Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!

Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: dimchrist στις 18/05/2012 2:25 πμ.

Αυτό είναι βόμβα!
Ο Casey Stoner ανακοίνωσε την αποχώρηση του από τους αγώνες στο τέλος του 2012!



Μια από τις μεγαλύτερες βόμβες περίμενε τους ανθρώπους που βρέθηκαν στην αίθουσα συνεντεύξεων της πίστας του Le Mans στη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου. Ο Casey Stoner με το που ξεκίνησε η συνέντευξη ανακοίνωσε πως στο τέλος του 2012 αποχωρεί από το MotoGP και τους αγώνες γενικότερα!

Ο Casey Stoner, όπως πάντα ευθύς και ειλικρινείς, είπε στους δημοσιογράφους στο Le Mans. «Έπειτα από πολλή σκέψη, πολλή κουβέντα με την οικογένεια και τη γυναίκα μου, αυτό προετοιμάζεται εδώ και δύο χρόνια, αλλά στο τέλος του 2012 δεν θα αγωνιστώ στο πρωτάθλημα του 2013. Θα ολοκληρώσω την καριέρα μου στο τέλος της χρονιάς MotoGP και θα προχωρήσω σε διαφορετικά πράγματα τη ζωή μου. Έπειτα από τόσα πολλά χρόνια αφοσίωσης στο άθλημα που αγαπώ και στο οποίο η οικογένειά μου και εγώ έκανα πολλές θυσίες, έπειτα από τόσα χρόνια προσπάθειας φτάσαμε σε αυτό το σημείο, το άθλημα έχει αλλάξει πολύ και έχει αλλάξει προς μια κατεύθυνση που δεν ευχαριστιέμαι πλέον. Δεν έχω πάθος και γι’ αυτό είναι καλύτερα να αποσυρθώ».

«Υπάρχουν πολλά πράγματα που με έχουν δυσαρεστήσει και επίσης πολλά πράγματα τα οποία αγάπησα σε αυτό το άθλημα, αλλά δυστυχώς η ζυγαριά έχει γύρει προς τα χειρότερα. Και έτσι, δεν θα συνεχίσουμε. Θα ήταν ωραίο να πω ότι θα μείνω ακόμα έναν χρόνο, αλλά πού τελειώνει τελικά αυτό; Αποφασίσαμε λοιπόν να ολοκληρώσουμε τα πάντα όπως είμαστε τώρα», συμπλήρωσε ο Αυστραλός.



Πραγματικά το MotoGP χάνει ένα τεράστιο ταλέντο και μάλιστα στην καλύτερη στιγμή της καριέρας του.

http://www.msfree.gr

Ξενα site:
http://www.crash.net/motogp/news/179806 ... otogp.html
http://www.bbc.co.uk/sport/0/motogp/18108872
http://www.visordown.com/motorcycle-rac ... 20668.html




Triple Way

Re: Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 18/05/2012 8:47 πμ.

Εγώ πιστεύω ότι κάνει την καλύτερη κίνηση που μπορεί να κάνει αυτή την στιγμή στην καριέρα του.Έχει αποδείξει ποιός είναι,έχει κονταροκτυπηθεί με τους καλύτερους αναβάτες (άλλες φορές κέρδιζε,άλλες έχανε) αλλά σκέφτεται λογικά και φεύγει με Τιτλό πρωταθλητή και κόσμια σαν ένας πετυχημένος μπαμπάς.

Σίγουρα θα λείψει από τα πάντοκ του 2013 σε όλους μας,αλλά δέν νομίζω ότι θα τον χάσουμε εντελώς από τα Gp.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: johnygalan στις 18/05/2012 10:05 πμ.

Εγώ πάλι πιστεύω πως δεν θα αποχωρήσει, το πολύ να μείνει μια σεζον εξώ αλλά την επόμενη
θα επανέλθει.

Αυτοί οι ανθρώποι έχουν τους αγώνες μέσα στο DNA τους, είναι όλη τους η ζωή!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: john doufexis στις 18/05/2012 10:25 πμ.

Οχι ρε γμτ τωρα θα μοθ κανουν προταση να τρεξω στη θεση του εχεχεχεχεχε, οπως ειπε κ ο τζονις παραπανω απο ενα χρονο δν τον βλεπω να καθεται εξω !!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: Tigris3 στις 18/05/2012 8:17 μμ.

