GPS tracker (αντικλεπτικο)

GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: Glober στις 09/09/2012 11:51 πμ.

Πως σας φαίνεται αυτό;

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.vi ... ID=EBAY-US

Το είδα σε περιοδικό τεχνολογίας και μου έκανε καλή εντύπωση οπότε το έψαξα και το βρήκα στο eBay.

Κοίταξε την περιγραφή και θα δείτε ότι υπόσχεται οτι κάνει τα πάντα.

Είναι κινέζικο αλλά καλή κατασκευή (σύμφωνα με το review του περιοδικού).

Συνδυάζεται με αυτό:

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.vi ... ID=EBAY-US

Έτσι ώστε να μην πρέπει κάθε τόσο να φορτίζεις την μπαταρία του.

Αν ψάξετε το πουλάνε αρκετοί.

Εάν εγκατασταθεί και το τροφοδοτικο καλώδιο είναι η πιο ολοκληρωμένη σχετική πρόταση που έχω βρει και σε πολύ καλή τιμή.

Τι λέτε; Εγώ ψήνομαι αρκετά. Να κάνουμε καμία ομαδική;

(προτείνω να μην μπούμε σε αναλυτικές δημόσιες συζητήσεις περί εγκατάστασης και που θα μπορούσαμε να το "κρύψουμε" στην μηχανη για ευνόητους λόγους )

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: Costas στις 09/09/2012 3:20 μμ.

Με μια πρώτη ματιά, για τα λεφτά του πάντα πιστεύω οτι αξίζει τη δοκιμή. Από το τίποτα σίγουρα κάτι θα κερδίσεις. Και για τα 40 ευρώ που κάνει δε νομίζω να τα τσιγγουνευτεί κανείς.
Αν σκεφτεστε για αγορά πάντως μπορεί να το παραγγείλει και ο καθένας μόνος του. Δεν έχει κάποιο νόημα η ομαδική μιας και τα μεταφορικά είναι δωρεάν.

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: leonidas1100s στις 10/09/2012 4:49 μμ.

λοιπον το εχω βαλει αυτο, το μονο που πρεπει να κανεις ειναι μια καρτα sim καρτοκινητο να βγαλεις το pin γιατι αλλιως δεν την δεχεται να το καλεσεις καμια 10 φορες απο το κινητο που θελεις για να σου στελνει τα μυνηματα, και το σημαντικο το κινητο σου να εχει internet γιατι την ωρα που σου στελνει το μυνημα με τις συντεταγμενες να το βλεπεις κατευθειαν.....Οτι αλλο θελεται ρωτατε.

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: Glober στις 10/09/2012 7:37 μμ.

leonidas1100s"λοιπον το εχω βαλει αυτο, το μονο που πρεπει να κανεις ειναι μια καρτα sim καρτοκινητο να βγαλεις το pin γιατι αλλιως δεν την δεχεται να το καλεσεις καμια 10 φορες απο το κινητο που θελεις για να σου στελνει τα μυνηματα, και το σημαντικο το κινητο σου να εχει internet γιατι την ωρα που σου στελνει το μυνημα με τις συντεταγμενες να το βλεπεις κατευθειαν.....Οτι αλλο θελεται ρωτατε. "


Μιά και σε βρήκαμε ας σε ρωτήσουμε λοιπόν!

Το έχεις συνδέσει στην μπαταρία της μηχανής? Αν ναι, στο έφτιαξε ηλεκτρολόγος ή είναι απλο (στυλ καντο μόνος σου )

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: ad1 στις 10/09/2012 7:43 μμ.

Αυτο το "μαραφετι", για να καταλαβω, το κρυβεις καπου στην μηχανη, χωρις να χρειαζεται να το συνδεσεις με την μπαταρια(με ενδιαφερει να μην χρειαζεται συνδεση ωστε να μην τρωει την μπαταρια) και μπορω απλα μετα απο καποιο διαστημα να το παιρνω σπιτι μου και να το φορτιζω?!
Αν ναι ποσο καιρο κραταει η μπαταρια του σε αναμονη κ ποσο καιρο κανει για να φορτισει 100%?

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: leonidas1100s στις 10/09/2012 9:16 μμ.

εχω την αναμονη πανω στην μπαταρια αλλα επειδη απο μονο του κραταει αρκετο καιρο δεν το εχω μονιμα,γιατι οταν σου στελνει το μυνημα σου λεει και ποσο της εκατο μπαταρια εχει οποτε υπολογιζεις .ειναι ευκολο στην τοποθετηση και δεν θελει ηλεκτρολογο αρκει να ξερεις...

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: leonidas1100s στις 10/09/2012 9:19 μμ.

ad1"Αυτο το "μαραφετι", για να καταλαβω, το κρυβεις καπου στην μηχανη, χωρις να χρειαζεται να το συνδεσεις με την μπαταρια(με ενδιαφερει να μην χρειαζεται συνδεση ωστε να μην τρωει την μπαταρια) και μπορω απλα μετα απο καποιο διαστημα να το παιρνω σπιτι μου και να το φορτιζω?!
Αν ναι ποσο καιρο κραταει η μπαταρια του σε αναμονη κ ποσο καιρο κανει για να φορτισει 100%?"


