Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

ΚΟΝΤΗΣ ΣΑΚΗΣ | Αθήνα

Σχολιασμός και αξιολόγηση για τα συνεργεία της Triumph.

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Η παρούσα ενότητα εκφράζει αποκλειστικά απόψεις ξεχωριστών και ανεξάρτητων με την ιδιοκτησία του Forum μελών.
Το Forum Triumph Hellas δεν φέρει καμία ευθύνη για τα άρθρα, τα στοιχεία και το υλικό μελών που φιλοξενούνται στη συγκεκριμένη ενότητα της διαδικτυακής παρουσίας του. Για το περιεχόμενο,οι συντάκτες-δημιουργoί του φέρουν την αποκλειστική ευθύνη του.
Ειδικότερα η ανάρτηση/δημοσίευση κειμένων, γραφικών ή φωτογραφιών στην ενότητα αυτή, παραμένει στην αποκλειστική ευθύνη του φυσικού ή νομικού προσώπου από το οποίο το περιεχόμενο πηγάζει.

Πώς αξιολογείτε το συνεργείο;

Ακριβό.
15
4%
Κανονικές τιμές.
89
26%
Φτηνό.
13
4%
Υπερβολικά μεγάλος χρόνος παράδοσης.
6
2%
Παράδοση μοτοσυκλέτας με καθυστέρηση.
9
3%
Παράδοση την αναμενόμενη ημερομηνία.
60
18%
Καλή δουλειά και καλή εξυπηρέτηση.
109
32%
Καλή εργασία χωρίς ιδιαίτερα σχόλια.
24
7%
Δεν έμεινα ευχαριστημένος από την εργασία.
11
3%

Σύνολο ψήφων : 336

Re: ΚΟΝΤΗΣ ΣΑΚΗΣ | Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vpafi » 11 Φεβ 2016, 18:31

Σε τιμά αυτό το ποστ που έκανες. Αν έχεις και τις άλλες μπαταρίες μην της πετάξεις. Να τις πας για έλεγχο. Δεν νομίζω να έχουν θέμα επειδή ξεφορτισαν τελείως. Ψάξε το μοτορι σου να δεις τι φταίει.
Άβαταρ μέλους
vpafi
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 885i 2001

Δημοσίευσηαπό vassat » 11 Φεβ 2016, 18:49

...σχετικά πρόσφατα είχα αντίστοιχο πρόβλημα: δηλαδή αν η κίνηση ήταν στη πόλη => μη επαρκής ψύξη του χώρου του κινητήρα η μπαταρία μετά από σταμάτημα δεν μπορούσε να εκκινήσει το μοτέρ, αν η κίνηση ήταν σε ανοικτό δρόμο (επαρκής ψύξη), κανένα πρόβλημα!!!
Επειδή τα χλμ που έκανα εντός πόλης ήταν ελάχιστα, το πρόβλημα παρουσιάζονταν σποραδικά και δεν μπορούσα να κάνω τον συσχετισμό, για πολύ καιρό...
Το πρόβλημα ήταν ότι η καλωδίωση που έστελνε το ρεύμα για να φορτίσει την μπαταρία, είχε γίνει "κόκκαλο", έτσι όταν ψύχονταν στοιχειωδώς φόρτιζε τη μπαταρία, όταν δε ψύχονταν "πέτσα".
Η καλωδίωση αλλάχτηκε στον "κληρού" (Σάκη).
/ Β
Άβαταρ μέλους
vassat
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Sprint ST 1050
Όνομα: Βασίλης

Δημοσίευσηαπό nikosdk » 11 Φεβ 2016, 18:54

Το ιδιο μπορει να συμβαινει και απλα με την μιζα. Μιας που το ανέφερες.. Πληροφοριακά ποιο ειναι το κοστος αλλαγης καλωδιωσης?
Άβαταρ μέλους
nikosdk
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050 '09
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό vassat » 11 Φεβ 2016, 21:33

nikosdk έγραψε:Το ιδιο μπορει να συμβαινει και απλα με την μιζα. Μιας που το ανέφερες.. Πληροφοριακά ποιο ειναι το κοστος αλλαγης καλωδιωσης?

