Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 11/05/2013 6:15 μμ.

LAZOS"Εγω δεν είμαι μέσα για τα ροσσο..αν θέλετε παιδια εσείς προχωρήσετε το..απλα ψάχνω για τα Μ 5 που τα εχω ευχαριστηθεί..."

Ο καθενας θα βαλει τα λαστιχα που θελει. Δεν θα παμε ολοι για τα ιδια... Παντως νομιζω οτι ειναι καλη ιδεα να παμε ολοι μαζι σαν γκρουπακι για να ζητησουμε εκπτωση...

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 11/05/2013 8:46 μμ.

Λοιπον παιδιά μέχρι άυριο είναι η καταληκτική ημερομηνία για να δηλώσουμε ενδιαφέρον.

Για τις προσφορές που παίζουν μέχρι στιγμής αυτή του Θεόφιλου είναι η καλύτερη αρκεί να κατέβει ένα δεκάρικο στα Μ5 και νομίζω όλοι είμαστε ικανοποιημένοι σωστά;

Επίσης ο epistimon ζήτησε continental. Θεόφιλε, αύριο που θα κάνεις το τελικό παζάρι ρώτα και για Conti.

Ωραία, τώρα όσον αφορά το γκρουπάκι είναι τελικά σχετικό.
Αν κάναμε ομαδικη απ έξω θα στέλναμε όλοι μαζί τα λεφτά οπότε και θα μας αντιμετώπιζαν σαν γκρουπ για να κάνουν την καλή τιμή. Τώρα ο λαστιχάς δεν νομίζω ότι πρόκειται να μας δει ποτέ όλους μαζί ούτε εμάς ούτε τα λεφτά μας έστω κι αν είμαστε 7 μηχανάκια.
Οπότε να είμαστε ρεαλιστές, δεν νομίζω ότι έχει κανένα σπουδαίο λόγο να κάνει τιμή ξεφτίλα, αν κατέβει το 10αρικο που είπαμε παλι καλά θα ναι.
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: epistimon στις 11/05/2013 9:02 μμ.

καλο θα ηταν να κανονιζαμε μια ημερομηνια να πηγαιναμε ολοι μαζι για τα λαστιχα.εχει διαφορα να ειναι 7 μηχανες στη σειρα και να περιμενουν για αλλαγη ελαστικωνπαρα μια μια και οποτε τυχη.θα πρεπει πρωτα να γινει και συνυνοηση με το λαστιχα αν και δε νομιζω να εχει ιδιαιτερο προβλημα

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 11/05/2013 9:45 μμ.

Εγω συμφωνω με τον επιστημονα! Καλο θα ειναι να παμε ολοι μαζι! Αν θελετε ας γραψει ο καθενας μαρκα και διαστασεις και την χαμηλοτερη τιμη που εχει βρει στο συγκεκριμενο για τον παρω εγω τη Δευτερα να του πω συγκεκριμενα πραγματα. Αν τελικα μας συμφερει ολους να ορισουμε μια μερα να παμε ολοι μαζι! Παντως δουλευει ολες τις γνωστες εταιριες, οποτε ολοι μπορουμε να βρουμε αυτο που θελουμε.

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: LAZOS στις 11/05/2013 10:59 μμ.

Οκ απο εμένα παιδια..ελπίζω να καταφέρουμε να πάμε όλοι μαζι να κάνουμε κ εντύπωση...κ να πιούμε κ μια περιποιημενη καφεδαρα!!!!!!!!!!!!!!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 12/05/2013 11:30 πμ.

Όσον αφορά τα καταστήματα υπάρχουν ακόμα τα εξής:
- Μπούκης: http://www.boukisway.gr/eshop/index.php
- TyreShop:http://www.tyreshop.gr/?gclid=COrwxeuPkLcCFYZe3godBg0AeQ
– WheelCity: https://www.wheelcity.gr/
- MotoPissaris: http://www.motopissaris.gr/
Αν κάποιος από τους εδιαφερόμενους είναι κοντά ή διέρχεται από τον τόπο εγκατάστασης τους,
πιστεύω αξίζει (και ας καθυστερήσουμε λίγο) να κάνουμε μια ερώτηση δια ζώσης, αλλιώς από το τηλέφωνο.
Προσωπικά μπορώ αύριο να περάσω από το tyreshop.

Επίσης συμφωνώ με την επισήμανση να πάμε όλοι μαζί, ο όγκος ενδεχομένως να οδηγήσει και σε μικρή περαιτέρω πτώση της τιμής.

Τέλος, η τιμή για Dunlop & Pirelli του Περιστερά είναι ΖΖΖούπερ, θα μπορούσαμε να έχουμε τιμή και για τα παλαιότερα->φθηνότερα μοντέλα που έχουν αναφερθεί στο thread;
/ BΣ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 12/05/2013 3:54 μμ.

eo_street3"Λοιπον εκανα μια ερωτηση στον Περιστερα στη Μιχαλακοπουλου για 6 μηχανακια (τοσα ειχαν δηλωσει συμετοχη μεχρι εκεινη την ωρα) για diablo rosso2 metzeler m5 και dunlop sportsmart και μας τα αφηνει στα 270! Δουλευει και αλλες μαρκες αλλα αυτα θυμομουν εκεινη την ωρα! Λογικα αν μαζευτουμε κι αλλοι μπορουμε να ριξουμε κι αλλο την τιμη! Το μονο που μου ζητησε ειναι να τον παρω ενα τηλεφωνο πριν παμε και να του πω τι λαστιχα θελουμε για να ειναι κι αυτος προετοιμασμενος."


