Sos θεμα με μπροστινο καλαμι-γραντζουνια!

Sos θεμα με μπροστινο καλαμι-γραντζουνια!  

  Από: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΤ στις 06/05/2014 3:41 μμ.

εχω tiger 1050 2010 μοντελακι κ αντιμετωπιζω προβλημε το μπροστινο καλαμι το αριστερο!!μου ειπαν οτι εχει μικρα χτυπηματακια απο πετραδακα ισως,με αποτελεσμα να αλλαζω τσιμουχακια κτλ καθε 6 μηνες!!μαλιστα ο πρωην μηχανικος μου μου ειπε οτι χρειαζεται απο την αρχη αφαιρεση του χρωμιου κ ξανα περασμα χρωμιο με μια ειδικη διαδικασια!το εκανα!η τουλαχιστον ετσι μου ειπε!κ τωρα γυρισα απο σκ κ βρηκα μια κυλιδα λαδι στο γκαραζ μου!τι κανω ρε παιδια ξερει κανεις??????

Re: Sos θεμα με μπροστινο καλαμι-γραντζουνια!  

  Από: VINIS στις 06/05/2014 8:01 μμ.

φιλε μου οι μπουκαλες εχουν σκληροχρωμιο δεν ειναι το απλο για να αντεχουνε χρονια, θερμοκρασιες και καταπονησεις αρα πρεπει να βρεις το καταληλο μαγαζι να το πας εαν βεβαια δεν εχει στιγματα τωρα η δεν εχει ξεφλουδησει το νικελ και χανουνε ειναι ειτε απο λαθος τοποθετηση στις τσιμουχες (ειτε τοποθετηθηκε στραβα ειτε την πληγωσανε στην τοποθετηση της )ειτε οι τσιμουχες ειναι της πλακας χαλαρωσανε και ξαναχανουνε ειτε εχεις στραβα καλαμια , η μποτες και τις τρωει και χανουνε θελει ψαξιμο πριν κανεις το οτιδηποτε για να μην πληρωσεις τσαμπα χρηματα

Re: Sos θεμα με μπροστινο καλαμι-γραντζουνια!  

  Από: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΤ στις 06/05/2014 8:04 μμ.

VINIS"φιλε μου οι μπουκαλες εχουν σκληροχρωμιο δεν ειναι το απλο για να αντεχουνε χρονια, θερμοκρασιες και καταπονησεις αρα πρεπει να βρεις το καταληλο μαγαζι να το πας εαν βεβαια δεν εχει στιγματα τωρα η δεν εχει ξεφλουδησει το νικελ και χανουνε ειναι ειτε απο λαθος τοποθετηση στις τσιμουχες (ειτε τοποθετηθηκε στραβα ειτε την πληγωσανε στην τοποθετηση της )ειτε οι τσιμουχες ειναι της πλακας χαλαρωσανε και ξαναχανουνε ειτε εχεις στραβα καλαμια , η μποτες και τις τρωει και χανουνε θελει ψαξιμο πριν κανεις το οτιδηποτε για να μην πληρωσεις τσαμπα χρηματα"

4 χρονια μηχανη εχω,ουτε αλμυρα το τρωει,ουτε υγρασια,δεν νομιζω οτι ειναι λογικο κατα την γνωμη μου να φθαρει ετσι ευκολα,εξαλλου εντοπισα ενα μικρο βαθουλωματακι,ελαχιστο στο υψος της τσιμουχας ...τωρα αλλαξα μονο τσιμουχες και βλεπουμε!!!

Re: Sos θεμα με μπροστινο καλαμι-γραντζουνια!  

  Από: VINIS στις 06/05/2014 8:10 μμ.

και κατι αλλο φιλε για να δεις κυλιδα που λες πρεπει πρωτα ολη η πλευρα που χανει η μκουκαλα να εχει γινει γαματα απο λαδια εννοειτε και τα τακακια και ο δισκος κτλ! γιαυτο ψαξε ολα τα παραπανω πολυ προσεκτικα γιατι ειναι και πολυ μεγαλος ο κινδυνος και της ασφαλειας σου