Χαιρετίσματα από το Άργος.

Χαιρετίσματα από το Άργος.  

  Από: nikosfront στις 06/10/2017 12:30 πμ.

Μια καλησπέρα και από μένα!
Είμαι ο Νίκος από το Άργος και πλέον εδώ και 2 εβδομάδες είμαι επίσημος κάτοχος του Tiger 800xc 2014!
Μετά από πολύ κόπο, ψάξιμο, αϋπνίες και τσακωμούς τελικά το πήρα. Αν και είμαι καινούργιος μηχανόβιος νοιώθω ότι βρήκα αυτό που με γεμίζει συναισθηματικά.
Έπαθα ενα σοκ στην αρχή όταν το πρωτοείδα λόγο του μεγάλου όγκου, αλλά όσο περνάει ο καιρός και το συνηθίζω και το γουστάρω περισσότερο.
Θα χαρώ να μοιραστώ τις εμπειρίες μου μαζί σας και να μάθω όσα περισσότερα μπορώ από εσάς.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Χαιρετίσματα από το Άργος.  

  Από: mario στις 07/10/2017 2:42 πμ.

Καλώς ήλθες στην παρέα μας καλά χιλιόμετρα με την όμορφη Αγγλιδούλα σου....

Re: Χαιρετίσματα από το Άργος.  

  Από: nfeel στις 07/10/2017 2:34 μμ.

Khaki green? Ίσως το καλύτερο χρώμα που υπάρχει, γι' αυτή τη μηχανή.

Να το χαρείς κ καλώς ήρθες.

Re: Χαιρετίσματα από το Άργος.  

  Από: nikosfront στις 11/10/2017 7:38 μμ.

Καλως σας βρήκα!! Το χρωμα είναι πράσινο χακί. Ειναι εντυπωσιακό θα έλεγα όσο και το μαύρο, που είναι σταθερή αξία. [emoji4]
Την μηχανή την πηρα αγρατζουνιστη από ενα πολυ καλο παλικάρι και την εγκαινίασα όταν πήγα να πάρω τα βουνά[emoji20]. Σε εναν ανήφορο από 3η ταχύτητα πήγα να κατεβάσω σε 1η αλλα κατά λάθος μπήκε η νεκρά. Όποτε με πήρε πίσω το βάρος και μου έπεσε στο πλάι. Εδώ να προσθέσω ότι μου ήταν αδύνατο να την σηκώσω μόνος μου λόγο του ανηφορικου εδάφους.
Δεν ξέρω αν υπάρχει θέμα με την εναλλαγή των ταχυτήτων. Εχω παρατήρησει ότι, πριν την αναψω, προσπαθώντας να βάλω νεκρα, η ταχύτητα θα μπει με δυσκολία. ´Η θα μπει ή 2α ή πάλι η 1η ή εάν μπει η νεκρά δεν θα έχει ανάψει το πράσινο φωτακι. Όποτε τώρα είμαι πιο προσεκτικός στην έναλλαγη ταχυτήτων. [emoji5]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Χαιρετίσματα από το Άργος.  

  Από: jou στις 12/10/2017 3:46 μμ.