο διαστημα που δουλευε στην Τ στο Βολο, πριν παει στη Λαρισα, τα επιβεβαιωνω. Λιγο χαλαρος στους ρυθμους του, αλλα κανεις δεν ειναι τελειος

Ακουσα οτι θα κατεβαινε Αθηνα σε πρωτη φαση, για να στησει το μαγαζι. Αν οντως εγινε ετσι, ειστε τυχεροι εκει κατω. Εμεις να δω τι θα κανουμε ... "


Τελικά δεν κατέβηκε ο Σάκης στην Αθήνα αλλά ο Γιώργος που ήταν επίσης μηχανικός στην Λάρισα. Ο Γιώργος πρίν έρθει στην Λάρισα ήταν μηχανικός στην Αθήνα στην Τ αλλά δεν γνωρίζω που. Εγώ όσες φορές τον χρειάστηκα και φιλικός ήταν και ομιλιτικός και να μου εξηγήσει κάθε ερώτηση. Και σαν μάστορας έχει πολλές γνώσεις και κάνει καλή και προσεκτική δουλειά. Όσες φορές "περιποιήθηκε" το μηχανάκι μου έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: noe στις 18/02/2011 1:21 πμ.

Να ρωτήσω κάτι; Αν τώρα που δεν είναι εξουσιοδοτημένος ο Σάκης, κάνω σέρβις το Bonneville μου και μου σφραγίσει το βιβλίο της, χάνω την εγγύηση?
Ψάχνωντας σήμερα να μαζέψω όλα τα τηλέφωνα τους μέσω του site της Triumph, έκπληκτος είδα πως εξαφανίστηκαν οι μισοί και μείνανε οι .....

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Cpt. Haddock στις 18/02/2011 6:43 πμ.

noe"Να ρωτήσω κάτι; Αν τώρα που δεν είναι εξουσιοδοτημένος ο Σάκης, κάνω σέρβις το Bonneville μου και μου σφραγίσει το βιβλίο της, χάνω την εγγύηση?[...]"


OXI

(έχουμε βαρεθεί να το λέμε...)
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Sprinter στις 18/02/2011 9:07 πμ.

Eλεος...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε