Μεγάλο Service tiger 1050..

Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 13/01/2017 2:53 πμ.

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα ...
Ποιο συνεργείο προτείνεται από άποψη εξυπηρέτησης ,τιμών και γνώσεων από προσωπική σας εμπειρία πάντοτε ..ακούω πολύ καλά λόγια για τον Σακη κοντή αλλά είναι απίστευτα αρκετα μακρια για εμένα ..
Πρόσφατα είχα πάει για ένα τυπικό έλεγχο στην intermoto στον πειραια και τα παιδιά ήταν πολύ ευγενικα με μια πρώτη μάτια..γνωρίζει κάποιος ;(τιμες,γνώσεις,εξυπηρέτηση)ξαναλέω από προσωπική εμπειρία και όχι απλά τι έχει ακούσει ..
Ευχαριστω πολύ !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: Native στις 13/01/2017 8:48 πμ.

καλημέρα, υπάρχουν αρκετες κριτικες για τα συνεργεία σε αυτο το θέμα όπου θα σε βοηθήσουν στην αποφασή σου και επιπλέον να γραψεις κι εσυ τις δικες σου εμπειρίες.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 13/01/2017 12:26 μμ.

Native"καλημέρα, υπάρχουν αρκετες κριτικες για τα συνεργεία σε αυτο το θέμα όπου θα σε βοηθήσουν στην αποφασή σου και επιπλέον να γραψεις κι εσυ τις δικες σου εμπειρίες."

Θα ήθελα να ακούσω τις αποψεις σας απλά ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: Native στις 14/01/2017 2:25 μμ.

Νομίζω οτι εκτός του poll υπάρχουν και posts αρκετά για ορισμένα συνεργεία. Το θέμα του συνεργείου είναι και λιγακι υποκειμενικο μερικες φορές. Στα απλά πράγματα νομίζω απο ολους θα μείνεις ευχαριστήμενος. Απο κει και περα είναι και θέμα τιμων καθως και συμπεριφοράς και αντιμετωπισης. Πήγαινε για κάτι απλό (πχ λάδια φιλτρο) και δες και απο μόνος σου καποια πράγματα και αν εισαι οκ συνέχισε. Παντα να εισαι ξεκάθαρος σε αυτο που ζητάς και να λες ρητα οτι εαν προκυψει κατι αλλο που μεγαλώνει το κόστος να εχεις αμεση ενημέρωση για να δωσεις η οχι την εγκριση σου. Φυσικα να ρωτάς και το κόστος πάντα πριν αφήσεις το μηχανάκι και φυγεις. Τώρα, μιλώντας γενικα για συνεργεία, θεωρώ και πιστευω οτι οποιέσδήποτε μαγκίες και κολπα για να χρεώσουν καποιοι παραπανω πρεπει λογικα να εχουν περιοριστεί καθως οσο παει και μαζεύεται ο κόσμος οικονομικα. Βεβαια ο Ελληνας μυαλό δεν βαζεί οποτε πάντα καλό ειναι να είμαστε alerted.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: jou στις 15/01/2017 10:43 πμ.

Native"Νομίζω οτι εκτός του poll υπάρχουν και posts αρκετά για ορισμένα συνεργεία. Το θέμα του συνεργείου είναι και λιγακι υποκειμενικο μερικες φορές. Στα απλά πράγματα νομίζω απο ολους θα μείνεις ευχαριστήμενος. Απο κει και περα είναι και θέμα τιμων καθως και συμπεριφοράς και αντιμετωπισης. Πήγαινε για κάτι απλό (πχ λάδια φιλτρο) και δες και απο μόνος σου καποια πράγματα και αν εισαι οκ συνέχισε. Παντα να εισαι ξεκάθαρος σε αυτο που ζητάς και να λες ρητα οτι εαν προκυψει κατι αλλο που μεγαλώνει το κόστος να εχεις αμεση ενημέρωση για να δωσεις η οχι την εγκριση σου. Φυσικα να ρωτάς και το κόστος πάντα πριν αφήσεις το μηχανάκι και φυγεις. Τώρα, μιλώντας γενικα για συνεργεία, θεωρώ και πιστευω οτι οποιέσδήποτε μαγκίες και κολπα για να χρεώσουν καποιοι παραπανω πρεπει λογικα να εχουν περιοριστεί καθως οσο παει και μαζεύεται ο κόσμος οικονομικα. Βεβαια ο Ελληνας μυαλό δεν βαζεί οποτε πάντα καλό ειναι να είμαστε alerted."

συμφωνώ με τον φίλο έχει απόλυτο δίκιο
και συμπληρώνω το εξής καλό θα ήταν στις εργασίες τις μοτο να ήμαστε πάντοτε παρών, όσες φορές έχω αφήσει μηχανή σε οποιοδήποτε συνεργείο όλα αυτά τα χρόνια κατά κανόνα την έχω φάει.
Και πάντα ζητάμε συγκεκριμένες εργασίες

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 15/01/2017 1:47 μμ.

