Bonneville & thruxton pics

Bonneville & thruxton pics  

  Από: bonnie στις 04/06/2010 7:12 μμ.

οι classic ομορφιες μπορουν να θαυμαζονται απο αυτο εδω το topic λοιπον...




Urbino
Premana, ανεβαινοντας Αλπεις..
ανεβαινοντας στις Αλπεις...
mandello del Lario, Lake Como, B. Ιταλια
φλωρεντια
San Marino
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: bonnie στις 04/06/2010 7:17 μμ.

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: tharis στις 04/06/2010 7:36 μμ.

ΩΩΩΩΩΩωωωωωωω

Αυτα ειναι ταξιδια !! Bravo bonnie !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: Aris. στις 04/06/2010 8:09 μμ.

Bonnie , τι μοντελο ειναι ?

Γουσταρω ακτινοτες ζαντες , γουσταρω τα "ακορντεον" στις μπουκαλες , αμα μου πεις πως τα καρμπυλατερ δεν ειναι injection μασκαρεμενα , θα τρελαθω! ...jk...

Τι θα ελεγες να εβαφες τις εξατμισεις απο λαιμους , ματ μπλακ ?(too much ?) Πιστευω θα γινει και πολυ badass meanmachine που λενε και σε καποιουνου χωριο!

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: bonnie στις 04/06/2010 8:21 μμ.

Aris."Bonnie , τι μοντελο ειναι ?

Γουσταρω ακτινοτες ζαντες , γουσταρω τα "ακορντεον" στις μπουκαλες , αμα μου πεις πως τα καρμπυλατερ δεν ειναι injection μασκαρεμενα , θα τρελαθω! ...jk...

Τι θα ελεγες να εβαφες τις εξατμισεις απο λαιμους , ματ μπλακ ?(too much ?) Πιστευω θα γινει και πολυ badass meanmachine που λενε και σε καποιουνου χωριο!

"


χεχεχεχχεχεχ i like u!!
ειναι μοντελακι 2008, πασαρελας brand new... η ακτινωτη ηταν το κεραΣακι στην τουρτα.. ερωτας!
τα ακορντεονακια τα εβαλα εγω.. για να γινει πιο "κακο"... για τον ιδιο λογο εβγαλα κ τα μπροστινα φλαΣ ..
καρμπυρατερ δεν διαθετομεν... ειναι μουφα το καλυμμα... απ εξω εμφανιση (κλασικ..) κ απο μεσα ανεση (ιντζεκτιοναρ.. )... εχεις φαντασια!!

για τις εξατμισεις το σκεφτομουν καιρο.. Στο χαρλει που ειχα, ειχα βαλει εναν μαυρο ιμαντα, μονο στους λαιμους.. ηταν ωραιο, αλλα ασπρισε με την θερμοκρασια.. θα το ψαξω καποια αλλη στιγμη αυτο.. προς το παρον θα βαλω τις ανοιχτες.. εντος του τρεχοντος μηνα λογικα.. λεω να μου τις κανω δωρο για τα γενεθλια μου.. αν πανε για ιουλιο, θα γινουν δωρο στην μπονιτσα για τα δικα της γενεθλια..

definitely is a badassmachine!!

για καποιο καιρο ειχα βαλει ενα τιμονακι "κλιπονατο".. cafe racer project φαση... φαινεται στις φωτο επανω... ηταν αψογο... bad to the bone..
αλλα δεν βολευει ρπμ για καθημερινη χρηση.. διαθετω κ καποια ηλικια, η μεση ζμπαραλια, ξερεις τωρα..

τωρα εχει τιμονακι απο ενα χαρλει.. κ ειναι σουπερ! σε ολο το ταξιδι ηταν τρομερα ξεκουραστο..

θα δουμε τωρα.. σιγα σιγα οι αλλαγες... we re almost broke after all...

thanks !!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: Γιωργος στις 04/06/2010 8:31 μμ.

με το απιθανο Bonneville

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: bonnie στις 10/06/2010 6:28 μμ.

Το ''gps'' μας...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: Spitfire στις 26/06/2010 7:40 μμ.

Ανέκαθεν με γοήτευε το κλασσικό Αγγλικό στυλ
Το 2008 σκεφτόμουν να αντικαταστήσω με ένα καινούριο το αυτοκίνητο που χρησιμοποιούσα για τις καθημερινές μου μετακινήσεις... που χρησιμοποιούσα??? Πότε? Που? Πως? Αφού πλέον το είχα καταργήσει και χρησιμοποιούσα ένα μοντέρνο σκούτερ για να πηγαίνω στο γραφείο και κάτι άλλες "παλιατζούρες" για τη βόλτα του σαβ/κου

"τι να το κάνεις το αμάξι" είπα στον εαυτό μου... "πεταμένα λεφτά σκέφτηκα"... "δεν παίρνεις καμμιά μηχανούλα να γουστάρουμε"?

Μου είχε μπει ιδέα να πάρω ένα κλασικό Μπόνυ. "Αρκετά κλασικά όμως έχω στο γκαράζ μου" σκέφτηκα και αμέσως έπεσε στο τραπέζι η ιδέα για ένα μοντέρνο.

Η αναζήτηση για μια μτχ απέβη άκαρπη μιας και όσες αξιόλογες έβρισκα πλησίαζαν πολύ την τιμή μιας καινούριας.
Τελικά αποφάσισα να αγοραστεί brand new μιας και ο προορισμός της θα ήταν να γεράσουμε μαζί και να μείνει μαζί μου για πολλάάάάά΄πολλά χρόνια

Αγοράστηκε λοιπόν τον Απρίλιο του 2008 μια Black EFI 865cc στην οποία προστέθηκαν αρκετά "πραγματάκια" σχεδόν εξ αρχής.
Αυτή τη στιγμή εμφανισιακά είναι ακριβώς όπως το Black Τ100 με μόνη διαφορά τη σέλα που είναι η gel με το λευκό συρίτι
(Είχα διορρατικότητα όταν δημιούργησα πριν 2 χρόνια αυτό το μοντέλο που η Triumph λανσάρισε στην αγορά φέτος χα χα χα)

Οι πολύ όμορφα τραβηγμένες φώτο από την πρώτη βόλτα πριν 2 χρόνια όταν η Μπόνυ ήταν ακόμη "μαμά" (δεν έμεινε έτσι για περισσότερο από μια εβδομάδα)







Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: bonnie στις 26/06/2010 7:55 μμ.

καταπληκτικες οι φωτο|!!!
..πως φαινεται η καλλιτεχνικη φλεβα ρε παιδι μου... πςςςς...
θα τα πουμε αυριο φανταζομαι!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: Spitfire στις 26/06/2010 9:03 μμ.

Οι φωτο είναι τραβηγμένες από έναν φίλο που είχε πάρει την 2η που βλέπετε... σχεδόν ταυτόχρονα με μένα

ναι, αύριο θα είμαστε στο MEGLA 2010

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: doohan στις 01/07/2010 6:41 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: bonnie στις 01/07/2010 6:54 μμ.













bonneville 1971

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: bonnie στις 28/08/2010 11:46 πμ.

κρητη 2010







στριβω, αρα υπαρχω...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: grgasteus στις 28/08/2010 12:33 μμ.

ωραίο τι san marino ; ; ; πήγες πάνω στο κάστρο ;
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Bonneville & thruxton pics  

  Από: bonnie στις 28/08/2010 12:42 μμ.

grgasteus"ωραίο τι san marino ; ; ; πήγες πάνω στο κάστρο ;"


πηγα παντου...
στριβω, αρα υπαρχω...