Νέο μέλος

Νέο μέλος  

  Από: thps στις 01/10/2018 12:47 μμ.

Καλησπέρα στην ομάδα,
Νέο μέλος από Γιάννενα, με λένε Θανάση και είμαι κάτοχος εδώ και ένα χρόνο περίπου ενός daytona 675r 2011, το οποίο έχει γύρω στις 9000 χλμ. Αρχίζω να σκέφτομαι που θα ήταν καλύτερα να το πάω να κάνει το επόμενο σέρβις, οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο συνεργείο.

Re: Νέο μέλος  

  Από: dimchrist στις 01/10/2018 1:03 μμ.

Καλωσόρισες Θανάση!
Για αρχή για να ξέρεις στα σίγουρα τι χρειάζεται το μηχανάκι καλό θα ήταν να το πας σε κάποιον που να το ξέρει ώστε αν τυχόν υπάρχουν οποιαδήποτε θέματα από τους προηγούμενους ιδιοκτήτες να μπορέσει να το διαγνώσει.

Επειδή είσαι στα Γιάννενα το πιο κοντινό γνωστό είναι στη Θεσσαλονίκη αλλά ας μιλήσουν και οι υπόλοιποι βόρειοι συμφορουμίτες αν έχουν κάποια επιπλέον άποψη.

viewtopic.php?f=47&t=6891

MOTOACTION - ΖΟΥΡΝΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: Λεωφόρος Κωνσταντίνου Καραμανλή 49 (επίσημο αντιπρόσωπο Θεσσαλονίκης)

Στην πορεία για πιο απλά/συνηθισμένα πράγματα πήγαινε σε κάποιο συνεργείο πιο κοντινό σου που να το εμπιστεύεσαι.

Triple Way

Re: Νέο μέλος  

  Από: thps στις 01/10/2018 3:24 μμ.

Ευχαριστώ για την απάντηση

προς τα εκεί κλίνω κι εγώ, οπότε μάλλον θα το πάω ή Θεσσαλονίκη ή Πάτρα ανάλογα πως θα βολέψει με το πηγαινέλα

Re: Νέο μέλος  

  Από: Polymhxanos στις 03/10/2018 5:36 μμ.

Στα Γιάννενα, είχε εξουσιοδοτημένο σέρβις το κατάστημα 2Τροχοί, που ήταν στην Μακαρίου.

Το κατάστημα όμως το έκλεισε ο Βαγγέλης Σαράτσης που το είχε κάποια στιγμή.

Ο ίδιος εργάζεται βοηθός, στο ποδηλατικό κατάστημα 2 Τροχοί του αδερφού του, στην πλατεία Ομήρου, όπως φεύγεις από την πλατεία προς Δόμπολη. Θεωρώ ότι αν ξέρεις από Γιάννενα, δύσκολα να μην ξέρεις το κατάστημα αυτό.

Έχει κρατήσει κάποια διαγνωστικά και τις γνώσεις της συντήρησης των Triumph και βοηθάει ιδιωτικά και ανεπίσημα, αν έχεις κάποιο πρόβλημα, εκτός εγγύησης.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Νέο μέλος  

  Από: thps στις 04/10/2018 12:54 μμ.

Σ ευχαριστώ για την πληροφορία, το κατάστημα του αδερφού του το ξέρω και έχω προσέξει ένα μπλε sprint που είναι παρκαρισμένο αρκετά συχνά απ έξω.

Αυτή τη φορά θα το πάω σε μια από τις αντιπροσωπειες που συνεργάζονται ακόμα με την triumph απο την αποψη ότι τα διαγνωστικά και ότι άλλο χρειάζονται ίσως είναι πιο up to date, αλλα σίγουρα στο μέλλον αν χρειαστώ κάτι θα επισκεφτώ το κατάστημα

Re: Νέο μέλος  

  Από: Polymhxanos στις 04/10/2018 2:11 μμ.

Ειδικά η Triumph, με το που φεύγεις από το δίκτυό τους, το διαγνωστικό κλειδώνει ενημερώσεις, bulletins, πρόσβαση στο database με τα service manuals, την ίδια μέρα.

Αλλά μια ρύθμιση βαλβίδων, ένα συχρονισμό πεταλούδων, στον κάνει και χωρίς αυτά. Δεν λέμε για αλλαγές αναλωσίμων, αυτά τα κάνεις και μόνος σου.

Αυτά και καλώς ήρθες στο φόρουμ.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html