...κάτι σε μεταχείρο είχε τοποθετηθεί νομίζω, ήτοι 20-30 ευρώ πάνω/κάτω.
/ Β
Άβαταρ μέλους
vassat
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Sprint ST 1050
Όνομα: Βασίλης

Δημοσίευσηαπό tasos7 » 12 Φεβ 2016, 03:14

Εχω νεωτερα απο τον μαστορα οτι τελικα παμε για πηνια αλλα ειπε επειδη τα γνησια θα ειναι πανακριβα(στανταρ)να παμε για περιελιξη των πηνιων και πως θα ειναι καλυτερα απο τα γνησια(ελπιζω)
Με μια μικρη αναζητηση στο car.gr παιζουν μη γνησια η ανακατασκευασμενα στα 140 ευρω.
Οποτε ειδωμεν και ελπιζω να ξεμπερδευω με αυτο.

Λογικα την μπαταρια την σωζω δεν ειναι και πολλες ημερες αλωστε αλλα την προηγουμενη δεν την κρατησα.
tasos7
Newbie
Progress to next rank:
18%

Μοτοσυκλέτα: TIGER 1050 09 SE
Όνομα: TASOS

Δημοσίευσηαπό vpafi » 12 Φεβ 2016, 09:40

Αν έχεις φορτιστή σπίτι βαλτην να φορτίζει και αστην εκεί μέχρι να πάρεις το μηχανάκι. Θα γίνει new.
Άβαταρ μέλους
vpafi
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 885i 2001

Δημοσίευσηαπό Bouhas » 10 Μάιος 2016, 12:05

Τα συγχαρητήρια και απο εμενα στο συνεργείο του κυρίου Κόντη Σάκη.
Στην δική μου περίπτωση πρόκειται για έλεγχο σε δήθεν ελαφρώς μεταχειρισμένο μοντέλο του 2015 tiger sport, το οποίο αποδείχθηκε τρακαρισμένο - επισκευασμένο.
Συγκεκριμένα τον έλεγχο τον έκανε ο Φίλιππος και το έλεγξε εξονυχιστικά, να διευκρινήσω πως δεν είμαι πελάτης του συνεργείου και η συμπεριφορά ήταν άκρως επαγγελματική.
Τα παλικάρια είναι γνώστες και τέτοιου είδους συνεργεία πρέπει να τα επισημαίνουμε.

Κώστας
Άβαταρ μέλους
Bouhas
Newbie
Progress to next rank:
16%

Μοτοσυκλέτα: Tiger sport 1050
Όνομα: Κώστας

Δημοσίευσηαπό grgasteus » 16 Μάιος 2016, 20:33

tasos7 έγραψε:Εχω νεωτερα απο τον μαστορα οτι τελικα παμε για πηνια αλλα ειπε επειδη τα γνησια θα ειναι πανακριβα(στανταρ)να παμε για περιελιξη των πηνιων και πως θα ειναι καλυτερα απο τα γνησια(ελπιζω)
Με μια μικρη αναζητηση στο car.gr παιζουν μη γνησια η ανακατασκευασμενα στα 140 ευρω.
Οποτε ειδωμεν και ελπιζω να ξεμπερδευω με αυτο.

Λογικα την μπαταρια την σωζω δεν ειναι και πολλες ημερες αλωστε αλλα την προηγουμενη δεν την κρατησα.