καλυτερα να το εχεις στην μπαταρια γιατι πανω κατω θα βαρεθεις και μια φορα θα γινει η μαλακια...το καλο ειναι οτι κραταει αρκετα η μπαταρια να σου πω το εχω στην μηχανη τωρα 3 εβδομαδες και εχει γυρω στο 70% ακομα.

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: NikosV στις 10/09/2012 10:21 μμ.

.................
http://mototriumphhellas.blogspot.com/
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:55, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: ad1 στις 10/09/2012 11:16 μμ.

leonidas1100s"
ad1"Αυτο το "μαραφετι", για να καταλαβω, το κρυβεις καπου στην μηχανη, χωρις να χρειαζεται να το συνδεσεις με την μπαταρια(με ενδιαφερει να μην χρειαζεται συνδεση ωστε να μην τρωει την μπαταρια) και μπορω απλα μετα απο καποιο διαστημα να το παιρνω σπιτι μου και να το φορτιζω?!
Αν ναι ποσο καιρο κραταει η μπαταρια του σε αναμονη κ ποσο καιρο κανει για να φορτισει 100%?"


καλυτερα να το εχεις στην μπαταρια γιατι πανω κατω θα βαρεθεις και μια φορα θα γινει η μαλακια...το καλο ειναι οτι κραταει αρκετα η μπαταρια να σου πω το εχω στην μηχανη τωρα 3 εβδομαδες και εχει γυρω στο 70% ακομα."


Θα εχω την αναμονη στην μπαταρια κ οταν πηγαινω βολτα θα το συνδεω για να το φορτιζει χωρις να μ χαλαει την μπαταρια. Κ αφου κραταει χαλαρα 3 βδομαδες τοτε μια χαρα...
Εσυ απο που το πηρες? Ποσο πηγε το μαλλι?

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: Glober στις 10/09/2012 11:53 μμ.

Παραθέτω αναλυτικότατο review του γκαντζετακίου (8 σελίδες).

Το review αυτό βρισκόταν σε περιοδικό τεχνολογίας που κυκλοφόρησε τον Ιούνιο του 2012. Φαντάζομαι οτι απο την στιγμή που δεν κυκλοφορεί πλέον δεν υπάρχει πρόβλημα με το ποστάρισμα.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:55, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: Glober στις 10/09/2012 11:54 μμ.

...

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: Glober στις 10/09/2012 11:55 μμ.

...

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: Glober στις 10/09/2012 11:56 μμ.

...

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: leonidas1100s στις 11/09/2012 5:17 μμ.

[quote="ad1":holv2cok]
leonidas1100s"
ad1"Αυτο το "μαραφετι", για να καταλαβω, το κρυβεις καπου στην μηχανη, χωρις να χρειαζεται να το συνδεσεις με την μπαταρια(με ενδιαφερει να μην χρειαζεται συνδεση ωστε να μην τρωει την μπαταρια) και μπορω απλα μετα απο καποιο διαστημα να το παιρνω σπιτι μου και να το φορτιζω?!
Αν ναι ποσο καιρο κραταει η μπαταρια του σε αναμονη κ ποσο καιρο κανει για να φορτισει 100%?"


καλυτερα να το εχεις στην μπαταρια γιατι πανω κατω θα βαρεθεις και μια φορα θα γινει η μαλακια...το καλο ειναι οτι κραταει αρκετα η μπαταρια να σου πω το εχω στην μηχανη τωρα 3 εβδομαδες και εχει γυρω στο 70% ακομα."


Θα εχω την αναμονη στην μπαταρια κ οταν πηγαινω βολτα θα το συνδεω για να το φορτιζει χωρις να μ χαλαει την μπαταρια. Κ αφου κραταει χαλαρα 3 βδομαδες τοτε μια χαρα...
Εσυ απο που το πηρες? Ποσο πηγε το μαλλι?[/quote:holv2cok]

Ναι αυτη ειναι μια καλη ιδεα.Το πηρα απο το ebay γυρω στα 40 euro.

Re: GPS tracker (αντικλεπτικο)  

  Από: Glober στις 14/09/2012 3:31 μμ.

Βγήκε και άλλο μοντέλο που έχει πιο πολλές επιλογές:

http://www.ebay.com/itm/Car-GPS-Tracker ... 2ebe80cff1

Αξίζει πιο πολύ λέτε? Βλέπω οτι αυτό έρχεται έτοιμο με το κιτακι για σύνδεση με την μπαταρία αλλά έχει και μπαταρία σαν εναλλακτίκή πηγή ενέργειας αν δεν δουλεύει η μπαταρία.