Σχετικα με τον νεο Τιγρη

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: TASOS στις 04/09/2008 10:42 πμ.

Φίλε zop,καλημέρα και από εμένα και καλά ταξίδια,αλλά νομίζω ότι θα σε στεναχωρήσω λίγο.
Από όσα γράφεις,βγάζω το συμπέρασμα οτι στην πραγματικότητα θα ήθελες να είχες αγοράσει ενα tiger
αλλά "φοβήθηκες".Εδώ θα πρέπει να σου πως και εγώ σκεφτόμουν να πάρω το BARA (το είχα κάνει και τεστ ride) αλλά μόλις έκανα test ride το TIGER σταμάτησα να σκέφτομαι οποιοδήποτε άλλο,και απορώ πως κάποιος που κάνει ΔΥΟ? test ride το TIGER αγοράζει κάτι άλλο ,ειδικά BARA όταν λες οτι οδηγείς πολύ στην πόλη "Αχαρνών καθημερινά".Προφανώς το μόνο που μέτρησε για εσένα και το (σέβομαι ) ήταν το θέμα της φήμης και αξιοπιστίας των εταιρειών,δεν πρέπει όμως να αγνοούμε ότι η εταιρίες(και αντιπροσωπίες)βελτιώνονται,αλλά και το ότι όπως γράφεις τα περισσότερα τα έχουμε όλοι ακούσει από
κάποιον άλλο κλπ.κλπ.και δεν έχουμε προσωπική εμπειρία.Εδώ λοιπόν να σου πω ότι και εγώ είχα ενα transalp 600, το οποίο και λάδια έκαιγε από τους τελευταίους μήνες της εγγύησης και παρόλο που το είχα αναφέρει στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο με καθησύχαζε αλλά μετά την εγγύηση ήθελε να μου ανοίξει το μοτέρ,και από μπαταρία με άφησε και ανορθωτή άλλαξα.Όσο για τον Σαρακάκη άστα γιατί περίμενα σχεδόν δύο μήνες για πλαστικά μετά από ένα ατύχημα.
Βλέπεις λοιπόν πως όλα είναι υποκειμενικά,ανάλογα με τα βιώματά μας.
Πάντως μου κάνει εντύπωση,η σύγκριση των φρένων που πραγματικά του tiger είναι πολύ μπροστά
σε σχέση με του BARA,καθώς και ότι όπως λες [*και την μηχανη την εχω λιωσει ολο το καλοκαιρι…στην Σκυρο, ]πως δηλαδή μπορεί να συμβεί αυτό.?και τι σημαίνει,δηλ.όταν δουλεύουμε πολύ τα μοτό μας πρέπει να χαλάνε?
Τελειώνοντας να αναφέρω εδώ,οτι μόλις επέστρεψα από ένα ταξιδάκι σε Β.Ιταλία και Αυστρία,κάνοντας πάνω από 3500χλμ. με συνεπιβάτη,τριπλέτα givi και tang bag απροβλημάτιστα
και πραγματικά ήταν πάρα πολύ άνετα,βέβαια δεν έχω κάνει κάτι ανάλογο με ΒΑRA για να συγκρίνω.

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: spyro στις 09/09/2008 4:38 μμ.

Άλλη μια μέρα χωρίς προβλήματα


Καλή τύχη και καλοτάξιδος zop

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: chris34 στις 10/09/2008 8:56 πμ.

O zop pedia exei dikio kai prepei na to paradextoume!!Stenaxorithike pou den pire ton tigrh kai pou koitaei tin pinakida tou se kathe fanari kai prospathei na kripsei tin pikria tou mesa apo kouventes pou oute kai o idios tis pisteuei apla oti tou exoun pei oi ALLOI...... Telos panton na eisai panta kala panta orthios kai asfali xiliometra na exeis!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: mixalakis στις 10/09/2008 8:16 μμ.

