Extreme Trackdays 2014

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: Genesis στις 15/11/2014 12:01 πμ.

Μια χαρα! Αλλα απο του χρονου θα μπορεσω λογο οτι μεσοβδομαδα δε μπορώ!

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: johnygalan στις 15/11/2014 10:26 πμ.

Μια χαρα δεν ειναι, αλλα και τι να κανουμε
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: voyager1970 στις 15/11/2014 11:10 πμ.

johnygalan"Μια χαρα δεν ειναι, αλλα και τι να κανουμε"


Μονοπώλιο... που διαιωνίζεται!

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: coubaros στις 15/11/2014 12:25 μμ.

s_mduck"Μια χαρα! "

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: voyager1970 στις 19/11/2014 6:10 μμ.

Ενα ακόμα ωραίο track-day σήμερα χωρίς δυσάρεστα, με ελάχιστες πτώσεις (υλικές ζημιές μόνο)! Ευτυχώς γλυτώσαμε την βροχή (αν και είχε συννεφιά), μόνο σε μια στιγμή έριξε μια απαλή ψιχάλα για 5' και σταμάτησε.
Παραδόξως είχε πολλές συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες. Επίσης είχε και μερικά daytona 675 & 675R!!

Πληροφοριακά θα έχει πάλι track-day ο Ζαφειρόπουλος στις 30/11.

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: dimchrist στις 21/11/2014 12:15 μμ.

Η EXTREME TRACKDAYS διοργανώνει ΟΛΟΗΜΕΡΗ προπόνηση μοτοσυκλέτας την Κυριακή 30 Νοεμβρίου στα ΜΕΓΑΡΑ

Ώρα εγγραφής: 8:30
Ώρα έναρξης Ελεύθερων Δοκιμών : 9:00
Ώρα λήξης: Δύση ηλίου

4 ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: Αρχάριοι-Ενδιάμεσοι-Προχωρημένοι-Αγωνιζόμενοι


Θα υπάρχει τεχνικός έλεγχος μοτοσυκλέτας και εξοπλισμού και παροχή τεχνικής βοήθειας.

Πλήρως επανδρωμένο νοσοκομειακό όχημα, παρουσία εξειδικευμένου ιατρού.

Οι φωτογράφοι της IGF productions ( http://www.igf.gr ) θα είναι πάντα εκεί για να καλύπτουν φωτογραφικά την οδήγησή σας αλλά και στιγμές χαλάρωσης στο paddock!!!

Σε όλα τα EXTREMETRACKDAYS όπως πάντα υπάρχουν ολόσωμες δερμάτινες φόρμες, καθώς επίσης και πολλά μεγέθη σε μπότες προς ενοικίαση αρκεί να μας ενημερώσετε κατά την κράτησή σας για το μέγεθος που θέλετε,
καθώς και λάστιχα από τις ποιο επώνυμες εταιρείες, σε προνομιακές τιμές.

Οι έμπειροι πλοηγοί μας θα είναι στην διάθεσή σας κατά την διάρκεια της ημέρας για να σας βοηθήσουν στο στήσιμο της μοτοσυκλέτα σας και να λύσουν όποιες απορίες μπορεί να έχετε.

Για πληροφορίες και κρατήσεις θέσεων όπως επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο:
6987165041

http://www.extremetrackdays.gr/

Triple Way

EXTREME TRACKDAYS Κυριακή 14 Δεκεμβρίου  

  Από: johnygalan στις 01/12/2014 10:55 μμ.

Η EXTREME TRACKDAYS διοργανώνει ΟΛΟΗΜΕΡΗ προπόνηση μοτοσυκλέτας την Κυριακή 14 Δεκεμβρίου στα ΜΕΓΑΡΑ

Ώρα εγγραφής: 8:30
Ώρα έναρξης Ελεύθερων Δοκιμών : 9:00
Ώρα λήξης: Δύση ηλίου

4 ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:
Αρχάριοι-Ενδιάμεσοι-Προχωρημένοι-Αγωνιζόμενοι

Θα υπάρχει τεχνικός έλεγχος μοτοσυκλέτας και εξοπλισμού και παροχή τεχνικής βοήθειας από τον έμπειρο μηχανικό ΚΩΣΤΑ ΣΚΑΦΙΔΑ (SKAFIDAS RACING) (http://www.skafidasracing.gr).

Πλήρως επανδρωμένο νοσοκομειακό όχημα, παρουσία εξειδικευμένου ιατρού.

Οι φωτογράφοι της IGF productions ( http://www.igf.gr ) θα είναι πάντα εκεί για να καλύπτουν φωτογραφικά την οδήγησή σας αλλά και στιγμές χαλάρωσης στο paddock!!!

Σε όλα τα EXTREMETRACKDAYS όπως πάντα υπάρχουν ολόσωμες δερμάτινες φόρμες, καθώς επίσης και πολλά μεγέθη σε μπότες προς ενοικίαση αρκεί να μας ενημερώσετε κατά την κράτησή σας για το μέγεθος που θέλετε,
καθώς και λάστιχα από τις ποιο επώνυμες εταιρείες, σε προνομιακές τιμές.

Οι έμπειροι πλοηγοί μας θα είναι στην διάθεσή σας κατά την διάρκεια της ημέρας για να σας βοηθήσουν στο στήσιμο της μοτοσυκλέτα σας και να λύσουν όποιες απορίες μπορεί να έχετε.

