Top case earth explorer

Top case earth explorer  

  Από: spinyian στις 15/05/2016 9:52 πμ.

Καλημέρα σε όλους,

Θέλω για το tiger 800 ενα top case. Πρώτη επιλογή ειναι το γνήσιο στα 175 η βάση και 375 η βαλίτσα. Ακριβό το σπορ δε λέω και για αυτό κοιτάζω και σε άλλες μάρκες. Υπάρχει φυσικά η givi στα 90 και 328 χωρίς η διαφορά να ειναι τεράστια. Κοίταζα και την earth explorer και έστειλα χθες μήνυμα. Μου απάντησαν μεσα σε μισή ώρα με τιμή στα 310 με την βάση. Δελεαστική τιμή. Εχει βάλει κάποιος σε tiger? απο οτι έχω ακούσει ειναι καλή επιλογή αλλά ήθελα αν ξερει κάποιος να μας πει τα μειονεκτήματα σε σχέση με την γνήσια. Καλή Κυριακή σε όλους.

Re: Top case earth explorer  

  Από: ehetlaios στις 15/05/2016 10:03 μμ.

Μειονεκτημα ισως ειναι οτι με την εργοστασιακη χρησιμοποιεις το κλειδι της μηχανης ενω με τις αλλες οχι.Αν μπορουν στην earth explorer να σου περασουν τον αφαλο της κλειδαριας για να χρησιμοποιεις το ιδιο κλειδι καντο.Επισης η εργοστασιακη ειναι πλαστικη ενω η αλλη αλουμινιου νομιζω

Re: Top case earth explorer  

  Από: spinyian στις 15/05/2016 11:35 μμ.

Καλησπέρα. Μου απάντησαν οτι δεν προσαρμόζεται ο αφαλός της triumph. Κάτι με χαλάει για αυτό το μηχανάκι να βάλω top case. Κοίταζα τα σαμάρια της sw motech τα Dakar και μου αρέσουν σαν επιλογή. Μπέρδεμα κι αυτό.

Re: Top case earth explorer  

  Από: maddog στις 16/05/2016 9:28 μμ.

spinyian"Καλησπέρα. Μου απάντησαν οτι δεν προσαρμόζεται ο αφαλός της triumph. Κάτι με χαλάει για αυτό το μηχανάκι να βάλω top case. Κοίταζα τα σαμάρια της sw motech τα Dakar και μου αρέσουν σαν επιλογή. Μπέρδεμα κι αυτό."

Εχω δει δουλεια τους απο κοντα και στου συνιστω ανεπιφυλακτα.και ομορφες βαλιτσες και ποιοτικες και πολυ καλη η τιμη τους.αν δεν ειχα τις μανισιες στον τιγρη θα επερνα αυτες στανταρ

Re: Top case earth explorer  

  Από: spinyian στις 04/06/2016 10:29 μμ.

Καλησπέρα σε όλους....τελικά αγόρασα την Givi obk 42a μαζί με την βάση αλουμινίου στα 347. Η κανονική τιμή ήταν 398 αλλά είχε μειωμένη τιμή το motokinisi.gr και το motorparts.com.gr. Η earth explorer φαίνεται μια χαρά και το παιδί που μου μίλησε άψογος. Με χάλαγε κάτι στο φινίρισμα...στις γωνίες του αλουμινίου. Γούστα είναι και γι'αυτό υπάρχουν πολλές επιλογές. Η Givi πάντως τα σπάει....Στιβαρή κατασκευή χωρίς περιττό βάρος με όμορφα τελειώματα.