Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 13/05/2013 6:37 μμ.

- Μέσα και για φρεντοεσπρεσεδούμπα...
- Από 15:30 και μετά κάθε μέρα, εκτός από αύριο και βέβαια Σαββάτο πρωΐ.
/ ΒΣ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: epistimon στις 13/05/2013 7:08 μμ.

παιδια κανονιστε ποια μερα θα αλλαξουμε ελαστικα γιατι δεν εχω εδω τη μηχανη πρεπει να παω καλαματα να τη φερω

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: LAZOS στις 13/05/2013 7:42 μμ.

Παιδια επειδή κ εγω έρχομαι απο Εύβοια καλο θα ήταν να κανονισουμε μέρα κ ώρα για να μπορέσω να οργανωθω...επεισης έμαθα σήμερα οτι παίζει να φύγω ταξίδι με την δουλεια..δεν ειναι σίγουρο ακόμα..αλλα αν την πατησω και φύγω θα ήθελα αν γίνεται να συννενοηθω με κάποιον που θα παει μήπως καταφέρω κ δεν χάσω την προσφορά γιατι μετα απο μια μικρη αναζητη στην Χαλκίδα είδα οτι οι τιμές ειναι αρκετά ύψος υψηλότερες...

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 13/05/2013 8:52 μμ.

Να προτείνω εγω, την Παρασκευή το απόγευμα στις 6.00 - 6.30?

Γενικά νομίζω βολεύει όλους και ειδικά εμένα όλη η υπόλοιοη βδομάδα με παει...αίμα...
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: LAZOS στις 13/05/2013 9:05 μμ.

Αν δεν γίνει στραβη και φύγω ταξίδι οπως είπα πριν εγω είμαι μέσα!!!!!!!!!!!!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: epistimon στις 13/05/2013 9:06 μμ.

για παρασκευη ειμαι και εγω μεσα.καλο θα ηταν αν κλεισουμε ολοι για την παρασκευη να ειδοποιησουμε και το μαγαζι.τοσες μηχανες και απογευμα θα ειναι λιγο ζορι

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: Theozed στις 14/05/2013 8:30 πμ.

Καλημέρα κύριοι.

Ο Περιστεράς είναι μια επιλογή που, προσωπικά, βολεύει για αρκετούς λόγους. Επίσης, το απόγευμα της Παρασκευής είναι μια χαρά. Είμαι μέσα κι εγώ λοιπόν. Λογικά, θα ακολουθήσει κι ένα φιλαράκι με Tiger 1050, μάλλον για Metzeler κι εκείνος.

Υ.Γ.: Ο Περιστεράς δεν δίνει το M3? Δεν είδα κάτι στις προσφορές που πήραμε...
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 14/05/2013 9:46 πμ.

Την επιλογή για τα Pirelli Diablo τα απλά δεν είχα δει μέχρι στιγμής και τώρα που διάβαζα κριτικές λενε πολύ καλά πράγματα.
και μόνο 220 είναι όμορφη τιμή.

Έχει κανείς άλλος γνώμη γι αυτά?

Η χρήση που κάνω είναι 60% μικρές καθημερινές διαδρομές στην εθνική-αττική (30-40 χλμ), 30% ταξίδια και 10% καθαρά κίνηση στην πόλη.

Δεν έχω καμιά τρελή απαίτηση για στροφιλίκι...
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 14/05/2013 11 πμ.

Παιδια τελικα εχω μια σοβαρη υποχρεωση και για παρασκευη εγω δεν μπορω με τιποτα απογευμα δυστυχως... Αν γινεται να κανονισουμε οποιαδηποτε αλλη μερα θα ειμαι οκ...

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 14/05/2013 11:32 πμ.

Προτείνω το εξής:

Όποιος δεν μπορέσει παρασκευή, περνάει κάποια ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ, τριτη τετάρτη ή πέμπτη, ή και παρασκευή πρωί και συννενοείται με τον Περιστερά ότι ήρθε για τη συγκεκριμένη προσφορά του φόρουμ και το ποιό λάστιχο θα βάλει και δίνει μια προκαταβολή.

Με αυτό τον τρόπο και ο έμπορος θα είναι καλυμμένος και εμείς για την τιμή και δε θα κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη να ψάχνουμε κοινή μέρα για 7 ατομα.

Οκ?
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: Barbadinos στις 14/05/2013 11:43 πμ.

rAnger"Την επιλογή για τα Pirelli Diablo τα απλά δεν είχα δει μέχρι στιγμής και τώρα που διάβαζα κριτικές λενε πολύ καλά πράγματα.
και μόνο 220 είναι όμορφη τιμή.

Έχει κανείς άλλος γνώμη γι αυτά?

Η χρήση που κάνω είναι 60% μικρές καθημερινές διαδρομές στην εθνική-αττική (30-40 χλμ), 30% ταξίδια και 10% καθαρά κίνηση στην πόλη.

Δεν έχω καμιά τρελή απαίτηση για στροφιλίκι..."





1.Είναι αρκετά παλιό μοντέλο (το φόραγα 2009-2010).
2.Παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η φύλαξη-αποθήκευση από τον έμπορο.
3.για την πόλη δεν κάνουν αργούν να ζεσταθούν,για στροφιλίκι πολύ καλό.
4.για την χρήση που το θέλεις νομίζω δεν κάνουν (αττική οδό) τετραγωνίζουν εύκολα.
5.εγώ θα σου πρότεινα Μ5 η Ζ8 Μέτζελερ για την χρήση που το θέλεις.


υ.γ καμιά σχέση με τα rosso2 που φοράω τώρα.
Τα πραγματα ειναι απλα,το μπερδεμα ειναι να το...καταλαβεις

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 14/05/2013 12:10 μμ.

rAnger"Την επιλογή για τα Pirelli Diablo τα απλά δεν είχα δει μέχρι στιγμής και τώρα που διάβαζα κριτικές λενε πολύ καλά πράγματα.
και μόνο 220 είναι όμορφη τιμή.

Έχει κανείς άλλος γνώμη γι αυτά?

Η χρήση που κάνω είναι 60% μικρές καθημερινές διαδρομές στην εθνική-αττική (30-40 χλμ), 30% ταξίδια και 10% καθαρά κίνηση στην πόλη.

Δεν έχω καμιά τρελή απαίτηση για στροφιλίκι..."


Έχοντας φορέσει Diablo & BT021 (αντίστοιχης φιλοσοφίας ελαστικά),
θα πρότεινα ΒΤ021.
/ ΒΣ

EDIT άκυρο: αναφερόμουν στα Diablo Strada...

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 14/05/2013 1:40 μμ.

Αλήθεια τα Diablo πόσα χλμ βγάζουν με νορμάλ χρήση; (τα 220 είναι προκλητική τιμή)
Επίσης και όσον αφορά την ημέρα, όσοι δεν μπορούν να παρευρίσκονται, θα μπορούσαν να (προ)πληρώσουν πχ μέσω κάποιου εκ των υπολοίπων και μαζί με την απόδειξη να λάβουν μια βεβαίωση μελλοντικής τοποθέτησης.
/ ΒΣ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: LAZOS στις 14/05/2013 4:44 μμ.

Επειδή κ εγω βλέπω τελικά να μην μπορω παρασκευη συμφωνώ με την προκαταβολή....ελπίζω κ οι άλλοι...

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: epistimon στις 14/05/2013 7:32 μμ.

γιατι δεν κανονιζουμε μια αλλη μερα απο εβδομαδα που να μπορουμε ολοι?θα εχουμε και περισσοτερες μερες να το οργανοσουμε.τι λετε?