sc -project...αξιζει???

sc -project...αξιζει???  

  Από: sotiris στις 26/02/2013 1:45 πμ.

καλησπερα σε ολους...σκεφτομαι να κανω δωρο στον εαυτο μου και στον τιγρη μου μια εξατμιση...επιτελους!!
μετα απο πολυ ψαξιμο το ματι μου κολλησε στην ιταλιη sc-project...καλη τιμη,τελεια εμφανιση και σουπερ ηχο..με ενδιαφερει με τον σιγαστηρα αρχικα αν και νομιζω οτι ειναι αποσπομενη αν αλλαξω γνωμη στην συνεχεια!!λοιπον??εχει κανεις γνωμη να με πει??και επισης θα πρεπει να αλλαξω και κατι αλλο στον τιγρη πχ φιλτρο αερα η ακομα και προγραμμα..??ειναι απαραιτητο αφτο...???υπαρχει ειδικο προγραμμα για αυτην την εξατμιση και αν ναι που,αντιπροσωπεια..??(θεσσαλονικη)

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: billis 1050 στις 26/02/2013 1:19 μμ.

sotiris"καλησπερα σε ολους...σκεφτομαι να κανω δωρο στον εαυτο μου και στον τιγρη μου μια εξατμιση...επιτελους!!
μετα απο πολυ ψαξιμο το ματι μου κολλησε στην ιταλιη sc-project...καλη τιμη,τελεια εμφανιση και σουπερ ηχο..με ενδιαφερει με τον σιγαστηρα αρχικα αν και νομιζω οτι ειναι αποσπομενη αν αλλαξω γνωμη στην συνεχεια!!λοιπον??εχει κανεις γνωμη να με πει??και επισης θα πρεπει να αλλαξω και κατι αλλο στον τιγρη πχ φιλτρο αερα η ακομα και προγραμμα..??ειναι απαραιτητο αφτο...???υπαρχει ειδικο προγραμμα για αυτην την εξατμιση και αν ναι που,αντιπροσωπεια..??(θεσσαλονικη)
"


Kοιτα φιλε μου θα σου απαντησω και αν καποιος διαφωνει ας απαντησει..Αυτο που θα κανεις με μια aftermarket εξατμιση περα απο το αισθητικο κομματι ειναι να <ελευθερωσεις> το μηχανακι...Με την εξατμιση καλο θα ηταν να βσλεις και το προγραμμα που δινει η triumph για τις ανοικτες εξατμισεις 20549...Το κοστος ειναι σχεδον μηδαμινο και η διαδικασια ευκολη και απλη..Αντιπροσωπεια εχει στην Κωσταντινου Καραμανλη 10...Οσον αφορα το φιλτρο κλπ..Καλο θα ηταν να το αλλαξεις στο service με ενα ΚΝ και να ξεταπωσεις την τρυπα απο το φιλτροκουτι...Εγω ειδα διαφορα ειδικα στα πολλα 220+ μεχρι 242 ο τιγρης τα γεμιζει πολυ πιο ευκολα και παντα ανηφορα κατηφορα και το σημαντικο ΓΡΗΓΟΡΑ οχι περιμενωντας καμια 30sec..Aπο κει και περα best value for money ειναι η TOR μεταχειρισμενη σε καλη κατασταση..Ελπιζω να βοηθησα..

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: sotiris στις 26/02/2013 7:08 μμ.

φυσικα και βοηθησες...να σαι καλα...ευχαριστω πολυ....

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: johntar στις 27/02/2013 3:12 μμ.

Φίλε μου ήμουν κάτοχος μιας sc project!Η εξάτμιση είναι σούπερ πανέμορφη με εκπληκτικό ήχο! Άμα διαθέτης τα λεφτά για μένα αξίζει!Να βάλεις όμως όπως είπε και ο άλλος φίλος ένα φίλτρο K&N και το πρόγραμμα από την Τ και θα λιώνεις απάνω στο εργαλείο! Εγώ την έδωσα πριν ένα χρόνο και ίσως το έχω μετανιώσει πολύ!
Ελπίζω να σε βοήθησα!
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: sotiris στις 02/03/2013 11:53 πμ.

Ευχαριστω...νομιζω πως ειμαι πολυ κοντα να την παρω...να σαι καλα για την βοηθεια...!!

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: ad1 στις 03/03/2013 6:04 μμ.

johntar"Φίλε μου ήμουν κάτοχος μιας sc project!Η εξάτμιση είναι σούπερ πανέμορφη με εκπληκτικό ήχο! Άμα διαθέτης τα λεφτά για μένα αξίζει!Να βάλεις όμως όπως είπε και ο άλλος φίλος ένα φίλτρο K&N και το πρόγραμμα από την Τ και θα λιώνεις απάνω στο εργαλείο! Εγώ την έδωσα πριν ένα χρόνο και ίσως το έχω μετανιώσει πολύ!
Ελπίζω να σε βοήθησα!"