Ακόμα δεν έχετε μιλήσει για συνεργεία όμως ..αυτό ρώτησα εξαρχής ...την προσωπική σας εμπειρία ελεύθερα όχι να κρίνουμε κανένα !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: Tigris3 στις 15/01/2017 8:55 μμ.

viewtopic.php?f=47&t=2719#p85807

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: galileos στις 16/01/2017 10:11 πμ.

MONSTER7"Καλησπέρα σε όλη την ομάδα ...
Ποιο συνεργείο προτείνεται από άποψη εξυπηρέτησης ,τιμών και γνώσεων από προσωπική σας εμπειρία πάντοτε ..ακούω πολύ καλά λόγια για τον Σακη κοντή αλλά είναι απίστευτα αρκετα μακρια για εμένα ..
"


Μπορείς να μας ενημερώσεις πόσο μακριά είναι το συνεργείο από εσένα; Χωρίς παρεξήγηση!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 16/01/2017 10:12 πμ.

galileos"
MONSTER7"Καλησπέρα σε όλη την ομάδα ...
Ποιο συνεργείο προτείνεται από άποψη εξυπηρέτησης ,τιμών και γνώσεων από προσωπική σας εμπειρία πάντοτε ..ακούω πολύ καλά λόγια για τον Σακη κοντή αλλά είναι απίστευτα αρκετα μακρια για εμένα ..
"


Μπορείς να μας ενημερώσεις πόσο μακριά είναι το συνεργείο από εσένα; Χωρίς παρεξήγηση!"

Καμία παρεξήγηση..μένω ελευσινα ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: galileos στις 16/01/2017 7:49 μμ.

[quote="MONSTER7":327q6ceo]
galileos"
MONSTER7"Καλησπέρα σε όλη την ομάδα ...
Ποιο συνεργείο προτείνεται από άποψη εξυπηρέτησης ,τιμών και γνώσεων από προσωπική σας εμπειρία πάντοτε ..ακούω πολύ καλά λόγια για τον Σακη κοντή αλλά είναι απίστευτα αρκετα μακρια για εμένα ..
"

Μπορείς να μας ενημερώσεις πόσο μακριά είναι το συνεργείο από εσένα; Χωρίς παρεξήγηση!"

Καμία παρεξήγηση..μένω ελευσινα ...
Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote:327q6ceo]

Καλησπέρα. Από τότε που έχω το εργαλείο μου δεν έχω αμελήσει σέρβις. Το θέμα μου είναι ότι βρίσκομαι εκτός Αττικής και προσωπικά το συνδυάζω πάντα με ένα μινι οδοιπορικό ή ταξιδάκι. Δεν έχω πάει σε άλλους αλλά από όσα έχουν γραφτεί εδώ, στατιστικά, σαν το συνεργείο του Σάκη δεν υπάρχει.

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια βόλτα από εκεί να γνωριστείς με τα παιδιά να συζητήσεις μαζί τους τι ακριβώς θες, πόσο θα κοστίσει κλπ. Επίσης, καλό θα ήταν να είσαι πάντα εκεί, όχι μόνο σε αυτό το συνεργείο, να ελέγχεις να συζητάς με τους μάστορες-μηχανικούς να κερδίσεις την εμπιστοσύνη τους, χωρίς φυσικά να γίνεις βάρος, σπασοκλαμπάνιας, πολυλογάς και ξερόλας όταν δουλεύουν. Αφού ολοκληρωθούν οι εργασίες και φύγεις αξιολογείς τα πράγματα και αν θες πας ξανά ή δεν ξαναπατάς.

Τι εργασίες θες να κάνεις; Σέρβις ή απλό έλεγχο;
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 16/01/2017 7:56 μμ.

Βασικά θέλω να κάνω ένα γενικό σέρβις και να ελέγξουν για ποιο λόγο έχω πρόβλημα εκκίνησης. Πιθανόν κάποιος ανορθωτής.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: galileos στις 17/01/2017 10:23 πμ.

Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα μια βόλτα για το πρόβλημα του ανορθωτή και θα έκανα και τις ερωτήσεις μου για το μεγάλο σέρβις.

Δεν θα το μετανιώσεις !

Καλούς δρόμους να έχεις
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: vpafi στις 17/01/2017 4:15 μμ.

Αγαπητέ φίλε νομίζω αξίζει να πας μια βόλτα από Ελευσίνα στον Σάκη. Να σου αναφέρω σαν παράδειγμα, συνάδελφος κατέβαινε από Χαλκίδα στον Σάκη.

From Inside C4 White Airbus

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: mario στις 17/01/2017 4:18 μμ.

Επίσης από Πάτρα εάν βοηθάει.....

Re: Μεγάλο Service tiger 1050..  

  Από: MONSTER7 στις 21/01/2017 6:10 μμ.

Παιδιά δεν θέλω να σας προσβάλω δεν έχω κάποιο θέμα με τον καθε σακη δεν τον γνωρίζω ..αλλά να φύγω από Πάτρα να πάω Αθήνα για να αλλάξω λάδια μου φαίνεται αστείο ...και τέλος πάντων βλέπω όλοι λέτε σακη !κανεις μέσα στο forum δεν πάει καπου άλλου ποιο κοντά και να είναι ευχαριστημένος ;ένας υπάρχει μόνο για triumph ???


Sent from my iPhone using Tapatalk