Θεόφιλε, τώρα συνειδητοποίησα ότι μιλάμε για τα sportsmart!
Αν ισχύει αυτό,τότε η τιμή 270 είναι πραγματικά ασύλληπτη. Τόσο πάει να τα παρεις απ έξω χωρίς καν τοποθετηση κ μεταφ.
Οπότε θα πάω κι εγω για αυτά.
Επιβεβαίωσέ το σε παρακαλώ αύριο.
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 13/05/2013 10:58 πμ.

Πηρα τηλεφωνο αλλα δεν καναμε καλη συζητηση γιατι απ'οτι μου ειπε ειχε δουλεια.
Diablo rosso2:270
Sportsmart: 280
Metzeler M5:270
Metzeler M3:250
Για continental μου ειπε λιγο κατω απο 300... Επισης μου ειπε οτι εχει σε προσφορα τα απλα diablo στα 220, δεν ξερω αν ενδιαφερεται κανενας... Κλεινοντας μου ειπε ελατε απο εδω και θα τα βρουμε. Απλα πρεπει να μαζευτουμε και να παμε εκει ολοι μαζι...

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: epistimon στις 13/05/2013 3:31 μμ.

θεοφιλε με ποιον λαστιχα μιλησες εκτος τον περιστερα?εχθες ειδα τιμες απο τα λινκ που ανεβασατε και ολοι τους εχουν ψιλοτσιμπιμενες τις τιμες.αν παμε απο εκει ολοι μαζι σιγουρα θα διαμορφοθουν οι τιμες αλλα καλο ειναι να ξερουμε ακριβως τι θα πληρωσουμε για να μην κοβουμε βολτες ολοι μαζι απο λαστιχα σε λαστιχα για καλυτερη τιμη

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 13/05/2013 3:56 μμ.

Πέρασα από TyreShop, παρακάτω οι τιμές:
Sportsmart :___280
Rosso II :______270
RoadSmart II :__275
M5 :__________280
Οι τιμές είναι για 6 ζευγάρια, τα οποία θα αγοραστούν όλα μαζί, έστω και αν δεν τοποθετηθούν ταυτόχρονα.
από την συζήτηση προέκυψαν και τα ακόλουθα:
- τα Μ3 πλέον κατασκευάζονται στην Κίνα (αναφέρθηκε ως μειονέκτημα)
- τα Μ5 είναι λίγο πιο σπορ από τα Μ3
- μεταξύ SS, M5, RII εκτιμά ότι τα περισσότερα χλμ "βγάζουν" τα SS.
- τα RSII είναι τα πιο σπορ από τα sportouring ελαστικά.
/ ΒΣ

ΥΓ για μαζική προσέλευση (που θεωρώ ότι είναι η καλύτερη επιλογή), μπορώ τις καθημερινές, απογεύματα και πρωΐ, από Σαββάτο.

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 13/05/2013 4:18 μμ.

Δεν εχω ρωτησει αλλου... Παντως ιδιες τιμες εχουν Περιστερας και Tyreshop! Παιδια αν ειναι να το κανονισουμε εντος της εβδομαδας γιατι αλλιως δεν θα προλαβω... Ειμαι φανταρος και την αλλη βδομαδα θα ειμαι στην Κω...

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 13/05/2013 4:28 μμ.

Νομίζω κάναμε καλή δουλειά και από την αναζήτηση έχουμε ήδη φτάσει σε καλές τιμές και μάλλον είναι μάταιο να το ψάχνουμε περισσότερο.

Από όλες τις επιλογές για μαγαζί ο Περιστερας, προσφέρει συνολικά τις καλύτερες τιμές (έστω και για λίγο), εκτός αυτού έιναι και ο λιγότερο περιοριστικός, αφού σε άλλους σίγουρα παίζει το θέμα
"να αγοραστούν και τα 6 ζευγάρια όλα την ίδια στιγμή"

Οπότε να κλείσουμε το ραντεβού για εκεί και να προχωρήσουμε, τι λέτε?
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 13/05/2013 4:44 μμ.

rAnger"Νομίζω κάναμε καλή δουλειά και από την αναζήτηση έχουμε ήδη φτάσει σε καλές τιμές και μάλλον είναι μάταιο να το ψάχνουμε περισσότερο.

Από όλες τις επιλογές για μαγαζί ο Περιστερας, προσφέρει συνολικά τις καλύτερες τιμές (έστω και για λίγο), εκτός αυτού έιναι και ο λιγότερο περιοριστικός, αφού σε άλλους σίγουρα παίζει το θέμα
"να αγοραστούν και τα 6 ζευγάρια όλα την ίδια στιγμή"

Οπότε να κλείσουμε το ραντεβού για εκεί και να προχωρήσουμε, τι λέτε?"

Και για τον Περιστερα ειναι βασικο να παμε ολοι μαζι... Συμφωνο να κλεισουμε ενα ραντεβου και να παμε ολοι μαζι για λαστιχα και μετα ολοι μαζι για μια περιποιημενη καφεδαρα οπως προτινε και ο Lazos

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: epistimon στις 13/05/2013 6:04 μμ.

και μετα απο ολα αυτα ολοι μαζι για σουνιο να δοκιμασουμε τα λαστιχα.τελικα για continental δε μαθαμε τιμες?καλα αμα δεν εχουν η ειναι σε υψηλη τιμη βαζω κατι αλλο

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 13/05/2013 6:22 μμ.

Το μονο που μενει τωρα ειναι να βρουμε μια μερα που να μπορουμε ολοι! Εγω μπορω καθε μερα!