Μετα απο την sc project τι εξατμιση εβαλες? Και εγω σκεφτομουν να βαλω sc project, αλλα τωρα σκεφτομαι και την ανοικτη της T! Ακομα δεν εχω αποφασισει, γιατι ενω αρχικα ελεγα οτι η sc ειναι ομορφοτερη τωρα που την ξαναβλεπω μου φαινεται οτι ειναι αρκετα "λεπτη" για την μηχανη μας...

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: johntar στις 03/03/2013 7:15 μμ.

ad1"Μετα απο την sc project τι εξατμιση εβαλες? Και εγω σκεφτομουν να βαλω sc project, αλλα τωρα σκεφτομαι και την ανοικτη της T! Ακομα δεν εχω αποφασισει, γιατι ενω αρχικα ελεγα οτι η sc ειναι ομορφοτερη τωρα που την ξαναβλεπω μου φαινεται οτι ειναι αρκετα "λεπτη" για την μηχανη μας..."


Την ανοιχτη εχω βαλει της Τ αλλα μαλλον θα την δωσω για να παρω την sc πάλι.
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: Glober στις 04/03/2013 3:05 μμ.

johntar"Φίλε μου ήμουν κάτοχος μιας sc project!Η εξάτμιση είναι σούπερ πανέμορφη με εκπληκτικό ήχο! Άμα διαθέτης τα λεφτά για μένα αξίζει!Να βάλεις όμως όπως είπε και ο άλλος φίλος ένα φίλτρο K&N και το πρόγραμμα από την Τ και θα λιώνεις απάνω στο εργαλείο! Εγώ την έδωσα πριν ένα χρόνο και ίσως το έχω μετανιώσει πολύ!
Ελπίζω να σε βοήθησα!"


+1050

Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη και θα επαυξήσω...

Εγώ την πήρα μεταχειρισμένη πριν απο ένα χρόνο απο τον Γιάννη και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου...

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: billis 1050 στις 04/03/2013 8:22 μμ.

Γεια σας παιδια..Ηθελα να ρωτησω γνωριζει κανεις το βαρος της TOR σε σχεση με την κλειστη και την sc&remus?

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: Tigris3 στις 04/03/2013 10:38 μμ.

Η Tor είναι λίγο ελαφρύτερη από την κλειστή (2-3 κιλά υπολογίζω χονδρικά τη διαφορά), αλλά σίγουρα βαρύτερη από κάποια aftermarket (και ειδικά από carbon). Το θέμα με την Tor είναι ότι για μένα έχει τον καλύτερο ήχο και σε χροιά και σε ένταση σε σχέση με οποιαδήποτε aftermarket, αλλά και ότι ο ήχος της δεν πρόκεται να αλλάξει είτε την έχεις για 1000 είτε για 30000 χλμ (όπως έχω εγώ τη δικιά μου). Αυτό δύσκολα το έχεις με τις aftermarket που καίνε την μόνωσή τους σύντομα με αποτέλεσμα αύξηση στην ένταση. Με λίγα λόγια aftermarket=εμφάνιση και λιγότερο βάρος, Tor=αντοχή στον χρόνο και αναλλοίωτη απόδοση.

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: billis 1050 στις 05/03/2013 11:38 πμ.

Tigris3"Η Tor είναι λίγο ελαφρύτερη από την κλειστή (2-3 κιλά υπολογίζω χονδρικά τη διαφορά), αλλά σίγουρα βαρύτερη από κάποια aftermarket (και ειδικά από carbon). Το θέμα με την Tor είναι ότι για μένα έχει τον καλύτερο ήχο και σε χροιά και σε ένταση σε σχέση με οποιαδήποτε aftermarket, αλλά και ότι ο ήχος της δεν πρόκεται να αλλάξει είτε την έχεις για 1000 είτε για 30000 χλμ (όπως έχω εγώ τη δικιά μου). Αυτό δύσκολα το έχεις με τις aftermarket που καίνε την μόνωσή τους σύντομα με αποτέλεσμα αύξηση στην ένταση. Με λίγα λόγια aftermarket=εμφάνιση και λιγότερο βάρος, Tor=αντοχή στον χρόνο και αναλλοίωτη απόδοση."


+1..

Re: sc -project...αξιζει???  

  Από: johnygalan στις 05/03/2013 5:11 μμ.

Tigris3" Αυτό δύσκολα το έχεις με τις aftermarket που καίνε την μόνωσή τους σύντομα με αποτέλεσμα αύξηση στην ένταση. "


Αυτό νομίζω πως δεν ισχύει με τις επώνυμες aftermarket ούτε υστερούν σε απόδοση σε σχέση με τον θερμοσίφωνα
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"