ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050

ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: vakis75 στις 06/03/2008 3:23 μμ.

Θα ηθελα καποιος να με ενημερωσει τι λαστιχα να βαλω στον τιγρη μου.Της μανας του τα θεωρω αθλια και πρεπει να τα αλλαξω.Μου ειπαν για τα Diablo βεβαια αλλα μηπως καποιοσ γνωριζει που μπορω να τα βρω σε καλη τιμη? σε εναν που ρωτησα μου ειπε 490 μπρος πισω....

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Aragorn στις 08/03/2008 8:21 πμ.

vakis75"Θα ηθελα καποιος να με ενημερωσει τι λαστιχα να βαλω στον τιγρη μου.Της μανας του τα θεωρω αθλια και πρεπει να τα αλλαξω.Μου ειπαν για τα Diablo βεβαια αλλα μηπως καποιοσ γνωριζει που μπορω να τα βρω σε καλη τιμη? σε εναν που ρωτησα μου ειπε 490 μπρος πισω...."

ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ,ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΚΑΝΕ ΚΑΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: stoupi στις 08/03/2008 9:56 πμ.

Aragorn"
vakis75"Θα ηθελα καποιος να με ενημερωσει τι λαστιχα να βαλω στον τιγρη μου.Της μανας του τα θεωρω αθλια και πρεπει να τα αλλαξω.Μου ειπαν για τα Diablo βεβαια αλλα μηπως καποιοσ γνωριζει που μπορω να τα βρω σε καλη τιμη? σε εναν που ρωτησα μου ειπε 490 μπρος πισω...."

ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ,ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΚΑΝΕ ΚΑΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ "


Τα απλά ή τα CorsaIII;
Ξέρει κανείς τι διαφορά έχουν;
[size=150:quxslwvd]3 > 4

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: nfot στις 10/03/2008 11:23 μμ.

Τα Corsa III ειναι διγομα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στις 27/03/2008 3:03 μμ.

DIABLO ROSSO
ΗΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
ΤΑ ΦΟΡΕΣΑ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΗΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ ΤΟ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΣΦΥΣΗ

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Case στις 28/03/2008 10:55 πμ.

ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ"ΤΑ ΦΟΡΕΣΑ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΗΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ ΤΟ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ"




Διπλή γώμα εχουν αυτά Θωμά;
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στις 28/03/2008 1:48 μμ.

oxi
ta corsa exoun dipli goma

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 02/04/2008 3:17 μμ.

Κοίτα και τα Metzeler M3, παρόμοιας κατηγορίας 'σπορ δρόμου'. Τα φοράω στο σπριντ και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από απόδοση και από αντοχή. ΄Θεωρητικά είναι πολύ ταιριστά στην λογική ενός Tiger για Ελλάδα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: gskemp στις 11/04/2008 1:41 μμ.

Γεια σας φίλοι,
είναι το πρώτο μου ποστ, οπότε καλώς σας βρήκα και καλές βόλτες!!!
Πριν από ένα μήνα άλλαξα τα όντως απαράδεκτα μαμά λάστιχα στον Τίγρη με τα Pilot Road 2 (380 ευρώ).
Η τίγρης μεταμορφώθηκε!!!!!
Γρήγορο ζέσταμα, καλύτερο κράτημα και στο στεγνό και στο βρεγμένο, καλύτερη αίσθηση στο φρενάρισμα! Και του πάει και πολύ το πισινό.. είναι κουκλί και του προσθέτει "ρίγες" αιλουροειδούς...
Τα Diablo Rosso δεν είναι δίγομα όπως τα Pilot Road 2, αλλά έχουν μια ολοκαίνουργια τεχνολογία από την εμπειρία της Pirelli στα Superbikes, η οποία εξασφαλίζει μεγαλύτερη επιφάνεια επαφής του ελαστικού με το δρόμο ανεξαρτήτως κλίσης. Με αυτό το τρόπο πετυχαίνουν καλύτερη πρόσφυση χρησιμοποιώντας σκληρότερη γόμα για μεγαλύτερη διάρκεια.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: gskemp στις 11/04/2008 1:44 μμ.

Ξέχασα:!!!
Τα Road 2 έχουν και αρκετά γρηγορότερη κορώνα από τα παλιά!!!

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Case στις 11/04/2008 1:48 μμ.

Ρε παιδιά αφού κουβεντιάζουμε για λάστιχα, έχει δοκιμάσει κανεις σας τα Avon Storms σε ελληνικές συνθήκες;

Οι ξένοι μόνο καλά λόγια έχουν να πούν αλλά είμαι σίγουρος ότι στο ελλαδιστάν και το καλύτερο ελλαστικό στενάζει.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 11/04/2008 5:20 μμ.

Δημήτρη υπάρχουν καλύτερες επιλογές για τις Ελληνικές 99% στεγνές συνθήκες...

Στή θέση σου θα κoίταζα ένα από: Metzeler M3 (αυτά φοράω εγώ) ή Pirelli Diablo Rosso και δε θα προβληματιζόμουν πολύ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: MARINOS στις 27/03/2010 10:10 μμ.

DUNLOP QUALIFIRE RR πολυ μπροστα τα εχω βαλει 3 φορες.

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: corrado στις 18/04/2010 5:06 μμ.

Αυτα εβαλα κ εγω dunlop Qualifier RR λες κ πηρα αλλο μηχανακι ..

Re: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ TIGER 1050  

  Από: harrysvr στις 18/04/2010 7:27 μμ.

Ta dunlop είναι για πίστα ή για ταξίδι;(για ταξίδια τι προτείνετε; )