Motogp video pass

Motogp video pass  

  Από: jojoshulk στις 22/03/2014 11:25 μμ.

Το video pass (motogp.com) αξίζει;

Re: MotoGP 2014  

  Από: dimchrist στις 23/03/2014 12:20 πμ.

Δεν είχα ξαναβάλει. Σήμερα πρώτη φορά δοκιμαστικά είδα οπότε δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία. Πιο παλιά έβλεπε on-line από ελεύθερα κανάλια τύπου sportlemon ή πήγαινα σε κάποια καφετέρια. Μετά πάντα κατέβαζα όλους τους αγώνες από το racing4me (το παλιό racing underground). Από φίλους και γνωστούς είχα δει πως έπαιζε το motogp.com και μου άρεσε σαν εφαρμογή. Το καλό είναι πως έχεις δυνατότητας βιβλιοθήκης. Δηλαδή να ξαναδείς τον αγώνα σε περίπτωση που τον έχεις χάσει. Θεωρώ πως αξίζει αν πραγματικά παρακολουθείς τους αγώνες. Επειδή βλέπω και τις μικρές κατηγορίες θεωρώ πως αξίζει. Άσε που έτσι αποφεύγω τα σχόλια του Δ.Δ. στον ΟΤΕ TV και το ντουμάνι της καφετέριας που πήγαινα να το δω.

Triple Way

Re: MotoGP 2014  

  Από: seduce στις 23/03/2014 12:23 πμ.

μόνο internetικα μπορούμε να δούμε τους αγώνες η παίζουν και σε κανάλια της nova ας πούμε?

Re: MotoGP 2014  

  Από: dimchrist στις 23/03/2014 12:49 πμ.

Όπως είπα και παραπάνω την τηλεοπτική μετάδοση και φέτος την έχει o OTE TV και σχολιαστής είναι πάλι ο Διατσίδης.
Με την ευκαιρία να αναφέρουμε για τα SBK (Superbike) συνεχίζει να τα δείχνουν τα Eurosport με ελληνική (συνήθως ο Ζαφειρόπουλος) και αγγλική μετάδοση (Steve Day & James Whitham). Τα θεματικά κανάλια Eurosport 1 & 2 συμπεριλαμβάνονται και στις δύο συνδρομητικές πλατφόρμες (NOVA - OTE TV).

Triple Way

Re: MotoGP 2014  

  Από: jojoshulk στις 23/03/2014 12:59 πμ.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ πέρυσι με live streaming προσπαθούσα να τη βγάλω αλλά σε κάποιους αγώνες ήταν ανυπόφορη η κατάσταση.
Αν πάρω multipass θα ποσταρω εντυπώσεις.

Re: MotoGP 2014  

  Από: voyager1970 στις 23/03/2014 4:09 πμ.

Το διαδικτυακό κανάλι (motoGP.com) έχει κόστος 100€ (με PayPal ή πιστωτική κάρτα). Εχει διάρκεια μέχρι και τον τελευταίο αγώνα της σεζόν (9/11/2014) και αξίζει κάθε cent!
Βλέπεις σε HD LIVE, ξαναβλέπεις τους αγώνες, (και παλιότερους μέχρι και από το 1992), δοκιμαστικά, κ.α. video . Όλα αυτά τα βλέπεις όποτε και όσες φορές θες και από όπου θές! Α! Έχει και application για το κινητό! Επίσεις έχει όλα τα δοκιμαστικά, συντεύξεις, κλπ.

http://www.motogp.com/en/videos/latest+ ... ing+Review

Ο εκφωνητής είναι άγγλος (έχει επίσεις κατά επιλογή Ιταλό ή Ισπανό) αλλά είναι σαφώς καλύτερος από τον απαράδεκτο Διατσίδη (ΟΤΕ ΤV)!

Προσοχή! Εάν δώσεις τον κωδικό πρόσβασης σου σε φίλο και προσπαθήσει να μπεί και αυτός, το σύστημα δεν τον αφήνει (προφανές)! Για αυτόν τον λόγο προσοχή με τον κωδικό!

Άυριο το βράδι θα γίνει κολάσεως στην πίστα του Κατάρ!

Re: MotoGP 2014  

  Από: galileos στις 23/03/2014 10:41 πμ.

dimchris"Μετά πάντα κατέβαζα όλους τους αγώνες από το racing4me (το παλιό racing underground)."


Να αναφέρω ότι χρειάζεται invitation για να μπεις στο site.

Επίσης, με 100ευρώ για το πάσο στο motogp.com είναι αρκετά καλά αρκεί να εκμεταλευτείς πλήρως το πακέτο. Ο OteTV είναι ακριβά (20ευρώ/μήνα) αν πάρεις το πακέτο που περιλαμβάνει το MOTOGP (ΟΤΕSports).
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: MotoGP 2014  

  Από: jojoshulk στις 23/03/2014 11:24 πμ.

Πάντως υπάρχει και αυτό το site για όποιον θέλει να ξαναδεί τους αγώνες
και να τους κατεβάσει σε HD, μέσω google docs. Απλά το Format είναι .flv.

Re: Motogp video pass  

  Από: PTiger800 στις 24/03/2014 1:39 μμ.

Και γω έχω Video Pass για το MotoGP.
Και για εμένα αξίζει τα λεφτά του. Ειδικά αν το φετινό θέαμα είναι αυτό που άφησε ως υπόσχεση ο πρώτος αγώνας, δεν το συζητώ.
Πέρισυ το δοκίμασα στην αρχή με κάτι sportlemon και κάτι τέτοια κουλά, αλλά δεν το ευχαριστιέσαι. Ανάλυση σκατά, κολάει....
Εντάξει οι καιροί είναι δύσκολοι και αν δεν υπάρχουν τα 100€, δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα.

Αν όμως τα έχεις και σε ενδιαφέρει το θέαμα, τότε ναι, αξίζει τον κόπο.
Και το λέω εγώ που βλέπω μόνο το GP. Αν γουστάρεις και τις μικρές κατηγορίες τότε βουρ στον πατσά.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Motogp video pass  

  Από: georgevts στις 24/03/2014 3:43 μμ.

Έχω και εγώ pass. Εννοείται πως αξίζει τα λεφτά. Μάλιστα επειδή είχα πάρει με 25 Ευρώ το offseason pass που έβλεπες δοκιμαστικά κλπ. το έδινε 75 Ευρώ προσφορά!