Από την όλη συζήτηση είναι σαφές ότι ο zop ήθελε τον τίγρη, αλλά φοβήθηκε αυτό που φοβάται ο περισσότερος κόσμος που θέλει να πάρει triumph.
Οι φόβοι αυτοί είναι βάσιμοι βάση της προϊστορίας της εταιρίας, αλλά όπως ξέρουμε δεν ισχύουν πλέον, τουλάχιστον σε αποφασιστικό βαθμό.

Εμείς όλοι σε αυτό το φόρουμ, προφανώς κάναμε την ίδια επιλογή παρακάμπτοντας της φήμες.

Αυτή την επιλογή μας υποστηρίζουμε και ο zop τη δική του.

Από όσο βλέπω, όταν δει ότι έχουμε δίκιο (σύντομα φαντάζομαι) θα πάρει το σωστό μηχανάκι!

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: chris34 στις 11/09/2008 7:40 πμ.

zop"Φιλε Chris, αν αυτο καταλαβες απο ολα οσα εχω γραψει, πρεπει απλα να προσπαθεις περισσοτερο στο μελλον να καταλαβαινεις το τι εννοει ο αλλος..αν ηθελα μοτορι που να μου κοιτουν την πινακιδα θα επαιρνα μια καθαροαιμη στριταδικη, απο τις οποιες και ο τιγρης τις βλεπει απο πισω...Στην ηλικια μου αλλα πραγματα παιζουν ρολο και η μηχανη για μενα ειναι included peace of mind και οχι αποκλειστικοι πυραυλοι εδαφους, με οποιοδηποτε τιμημα μαλιστα...Τον τιγρη δεν τον παιρνει καποιος για κοντρες αλλα γιατι ειναι ενα all around μοτο που τα κανει ολα καλα αλλα οχι τελεια, οπως καθε μηχανη βεβαια..απλα σκεψου το.."


Kale mou file zop mia xara exw katalavei egw opos kai oi alloi edw mesa ti ennoeis!!Mallon esi den exeis katalavei gia pio logo grafeis se auto to forum gi'auto kai mou sigrineis telios diaforetikhs katigorias mixanakia(streetadika) kai mou ferneis paradigmata!!!Egw eipa gia to diko mou kai to diko sou tipota ligotero tipota perisotero!.milisa episis gia katigories san tis dikes mas opos esi o idios xekinises na sigrineis twra gia ola ta upoloipa katse skepsou oso mikros/megalos ki an eisai ti akrivos theleis kai ennoeis!!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: vakis75 στις 11/09/2008 3:55 μμ.

zop"Φιλε Chris, αν αυτο καταλαβες απο ολα οσα εχω γραψει, πρεπει απλα να προσπαθεις περισσοτερο στο μελλον να καταλαβαινεις το τι εννοει ο αλλος..αν ηθελα μοτορι που να μου κοιτουν την πινακιδα θα επαιρνα μια καθαροαιμη στριταδικη, απο τις οποιες και ο τιγρης τις βλεπει απο πισω...Στην ηλικια μου αλλα πραγματα παιζουν ρολο και η μηχανη για μενα ειναι included peace of mind και οχι αποκλειστικοι πυραυλοι εδαφους, με οποιοδηποτε τιμημα μαλιστα...Τον τιγρη δεν τον παιρνει καποιος για κοντρες αλλα γιατι ειναι ενα all around μοτο που τα κανει ολα καλα αλλα οχι τελεια, οπως καθε μηχανη βεβαια..απλα σκεψου το.."



File zop auti einai i ousia..einai all around mixani, pas pantou me anesi,aksiopistia ego toulaxiston den exo prob,
kai kaneis lathos..ta kanei ola teleia..strivei,frenarei,paei sfaira kai exei kai anesi.
ante vres kati antistoixo.meine me tin varka sou

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: coot στις 11/09/2008 4:30 μμ.

