METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)

METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: Tigrisss στις 19/11/2009 2:47 μμ.

Καλησπερα σας,

θα ηθελα να παραθεσω την εμπειρια μου απο το συγκεκριμενο ελαστικο. κατ'αρχας τα ειχα παρει σε ενα track day περυσι το Μαιο όπου τα εδιναν προσφορα γνωριμιας 200 ευρω το ζευγαρι, πολλοι θα το ξερετε φανταζομαι. παρα το γεγονος οτι είναι γόμα, στο tiger αυτη τη στιγμη εχουν βγαλει 6500 χλμ, το πισω ειναι στα τελευταια του αλλα το μπροστα ειναι σα καινουργιο. για να προλαβω καποιους, κανω πολλα δικαβαλα, δε βαζω πολυ υψηλες πιεσεις στην εθνικη και παω και αρκετες 200ρες. να μη ξεχασω να προσθεσω και καμια 10 session σε πιστα. τωρα θα βαλω μόνο ενα πισω όπου θα μου κοστισει καμια 200 ευρω. (φιλος με FZ1 που ομως ειναι πολυ προσεχτικος εχει βγαλει 12.000 και ειναι σε καλυτερη κατασταση απο τα δικα μου. επαναλαμβανω όμως, ειναι πολυ προσεχτικος και δε τρεχει)

η αισθηση τους ειναι καταπληκτικη, το μηχανακι πεφτει για πλακα, δεν εχω γλυστρισει ΠΟΤΕ, και ζεσταινονται σε χρονο dt.

δε κανω διαφημιση, δε πουλαω λαστιχα, απλα ηθελα να εκφρασω την αποψη μου και την εμπειρια μου. Να τονισω οτι το εβαλα μετα απο diablo rosso και οχι μετα τα απαραδεκτα της μανας του. και παλι ειναι μεγαλη η διαφορα.

Re: METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: ATN PANOS στις 19/11/2009 5:11 μμ.

ευχαριστουμε για την γνωμη σου φιλε!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: kyrkyriakos στις 19/11/2009 8:37 μμ.

Ωραία δηλαδή στην επόμενη αλλαγή να τα προτιμήσουμε , Μ3 έχεις δοκιμάσει για να υπάχει σύγκριση??

Re: METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: Sprinter στις 19/11/2009 8:49 μμ.

Τα Κ3 ειναι (σκληρές) γόμες τα Μ3 ειναι σπορ. Αλλο το ενα άλλο το άλλο
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: kyrkyriakos στις 19/11/2009 9:16 μμ.

Λοιπόν εγώ μπερδεύτικα , to interact είναι τουριστικό ενώ το Κ3 είναι σπόρ , για ποίο μιλάμε τώρα???

Re: METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: Tigrisss στις 19/11/2009 9:42 μμ.

η πληρης ονομασια ειναι racetek interact. ειναι αυτο στη φοτο

εχει τρεις γομες, Κ1 Κ2 Κ3 με τη τελευταια να ειναι η πιο σκληρη.

Με το Μ3 εχω κανει πολλα χλμ με το fazer 1000 του αδερφου μου, πολυ καλό, αλλα χανει την αισθηση του μετα απο 6-7000 χλμ. ειναι καλυτερο και στη βροχη καθως το Κ3 δεν εχει διαγραμμισεις στο πλαι, αλλα αν στα νερα πηγαινεις ορθιος ουδεν προβλημα!
εχω τωρα κοντα 7000 χλμ. ειμαι κατω απο το δεικτη φθορας και δεν εχω γλυστρισει ποτε, κραταει τωρα καλυτερα απο καινουργιο ακόμα και με μεγαλες κλίσεις. το μπροστινο δε το συζηταω, βραχος. μετα απο συμβουλη γνωστου λαστιχα θα αλλαξω μονο το πισω καθως μου ειπε οτι το μπροστα βγαζει ανετα 13-15000 χλμ. Βεβαια οπως θα ειδατε απο το post του φιλου για το BOUKIS WAY ειναι αρκετα πιο ακριβα, νομιζω 60 ευρω το σετ παραπανω, αλλα σιγουρα ειναι καλυτερα.

ελπιζω να σας βοηθησα.

Re: METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: dimchrist στις 20/11/2009 12:58 πμ.

Πολύ καλό λάστιχο με μεγάλη διάρκεια σε απόδοση.
Ιδανικό για γρήγορες βόλτες.

Triple Way

Re: METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: pragias στις 04/12/2013 6:58 μμ.

Μάλλον και εγώ κλείνω προς το Κ3 , αυτή την στιγμή έχει πάνω gp racer.
Σκέφτομαι επίσης , αφου μου πει το οκ ο λαστιχάς που μπροστα να βάλλω το Κ2 και πίσω το Κ3.
Αν έχετε άποψη πάνω σε αυτό , σας ακούω
Το γκάζι είναι ύπουλο πράγμα!!
Σε πείθει ότι το χρειάζεσαι,
Σε ωθεί να το αποκτήσεις,
Σε ψήνει να το ανοίξεις...
και μετά κάθεσαι, μετρας τα "σπασμένα και αναρωτιέσαι τι λάθος έκανες !!!!!

Re: METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: dimchrist στις 04/12/2013 9:51 μμ.

Νομίζω το K2 είναι πιο ακριβό από το K3. Αν δεν ισχύει/ενοχλεί αυτό προχώρα.

Triple Way

Re: METZELER INTERACT K3 (STREET LEGAL)  

  Από: TheFace στις 09/12/2013 1:26 πμ.

Εχω ψηθει λεμε!!!
money cant buy me love