Όταν λέμε "πηνία" εννοείς αυτά του Δυναμό; αυτά που φορτίζουν την μπαταρία ;
Αν είναι αυτά θα έπρεπε ΟΛΟΙ οι παραπάνω μάστορες που ανέφερες να το είχαν ψιλιαστεί...
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...
grgasteus
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Suzuki-Bandit 600N
Όνομα: Γιώργος

ΚΟΝΤΗΣ ΣΑΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό palioxaraktiras1050 » 06 Ιουν 2016, 16:44

Σημερα λοιπον πηγα το speed triple 1050 που προσφατα αγορασα απο το γνωστο συνεργειο γιατι με απασχολησε το μπροστινο φρενο του κλασικα συν αλλες δυο-τρεις λεπτομεριες. Εκει αφου περιμενα λιγο, μιλησα με το Φιλιππο ο οποιος και ανελαβε τη μηχανη μου. Αψογος τυπος, ευγενικος, προθυμος και αναλυτικος (σπανια χαρακτηριστικα για μαστορα αναλογου φορτου εργασιας) απαντησε σε καθε απορια μου και ελυσε οτι μικροπροβλημα με απασχολουσε. Η κυρια εντυπωση που μου αφησε ειναι οτι ενας φιλος που ηξερε απο μηχανες φροντισε τη μηχανη μου και ας ειχαμε μολις γνωριστει. Χωρις ψαρεματα για παραλογα εξοδα η εκμεταλευση της οποιας αγνοιας επι του θεματος που ειναι και το κυριο ζητουμενο σε αυτες τις καταστασεις. Ενα μεγαλο ευχαριστω και ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα λοιπον. :gogo: :gogo: :gogo:
palioxaraktiras1050
Newbie
Progress to next rank:
10%

Μοτοσυκλέτα: speed triple 1050

Δημοσίευσηαπό panoswolf » 30 Σεπ 2016, 14:02

Καλησπερα και απο εμενα! Εχω τη Tiger του '98 και επειδη την εχω καμια 10αρια μερες θελω να την παω για ενα σερβις...
Διαβαζω πολυ καλα λογια για τον Σακη... αξιζει? Μηπως εχω θεμα που ειναι παλια η μοτοσυκλετα μου? μενω Ηλιουπολη, αξιζει να πηγαινω εκει η υπαρχει καποιο καλο συνεργειο στα νοτια προαστια(δουλευω γλυφαδα) ευχαριστω εκ των προτερων
panoswolf
Newbie
Progress to next rank:
54%

Μοτοσυκλέτα: Aprilia Caponord
Όνομα: Πανος

Δημοσίευσηαπό dimchrist » 30 Σεπ 2016, 18:31

Άποψή μου είναι να το δει για αρχή ένας μηχανικός που ξέρει το μηχανάκι. Εγώ θα πρότεινα τον Σάκη μιας και έχει εμπειρία. Εξουσιοδοτημένο/εξειδικευμένο στην δικιά σου περιοχή είναι ο Πιερράκος στις αρχές της Αμφιθέας (από παραλιακή) με ποικίλα σχόλια.
Αφού το δει κάποιος από τους παραπάνω βρίσκεις κάποιον οικονομικό και έμπιστο κοντά σου για απλές συντηρήσεις και όταν προκύπτει κάτι πιο σοβαρό πας πάλι από εκεί.
Εικόνα
Triple Way
Άβαταρ μέλους
dimchrist
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Husqvarna TE 250 - Daytona 675
Όνομα: Παγκόσμιος © jimdom

Δημοσίευσηαπό Harrys » 30 Σεπ 2016, 20:09

panoswolf έγραψε:Καλησπερα και απο εμενα! Εχω τη Tiger του '98 και επειδη την εχω καμια 10αρια μερες θελω να την παω για ενα σερβις...
Διαβαζω πολυ καλα λογια για τον Σακη... αξιζει? Μηπως εχω θεμα που ειναι παλια η μοτοσυκλετα μου? μενω Ηλιουπολη, αξιζει να πηγαινω εκει η υπαρχει καποιο καλο συνεργειο στα νοτια προαστια(δουλευω γλυφαδα) ευχαριστω εκ των προτερων
να πας στον Σακη κ σίγουρα δεν εχει προβλημα που ειναι παλιό..πηγαινα αρχη Πιερράκο αλλά καμια σχεση νομιζω..τα παιδια ξερουν απ´εξω τα μηχανακια (στον Σάκη)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Harrys
Newbie
Progress to next rank:
96%

Μοτοσυκλέτα: Tiger 800 ABS
Όνομα: Harrys

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές