ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: kostas1975 στις 18/12/2009 8:45 μμ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ,
ΑΝ ΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΟ ΜΟΤΕΡΙ ΜΥΤΙΛΗΝΗ(ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ) ΑΝ (Ω ΜΗ ΓΕΝΝΗΤΩ) ΤΡΑΚΑΡΩ ΑΘΗΝΑ ΚΑΛΥΠΤΟΜΑΙ??
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ,ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΠΤΟΜΑΙ...ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ?

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: starsailor στις 18/12/2009 8:50 μμ.

καλησπερα,λογικα δεν θα εχεις προβλημα...οπου και αν συμβει κατι τετοιο η ασφαλεια πρεπει να σε καλυψει..αχρειαστη να'ναι
the steps we take all leave footprints...

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: kostas1975 στις 18/12/2009 8:55 μμ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ ΜΟΝΙΜΑ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΩ ΕΚΕΙ ΤΟΤΕ

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: starsailor στις 18/12/2009 9:03 μμ.

Δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα,εκτος αν επειδη μενεις μονιμα Αθηνα εισαι αναγκασμενος να το ασφαλισεις εδω.Ασε αυριο που θα ειμαι στο γραφειο να ρωτησω εναν γνωστο μου ασφαλιστη και θα σου δωσω μια απαντηση απο ανθρωπο του χωρου.
the steps we take all leave footprints...

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: tamis στις 18/12/2009 10:13 μμ.

μα ρε παιδια τι σχεση εχει το που μενεις? δηλαδη εγω θα σου πω το αλλο. μενεις στο νησι σου και η πρώτη σου κατοικία είναι εκεί δηλωμένη οπως το 50% τον ελλήνων είναι στα χωριά του και οχι θεσ/νικη και αθήνα... δεν καλύπτονται? η πρέπει να οδηγείς μόνο στο νησί σου? παραδειγμα 2ο

είμουν φοιτητής ασφαλισμένο το μηχανακι χαλκιδικη. εμενα σερρες... τρακάρω θεσσαλονικη...
ερωτησης:
α) πείρα τα απαυτά μου τα πλήρωσα ολα μονος μου
β) με κάλυψε η ασφαλεια μου
γ) με καλυψε η ασφάλεια και με το παραπάνω για να βγάλω το κατι τισ παραπανω... για παντελονια που σκιστικαν κτλ...

Σωστη απάντηση φυσικά το.... γ)
White Tiger on the road...

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: johnygalan στις 18/12/2009 11:57 μμ.

Δεν υπάρχει πρόβλημα και εγω μένω Αθήνα και την έχω ασφαλισμένη στην επαρχία, στην Μυτιλήνη θα σε συμφέρει με διαφορά γιατι είναι και παραμεθόριος και θα πληρώσεις σίγουρα λιγότερα
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: kostas1975 στις 19/12/2009 1:39 μμ.

απλα καποτε μου ειχε πει καποιος να το ασφαλισω αθηνα γιατι αν τρακαρω και καλα στην αθηνβα επειδη κανω φορολογικη δηλωση δεν θα με καλυπτε......αν ομως δεν ισχυει...αλλαζει το πραγμα!

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: chris34 στις 19/12/2009 1:53 μμ.

Οι περιοχες ειναι καθαρα για το κοστος της ασφαλειας!!Σε καλυπτουν σε οποιο μερος της Ελλαδας και αν εισαι.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: kostas1975 στις 19/12/2009 1:55 μμ.

chris34"Οι περιοχες ειναι καθαρα για το κοστος της ασφαλειας!!Σε καλυπτουν σε οποιο μερος της Ελλαδας και αν εισαι. "

μυτιληνη τοτε...

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: takis1964 στις 19/12/2009 9:22 μμ.

Νομιζω ασφαλιζεσαι στον νομο που κανεις φορολογικη δηλωση!

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: johnygalan στις 19/12/2009 11:59 μμ.

Νομίζω πως ασφαλίζεσαι στον τόπο που δηλώνεις ως κατοικία αρκεί αυτο να αποδεικνύεται!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: T595 στις 26/12/2009 10:13 μμ.

Και λέω τώρα εγώ, έστω ότι έχεις ατύχημα (χτύπα ξύλο) και από δική σου υπαιτιότητα μένει κάποιος ανάπηρος (χτύπα πάλι ξύλο) και τα έξοδα που πρέπει να πληρώσει η ασφαλιστική είναι τεράστια. Και πες τώρα ότι τους μπαίνει το μαμούνι και αρχίζουν να ψάχνουν αφορμές για να μην πληρώσουν. Φαντάσου χαρά που θα κάνει το νομικό τους τμήμα, όταν ανακαλύψει ότι έχεις κάνει ψευδή δήλωση μόνιμης κατοικίας...Τι χαρά, δηλαδή; Πάρτυ θα κάνουν!
ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΖΩΕΣ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΙΓΑ ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΠΟΝΗΡΑ ΠΑΣ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ!
SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: johnygalan στις 27/12/2009 3:17 μμ.

T595"Και λέω τώρα εγώ, έστω ότι έχεις ατύχημα (χτύπα ξύλο) και από δική σου υπαιτιότητα μένει κάποιος ανάπηρος (χτύπα πάλι ξύλο) και τα έξοδα που πρέπει να πληρώσει η ασφαλιστική είναι τεράστια. Και πες τώρα ότι τους μπαίνει το μαμούνι και αρχίζουν να ψάχνουν αφορμές για να μην πληρώσουν. Φαντάσου χαρά που θα κάνει το νομικό τους τμήμα, όταν ανακαλύψει ότι έχεις κάνει ψευδή δήλωση μόνιμης κατοικίας...Τι χαρά, δηλαδή; Πάρτυ θα κάνουν!
ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΖΩΕΣ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΙΓΑ ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΠΟΝΗΡΑ ΠΑΣ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ!"

Συμφωνώ για τα ατυχήματα αλλά δεν είπε κανείς εδω να κάνει ψευδή δήλωση κατοικίας. Εγω είπα οτι μπόρεις να ασφαλιστείς εκεί που δηλώνεις ως μόνιμη κατοικία και οχι εκει που κάνεις φορολογική δήλωση, άρκει αυτό να αποδεικνύεται. Ατύχημα μπόρεις να προκαλέσεις ή να σου προκαλέσουν σε ολη την επικράτεια, μπόρει να μένεις(δηλώνεις) Αθήνα και να τράκαρεις στην Αλεξανδούπολη αυτο δεν σημαίνει οτι δεν θα αποζημιωθείς ή οτι δεν θα σε καλύψει η δικία σου ασφάλεια.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟ2  

  Από: kostas1975 στις 01/01/2010 8:53 μμ.

συμφωνω απολυτως...καλες γιορτες σε ολοΥΣ!!