Πρέπει να έπεσε πολύ άγρια παντόφλα!! Τα υπόλοιπα που λέει ότι δεν το φχαριστιέται και δεν έχει πάθος, μου ακούγονται κάπως να βγαίνουν από στόμα πρωταθλητή μηχανοκίνητου αθλητισμού και ετών 27!! Τελικά είναι λίγο "γυναικείος" ή μου φαίνεται;

Re: Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: xaotikos στις 19/05/2012 1:12 πμ.

Το τελευταίο με τον supersic προφανώς έβαλε σε σκέψεις πολλούς και κυρίως πολλές!

Re: Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: triplelover στις 20/05/2012 10:54 μμ.

για μενα παιδια δεν ηταν ποτε πρωταθλητης με την πραγματικη σημασια της λεξεως. Δεν αμφισβητω σε καμια περιπτωση την ταλενταρα του αλλα δεν εχει την στοφα του πρωταθλητη, πολλη γκρινια, στριμενος χαρακτηρας και οπου πηγαινε απο πισω και η γυναικουλα του. Ρε ανθρωπε ξεχωρισε την προσωπικη σου ζωη απ την επαγγελματικη. Δεν ξερω αν ειδατε αλλα στο τελος των κατατακτηριων του Σαββατου στο le man με το που ξεκαβαλησε την μηχανη του πηγε στην γυναικα του και επαιζε με το παιδι του. Επισης με χαλαει που σε καθε αγωνα η ξυνομουρα η γυναικα του ειναι συνεχεια διπλα του, δεν λεω ακολουθα τον αντρα σου αλλα κρατα μια πιο διακριτικη σταση.
Anyaway, η αποφαση του σεβαστη αλλα ελπιζω για το καλο του σπορ να αναθεωρισει.

Re: Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: dimchrist στις 08/08/2013 11:26 πμ.

MotoGP: Stoner Completes Motegi Test

http://vimeo.com/71945179

Repsol Media Press Release:

After a frustrating first day yesterday, where Casey Stoner only managed six full laps due to bad weather, the second day of testing has been very productive. He completed 47 laps and was able to fulfill the test program scheduled by HRC and execute all of the tasks that had been planned.

This morning, Casey tested a few small items on the 2013 RC213V and continued into the afternoon before switching onto the 2014 machine, the same as Dani Pedrosa and Marc Marquez tested in Aragon.

Casey Stoner #27:

“Thankfully today the weather improved a lot, in fact it was pretty hot, and we were able to get some good track time and work on our test program. We had a productive day in general and thankfully the test plan wasn’t too hectic, so we were able to get most of it done today, after yesterday’s washout. It was great to see the team, even if there were only a few people here, and I thank Honda for all their support as ever. It felt really good to get back on the bike after 9 months and I’m happy with how the test went, but it doesn’t change my mind about the wild cards -this is not something I am planning to do.”

Shuhei Nakamoto – HRC Executive Vice President:

“Over the course of Casey’s two-day test, we’ve been able to gather a vast amount of data and ideas for development. Consequently, we aim to increase our pace of development and hope that this, in turn, will lead to us winning this year’s Championship. We focused exclusively on the RC213V, but in future tests, we’ll get Casey to test-ride the tentatively named MotoGP Production Racer and assist in raising its level of performance even further.”

For more information:
Repsol Honda Team
http://world.honda.com/HRC/repsolhondateam/

Triple Way

Re: Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: PTiger800 στις 08/08/2013 12:15 μμ.

Άρα ο Dani και ο Marc δεν έχουν ιδέα για το πώς να εξελίξουν το μηχανάκι;
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Αποχωρεί ο Casey Stoner στο τέλος του 2012!  

  Από: dimchrist στις 09/08/2013 1:40 μμ.

Απλά παιρνουν μία ακόμα γνώμη/άποψη από τον τελευταίο τους πρωταθλητή.
Αν θες μπορούμε να πούμε πως ο Μαρκ σαν νέος στη μεγάλη κατηγορία δεν έχει την εμπειρία για εξέλιξη.
Αυτό φαίνεται και στους μέχρι στιγμής αγώνες που χρησιμοποιεί παρόμιο set up με τον Ντάνι.

Triple Way