Ρε παιδιά τη "γνώμη" του ήρθε να πει ο άνθρωπος μην τον αποπαίρνετε.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: strani στις 30/09/2009 4:49 μμ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΦΕΡΩ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΟΝΟ 1ΜΗΝΑ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΙΛΙΟΦΙΛ [ ΛΟΓΩ ΑΝΤΑΛΑΓΗΣ ΜΕ ΧΤΧ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ] Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: Polymhxanos στις 03/10/2009 5:19 μμ.

asskap"Οι συζητήσεις για το ποια μηχανή είναι καλύτερη, μοιάζουν πολύ με το ποιά θρησκεία είναι καλύτερη , ποιό αυτοκίνητο είναι καλύτερο ή ποιά γυναίκα είναι καλύτερη ! Η απάντηση είναι απλή... Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ !!!
Οι συζητήσεις αυτές όμως έχουν ένα καλό και αυτό είναι ότι όλοι συμφωνούν και πιστεύουν το ίδιο!!! "


Όλα καλά όλα ωραία, αλλά ειδικά στο ''πια γυναίκα είναι καλύτερη'' είσαι εντελώς άκυρος... Η καλύτερη γυναίκα, πάντα μα πάντα, είναι ΤΑΛΛΟΥΝΟΥ
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: Rony στις 04/12/2009 10:52 πμ.

kalimera paides kai apo mena.....(proto mou post)
eimai katoxos enos TDM alla zaxarono ton tigri edo kai kairo eidika to leuko...
auto pou aplos ithela na po einai oti kala agia kai eulogimena ola ta mixanakia kai oloi oi idioktites alla prosopika ego an epairna ena mixanaki opoio kai na itan auto...de tha empaina sto forum tis markas pou tha ithela na agoraso alla den to ekana kai na ektheso ta pleonektimata tis mixanis telika pou pira....
symfono giauta pou grafei o filos gia to Vara alla agapite mou grafta sto forum tis Honda na kaneis tou Varaderous xaroumenous....
oxi sto site me tous Tigerades.....
opos polla paidia apo to forum edo mpainoun sto forum tou TDM kai allilokrazontai gia kontra metaksy TDM kai Tiger...
ti leme tora......oti nanai diladi????

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: doohan στις 04/12/2009 11:07 πμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: Rony στις 04/12/2009 1:52 μμ.

sorry φιλε απλως ειδα καποια ποστ se greeklish και απο κεκτημενη ταχυτητα εγραψα και γω.....απο δω και περα μονο ελληνικα.....
γενικως πιστευω οτι το τιγρακι τα σπαει σα μηχανακι και ας εχω ΤΔΜ.
ελπιζω να καταφερω να το αποκτησω.....

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: jimdom στις 04/12/2009 2:28 μμ.

δεν το λεμε tiger στο φορουμ αλλα tdm αναβαθμισμενο!
Παρεις ή οχι tiger εισαι ηδη κατοχος του απλα δεν το εχεις καταλαβει!!!!
Καλως ορισες κ μην παιρνεις κ της μετρητης οτι λεω

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: Rony στις 04/12/2009 2:46 μμ.

xaxaxaxax δικιο εχεις ολοι οσοι εχουμε ενα ΤΔΜ φανταζομαστε το επομενο να εχει οτι εχει πανω του ενα Tiger απλως να γραφει ΤΔΜ.....(κολλημενοι με τη μπαλα)
παντως αν μπειτε και δειτε στο δικο μας φορουμ συγκρισεις ολοι θελουν απο ενα ΤΔΜ ο,τι έχει ενα Tiger πανω του απο κινητηρα ανρτησεις πλαισιο....
μονο στα φρενα δεν εχουμε παραπονο και στην αξιοπιστια....και σιγουρα στο κοστος των σερβις αλλα τι να κανεις....η μηχανη ειναι ....αυλα και οταν θες να παρεις κατι δεν κοιτας ποσο κοστιζει το σερβις η ποσα χλμ πιανει σε ποσο τα πιανει και αν στριβει με 200 η 205
το κοιτας το γουσταρεις και το αγοραζεις

Re: Σχετικα με τον νεο Τιγρη  

  Από: ATN PANOS στις 04/12/2009 3:26 μμ.

καλως ορισες.
καλα χιλιομετρα να εχεις,με οποια μηχανη και να εχεις
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.