Για πληροφορίες και κρατήσεις θέσεων όπως επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο:
6987 165041
Σας περιμένουμε !
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: Genesis στις 01/12/2014 11:24 μμ.

Τιμη για την Κυριακή? Σαν ασχετος που ειμαι η extreme trackdays τα διοργανώνει καλα? Μπορω να ρωτησω και αλλες αποριες για προετοιμασια κλπ? Προσπαθω να φτιαξω λιγο το πρόγραμμα μου μπας και μπορεσω!

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: voyager1970 στις 02/12/2014 10:49 πμ.

Genesis"Τιμη για την Κυριακή? Σαν ασχετος που ειμαι η extreme trackdays τα διοργανώνει καλα? Μπορω να ρωτησω και αλλες αποριες για προετοιμασια κλπ? Προσπαθω να φτιαξω λιγο το πρόγραμμα μου μπας και μπορεσω!"


Φίλε Γίαννη,

55€ είναι το κόστος συμμετοχής. Ποιές είναι οι απορίες σου;

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: Genesis στις 02/12/2014 11:26 πμ.

Θα τις γραψω αριθμητικά για να μην μπερδευτω!

1. Βλέπω μερικοι εχουν ηλεκτρικες κουβερτες! Αυτες τις παρεχουν στην πίστα η ο καθενας φέρνει τις δικες του?
2. Η πίεση στα λαστιχα πρέπει να την εχω απο το σπίτι μου πχ32μ-30π ετοιμη η ερχομαι με την κανονικη πιεση μου 34μ-36π και καθομαι καμια ωρα εκει να κρυωσουν και την κατεβάζω?
3. Στολες, μποτες και γαντια βρίσκουμε παντα στο νουμερο μας εκει? Αν δεν ξερουμε τι νουμερο φοραμε σε στολη λογο οτι μπουφαν κλπ εχουμε αλλα βαζουμε και φουτερ απο μεσατι γίνεται τοτε? Απο μεσα τι φοράμε κατι λεπτο? Εσωθερμικο?
4. Υπαρχει παντα καποιος ειδικος στο να σε βοηθαει να σεταρεις την αναρτηση καλυτερα οταν εχεις μπει πιστα και βλεπεις οτι στην συμπεριφορα δεν ειναι καλη η μηχανη κλπ? 5. Κανα περιπτερο νερακια κλπ εχει εκει?
Αυτα αν θυμηθω και τιποτα αλλο θα πω!

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: dimchrist στις 02/12/2014 1:44 μμ.

Επειδή δεν έχεις ξαναπάει πολλά από αυτά δεν θα έπρεπε καν να σε απασχολούν.

1. Κουβέρτες χρησιμοποιούνε όσοι έχουνε γόμες (αγωνιστικά λάστιχα) και συνήθως είναι στο γρήγορο γκρουπ.
2. Τις πιέσεις θα τις χαμηλώσεις εκεί αφού θα περιμένεις περίπου 40 λεπτά με μία ώρα για να κρυώσουν τα λάστιχα (έχει πιεστικό εκεί) και στο τέλος της ημέρας να θυμηθείς να ξαναβάλεις πριν φύγεις.
3. Έχουν εκεί αλλά πρέπει να μιλήσεις πιο πριν με τον διοργανωτή για να έχει κλείσει στο νούμερό σου.
Οι περισσότεροι από μέσα φοράνε ισοθερμικό.
4. Υπάρχει στην τεχνική υποστήριξη αλλά δε θα στο πρότεινα να ασχοληθείς και με αυτό στις πρώτες φορές. Έχεις τόσα πολλά άλλα στο μυαλό σου που δεν γίνεται να τα κάνεις όλα μαζί.
5. Έχει μία καντίνα που συνήθως ανοίγει αλλά έχει και περίπτερο 200μ. έξω από την πίστα.

Το βασικό είναι η μηχανή και τα λάστιχά σου να είναι σε καλή κατάσταση (υγρά φρένων, τακάκια, αλυσίδα κτλ.) και να βρεις/έχεις τον κατάλληλο εξοπλισμό αναβάτη για να είσαι όσο το δυνατόν πιο άνετος.

Triple Way

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: Genesis στις 02/12/2014 1:48 μμ.

Η μηχανη ειναι κομπλε ασχετα με το σαγκ που ειναι λιγο εκτος αλλα η συμπεριφορα της ειναι αψογη δεν μου εχει δημιουργησει καποιο θεμα ακομα! Τωρα δεν ξερω για το νούμερο μπορει να του πω 50 που φοραω αλλα να μου κανει το 48 η και το 46 ακομα!!

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: dimchrist στις 02/12/2014 1:56 μμ.

Για τη στολή πάρε ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που φοράς στο μπουφάν.
Εγώ βάζω 46 μπουφάν Dainese και σε φόρμα Alpinestars & Dainese βάζω 50.
Όπως και να έχει καλύτερα λίγο μεγαλύτερο παρά μικρότερο.

Triple Way

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: Genesis στις 09/12/2014 10:07 πμ.

Την Κυριακή λέει καλό καιρό! Θα πάει κανένας από εδώ??

Re: Extreme Trackdays 2014  

  Από: voyager1970 στις 09/12/2014 11:45 πμ.

Φίλε Γιάννη,

Θεού θέλοντος (εάν δεν τύχει κάτι αναπάντεχο) και καιρού επιτρέποντος (μάλλον δεν θα βρέχει αυτό το ΣΚ) ... θα πάω!