TIGER 800 pics

Re: TIGER 800 pics  

  Από: ndim στις 24/07/2011 6:12 μμ.

Και το link:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... OC:US:1123

Re: TIGER 800 pics  

  Από: dimchrist στις 24/07/2011 11:14 μμ.

ndim"Εδω ακομη και μαμα να τα δυναμομετρησεις δυο μηχανακια, ολοι ξερουν πως αποκλειεται να δειξουν ακριβως τα ιδια αλογα. Αλλωστε 2 αλογα, πιστεψε με, ειναι τοσο μηδαμινη διαφορα, που δεν τα καταλαβαινει κανεις. "

Πάντα για καθαρό αποτέλεσμα μιλάμε... Είχε ήδη περίπου 3 άλογα παραπάνω οπότε στο τέλος πλησίαζε τα 6.
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτά τα δύο άλογα δεν είναι λόγος αγοράς? Για αυτά τα δύο άλογα άλλος μπορεί να δώσει ένα σκασμό λεφτά για να τα αποκτήσει...

ndim"...Νομιζω οτι εχεις ηδη πεσει θυμα του μαρκετινγκ!
Η ποιοτητα κατασκευης των leo vince και η εφαρμογη τους ειναι αψογη."

Δεν είπα ότι είναι μάπα οι leo. Απλά ότι είναι καλύτερες οι arrow. Ποιότητα, design, ήχο, απόδοση τα έχει όλα υπέρ της. Στα μείον είπαμε είναι η τιμή. Τι δεν καταλαβαίνεις?
Αν είχα πέσει θύμα του marketing δε θα είχα πάρει και arrow?

Παρόλαυτα αν δε το κατάλαβες ακόμα μαζί σας είμαι και εγώ. Άλλωστε και εγώ LeoVince πήρα και δε το μετάνιωσα. Δε τους τα χαρίζω για τόσο μικρές διαφορές.

Triple Way

Re: TIGER 800 pics  

  Από: ndim στις 25/07/2011 8:23 πμ.

dimchris"
ndim"Εδω ακομη και μαμα να τα δυναμομετρησεις δυο μηχανακια, ολοι ξερουν πως αποκλειεται να δειξουν ακριβως τα ιδια αλογα. Αλλωστε 2 αλογα, πιστεψε με, ειναι τοσο μηδαμινη διαφορα, που δεν τα καταλαβαινει κανεις. "

Πάντα για καθαρό αποτέλεσμα μιλάμε... Είχε ήδη περίπου 3 άλογα παραπάνω οπότε στο τέλος πλησίαζε τα 6.
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτά τα δύο άλογα δεν είναι λόγος αγοράς? Για αυτά τα δύο άλογα άλλος μπορεί να δώσει ένα σκασμό λεφτά για να τα αποκτήσει...

ndim"...Νομιζω οτι εχεις ηδη πεσει θυμα του μαρκετινγκ!
Η ποιοτητα κατασκευης των leo vince και η εφαρμογη τους ειναι αψογη."

Δεν είπα ότι είναι μάπα οι leo. Απλά ότι είναι καλύτερες οι arrow. Ποιότητα, design, ήχο, απόδοση τα έχει όλα υπέρ της. Στα μείον είπαμε είναι η τιμή. Τι δεν καταλαβαίνεις?
Αν είχα πέσει θύμα του marketing δε θα είχα πάρει και arrow?

Παρόλαυτα αν δε το κατάλαβες ακόμα μαζί σας είμαι και εγώ. Άλλωστε και εγώ LeoVince πήρα και δε το μετάνιωσα. Δε τους τα χαρίζω για τόσο μικρές διαφορές."



Ναι ρε ΄συ, μην το παιρνεις προσωπικά το "θύμα του μάρκετινγκ". Όλοι έχουμε πέσει, ανεξαιρέτως.
Όσον αφορά αυτόν, τον οποιονδήποτε, ο οποίος έχει σκάσει ένα κάρο λεφτα για να πάρει δύο άλογα, ξέρουμε όλοι μας πως θα τον χαρακτηρίζαμε.
Τα δύο άλογα είναι εντελώς αμελητέα ποσότητα, και δεν είναι και αυτός ο λόγος αγοράς εξάτμισης, φίλτρου κλπ κλπ.
Την πρώτου σταδίου βελτίωση (φίλτρο, πρόγραμμα, εξάτμιση) την κάνουμε, ή μάλλον θα πρέπει να την κάνουμε, για να γεμίσουμε τις τρύπες εκεί όπου σκόπιμα τις έχει αφήσει η εταιρεία παραγωγής, για να περάσει η μηχανή τις προδιαγραφές ρύπων, θορύβου κλπ.
Είναι πολλοί αυτοί οι οποίοι δεν το καταλαβαίνουν, και κάνουν τις μηχανές τους να απιοδίδουν τα τρελά άλογα ψηλά, και να κρεμάνε κάπου στα χαμηλομεσαία.

Re: TIGER 800 pics  

  Από: Native στις 25/07/2011 10:34 πμ.

