Εξάτμιση tiger sport 1050

Εξάτμιση tiger sport 1050  

  Από: Bouhas στις 26/06/2016 6:30 μμ.

Καλησπέρα, θέλω να βάλω εξάτμιση σε tiger sport 1050.
Είμαι ανάμεσα σε remus hypercone ή mivv suono.
Έχει κανείς τίγρη με κάποια από τις 2 εξατμίσεις; Ενδιαφέρομαι για ολόσωμη.

Re: Εξάτμιση tiger sport 1050  

  Από: nikosdk στις 26/06/2016 6:57 μμ.

Ολοσωμη βγαινει μονο η Arrow. Εχω δοκιμασει και τις δυο και προσωπικα κρατησα την mivv. Απλα προτιμησε να την παρεις καινουργια γιατι ολες οι μεταχειρισμενες θελουν επισκευη πετροβαμβακα 99%

Re: Εξάτμιση tiger sport 1050  

  Από: Bouhas στις 26/06/2016 11:56 μμ.

nikosdk"Ολοσωμη βγαινει μονο η Arrow. Εχω δοκιμασει και τις δυο και προσωπικα κρατησα την mivv. Απλα προτιμησε να την παρεις καινουργια γιατι ολες οι μεταχειρισμενες θελουν επισκευη πετροβαμβακα 99%"


Ναι για καινούρια λέω.
Εννοείς πως δουλεύει καλύτερα με mivv σε σχέση με remus φίλε μου;

Εξάτμιση tiger sport 1050  

  Από: stelios256 στις 27/06/2016 9:37 μμ.

Με arrow δουλεύει καλυτερα
Δεν ειναι τυχαίο ότι όλες οι χαρτογραφήσεις λένε arrow....
Απλά αν θες παραπάνω θόρυβο βάλε Remus .
Μακριά απο mivv για μένα.

Re: Εξάτμιση tiger sport 1050  

  Από: nikosdk στις 28/06/2016 3:17 πμ.

Μακρια απο mivv γιατι;;; Δωσε μερικα επιχειρηματα..
Αν βαλεις μονο τελικο, οι mivv-arrow cones ειναι οι αποδοτικοτερες(γενικα οι κονοι, μιας και ειναι οι πιο κοντες εξατμισεις). Αν βαλεις και λαιμους arrow εννοειται πως ειναι ακομα καλυτερα. Αυτο που λεει ο Στελιος απο πανω πως "δεν ειναι τυχαιο οτι ολες οι χαρτογραφησεις λενε arrow" δεν στεκει. Ολες οι χαρτογραφησεις λενε arrow μιας και η arrow ειναι η μονη στον καταλογο με τα εξτρα της μηχανης και προτεινεται απο την Triumph. Με την mivv και με ενα προγραμματισμο θα εισαι κομπλε, δεν θες κατι παραπανω. Η ολοσωμη ειναι πανακριβη και δεν ξερω αν αξιζει τα χρηματα. Αν δεν σκεφτεσαι το οικονομικο εννοειται προχωρα. Ο καταλυτης βγαινει ευκολα παντως και στους μανισιους λαιμους οποτε η διαφορα ειναι ασημαντη.

Re: Εξάτμιση tiger sport 1050  

  Από: nikosdk στις 28/06/2016 3:21 πμ.

ΥΓ. Τον ηχο της mivv δεν θα τον βρεις ΠΟΥΘΕΝΑ...

Re: Εξάτμιση tiger sport 1050  

  Από: Bouhas στις 28/06/2016 4:58 μμ.

Την arrow δεν την είχα σαν πιθανή επιλογή επειδή απλά δεν μου αρέσει εμφανισιακά.
Ως προς τις χαρτογραφήσεις που ανέφερε ο φίλος Στέλιος, ταπεινή μου γνώμη είναι πως απλά πρόκειται περί συνεργασίας Triumph - Arrow, και όχι αποκλειστικότητας επειδή κάποιες άλλες δεν δουλεύουν σωστά (πχ akrapovic όπου ο επίσημος αντιπρόσωπος δεν προτείνει κάτι για tiger).
Oτι εξάτμιση και να καταλήξω να βάλω, θέλω να είναι χαμηλά και όχι στην θέση της εργοστασιακής.
Νομίζω πως κλείνω προς mivv.