Απο την άλλη, εγω κι ενας φίλος, έιχαμε αγορασει leovince για τα scooter, αυτος την 4road , εγω vintage, και οι δυο χάλασαν εσωτερικά (σπάσαν τα διαφράγματα) μετα απο 5 μήνες, τις αλλάξαμε στην εγγύηση και μετα απο άλλους 3 ξαναχάλασαν. Προσώπικα δεν θα ξαναγόραζα ποτέ αυτην την μάρκα. το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι φτηνοκατασκευές.


Επιπλέον, σε mail που εστειλα στην μαμα εταιρία για παράπονα, δεν πήρα απάντηση ποτέ...μια χαρά...

Τωρα θα μου πεις έσεις αγοράζετε εξάτμισεις ελευθέρας, μονο με φλόγέρα μέσα...τι να πω, αυτες είναι απο την φυση τους δυσκολο να χαλάσουν γιατι δεν έχουν διαφράγματα, οποτε ζυγίστε λίγο τα πράγματα...

Και στο θέμα μας,

Πολύ όμορφο το μηχανάκι Νικο και εμφανισιακά του πάει η εξάτμιση.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: TIGER 800 pics  

  Από: ndim στις 25/07/2011 11:42 πμ.

Native"Πολύ όμορφο το μηχανάκι Νικο και εμφανισιακά του πάει η εξάτμιση."


Σ'ευχαριστώ πολύ!

Άσε με, γιατί μου φαίνεται με γκαντέμιασε ο dimchrist. Μου έχει βγει η πίστη να τραβάω τον @#$%σιγαστήρα, και δεν λέει να βγει. Τρελό σφίνωμα!!!

Re: TIGER 800 pics  

  Από: Native στις 25/07/2011 12:28 μμ.

Πρόσεξε μηπως θέλεις να τον ξαναβάλεις μετα και κουδουνάει...για κάποιο λόγο ειναι σφηνωμένος...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: TIGER 800 pics  

  Από: ndim στις 25/07/2011 1:41 μμ.

Θα ακολουθήσω το ρητό του λαού: "Με WD40 και υπομονή.... ο σιγαστήρας κάποτε θα βγει"!

Re: TIGER 800 pics  

  Από: nfot στις 25/07/2011 6:04 μμ.

ndim"
Native"Πολύ όμορφο το μηχανάκι Νικο και εμφανισιακά του πάει η εξάτμιση."


Σ'ευχαριστώ πολύ!

Άσε με, γιατί μου φαίνεται με γκαντέμιασε ο dimchrist. Μου έχει βγει η πίστη να τραβάω τον @#$%σιγαστήρα, και δεν λέει να βγει. Τρελό σφίνωμα!!!"


Το βιδακι ασφαλειας το εβγαλες ωρε μπουρτζε; Ρωταω εγω τωρα
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: TIGER 800 pics  

  Από: ndim στις 25/07/2011 10:18 μμ.

nf"Το βιδακι ασφαλειας το εβγαλες ωρε μπουρτζε; Ρωταω εγω τωρα "


Ναι βρε μάπα! Σώπα, τον έβγαλα.
Καλά, ο ήχος είναι τρελή πόρωση!

Re: TIGER 800 pics  

  Από: ndim στις 27/07/2011 9:56 μμ.

http://www.youtube.com/watch?v=P7rdheJD2Kg&feature=youtube_gdata_player

Μπορει να ζαλιστειτε λιγο, αλλα δυο χερια εχω, τι να πρωτοκρατησω;

Re: TIGER 800 pics  

  Από: nfot στις 27/07/2011 10:28 μμ.

ndim"...
Μπορει να ζαλιστειτε λιγο, αλλα δυο χερια εχω, τι να πρωτοκρατησω;"


Δε θες απαντηση
Αντε να δω ποτε θα ανεβεις για καραβιδομακαροναδα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: TIGER 800 pics  

  Από: ndim στις 28/07/2011 10:52 πμ.

nf"
ndim"...
Μπορει να ζαλιστειτε λιγο, αλλα δυο χερια εχω, τι να πρωτοκρατησω;"


Δε θες απαντηση
Αντε να δω ποτε θα ανεβεις για καραβιδομακαροναδα."


A να χαθεις, σαχλε!!!
Σταματα και έχω κοψει φλεβα εδω στην παλιοαθήνα.

Re: TIGER 800 pics  

  Από: nfot στις 28/07/2011 11:40 πμ.

Αστα Νικολα. Κι εγω μονο Κυριακη παω για μπανιο πλεον γμτ γμτ γμτ. Αλλα τουλαχιστον παω Πηλιο, Αιγαιο φιλε μου. Και μετα κοψιδια φυσικα
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: TIGER 800 pics  

  Από: Ecobill στις 28/07/2011 12:21 μμ.

ndim"Θα ακολουθήσω το ρητό του λαού: "Με WD40 και υπομονή.... ο σιγαστήρας κάποτε θα βγει"!"

Re: TIGER 800 pics  

  Από: Montechristo στις 30/07/2011 7:53 μμ.

Καλησπέρα και από εμένα

ndim πολύ ωραία η εξάτμιση

Να και μία από την δική μου

See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline