ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: tharis στις 31/08/2011 9:02 μμ.

Υπαρχει και το 25/9.. δε βολευει ? Εκεινη την περιοδο παντως τα χρωματα και τα τοπια ειναι τελεια.

Γιαννενα μου φαινεται λιγο μακρια για μονοημερη και μου μυριζει οτι θα αναγκαστουμε να γυρισουμε απο Εγνατια γιατι θα μας παρει η νυχτα..
εκτος αν σκοπευουν να ερθουν καποιοι και να διανυκτερευσουν ?

Θα το ψαξω λιγο το βραδυ και θα ποσταρω καμια διαδρομη Καστορια - Γρεβενα - εκει κοντα αν σας αρεσει ..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: nfot στις 31/08/2011 9:05 μμ.

Ειτε μονοημερη ειτε ΣΚ ειμαι μεσα, εκτος απροοπτου.
Η αληθεια ειναι οτι οσο πιο νωρις τον Οκτωβρη, τοσο καλυτερα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: green-675 στις 31/08/2011 9:11 μμ.

haris"Υπαρχει και το 25/9.. δε βολευει ? Εκεινη την περιοδο παντως τα χρωματα και τα τοπια ειναι τελεια.

Γιαννενα μου φαινεται λιγο μακρια για μονοημερη και μου μυριζει οτι θα αναγκαστουμε να γυρισουμε απο Εγνατια γιατι θα μας παρει η νυχτα..
εκτος αν σκοπευουν να ερθουν καποιοι και να διανυκτερευσουν ?

Θα το ψαξω λιγο το βραδυ και θα ποσταρω καμια διαδρομη Καστορια - Γρεβενα - εκει κοντα αν σας αρεσει ..! "



οκ.............
στηριζομαστε επανω σου...........
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: kyrkyriakos στις 31/08/2011 9:18 μμ.

Μπορούμε να πάμε 11/9 και να ξαναπάμε τον Οκτώμβρη

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: tharis στις 01/09/2011 12:18 πμ.

Λοιπον.. μια πρωτη γευση της διαδρομης που εχω στο μυαλο μου.

ΔΙΑΔΡΟΜΗ http://g.co/maps/c6kt

Υποθετικα μιλωντας..

Μαζωξη κατα τις 9:00 Ξανθιωτων, Καβαλιωτων, Σερρεων κλπ στη Θεσ/νικη ειτε πριν τα διοδια των Μαλγαρων ειτε για ενα γρηγορο πρωινο/καφε στην πολη.

Α' κομματι:
Θεσ/νικη - Εδεσσα - Αμυνταιο - Νυμφαιο. Σχετικα αδιαφορο κομματι, ειδικα στην αρχη, κατα το οποιο μπορουμε να συναντηθουμε και με τους "νοτιους" απο Βολο - Βεροια κλπ και το οποιο ελπιζω να το καλυψουμε οσο γρηγοροτερα γινεται. Υπολογιζω να φτασουμε εκει κατα τις 11:00 και να κανουμε μια μικρη σταση για ανασυγκροτηση.

Β' κομματι: "το καλο" .
Νυμφαιο - Καστορια μεσω Βιτσιου, η διαδρομη πρεπει να ειναι πολυ ωραια απ οτι εχω διαβασει!
Περιπου στις 12:00 υπολογιζω να ειμαστε Καστορια οπου θα κατσουμε 1:30 ωριτσα για καφε και να τα πουμε!

Καστορια - Γρεβενα μεσω Νεστοριου, Αρρενων και Πενταλοφου. Μεγαλουτσικο κομματι, πιστευω επισης πολυ ωραιο! Υπολογιζω 2:00 - 2:30 ωρες οδηγησης + 2:00 ωρες για αλλη μια σταση και φαγητο, πολυ ή λιγο, σε καποιο μερος ενδιαμεσα! Οποτε γυρω στις 18:00 θα ειμαστε στα Γρεβενα

Γ' κομματι: "επιστροφη "
Αναλογα την ορεξη και τις αντοχες, επιστρεφουμε ειτε απο ΕΟ, ειτε απο τον παλιο δρομο. Νωρις το βραδακι ολοι πισω σπιτια μας !

Παρατηρησεις
-Απο το Αμυνταιο και μετα δεν εχω κανει αυτες τις διαδρομες οποτε οποιος θελει μπορει να προτεινει καποια μικρη παραλαγη προκειμενου να ακολουθησουμε καποιο καλυτερο δρομο.
-Εναλλακτικα αντι για Γρεβενα μπορουμε απο Πενταλογο να παμε Τσοτυλι-Νεαπολη και να βγουμε στην εξοδο για Σιατιστα.
-Περιμενω και προτασεις για το μερος της 2ης μεγαλης στασης και του φαγητου !
-Καλο ειναι να τηρησουμε οσο μπορουμε το προγραμμα και τις ωρες γτ ειδικα για καποιους τα χιλιομετρα θα ειναι αρκετα! Ελπιζω να υπολογισα και σωστα τις ωρες πανω-κατω.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Ας δηλωσουμε αρχικα συμμετοχη για 11/9 και αν υπαρχει προβλημα για καποιους ή ειναι νωρις το κανουμε και 2/10.
Επισης αν θελετε μπορει να γινει και Σαββατο αντι Κυριακης, οτι βολευει περισσοτερο.

1. tharis
2. ...
3. ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: kyrkyriakos στις 01/09/2011 9:06 πμ.

haris"
1. tharis
2. kyrkyriakos και Σάββατο μια χαρά είναι
3. .."

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: green-675 στις 01/09/2011 9:38 πμ.

μεσα ειμαστε 11/9 ημερομηνια εκλεισε......ξαναπαμε και οκτωβρη 2η εβδομαδα πιο κατω για μια πιο γενικη συναντηση...το κανονιζουμε αργοτερα......
λοιπον 9 θεσσαλονικη για καφεδακι.........ημερα κυριακη 11/9

μεσα και εγω μιλαω με θεοφιλο , γιωργο και ειμαστε οκ......
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: green-675 στις 01/09/2011 9:44 πμ.

3. Γιαννης (green-675)
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: Theophilos στις 01/09/2011 11:09 πμ.

Καλημέρα παίδες,
την διαδρομή αυτήν την έχω κάνει πάρα πολλες φορές και είναι τέλεια...... συμφωνώ με την διαδρομή, και η ημερομηνία ειναι πολύ καλή!! Αν αποφασήσετε για 2/10 θα λείπω εξοτερικό και δε θα μπωρέσω να ακολουθίσω, ( καταλαβαίνετε το ΣΟΚ ).......
φυσικα εγς έχω και την ευχεέρια της διανυκτέρευσης οπότε εάν κάποιος απο μακριά γουστάρει να έρθει και το σκέυτετε αυθημερόν, μπωρώ να είμαι εκαι και για κανένα νυχτερινό ποτάκι
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: Theophilos στις 01/09/2011 11:13 πμ.

Μιας και το αναφέραμε........
κάνοθμε και μια συνάντηση πίστα????
και μετα φυσικά κανα κοπσίδι, κανα κρασι.... να συζητήσουμε και τα παπατζιλίκια μας!!!!
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: chris34 στις 01/09/2011 11:17 πμ.

Σορρυ ρε Θεοφιλε καταλαθος σβηστηκαν!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: Theophilos στις 01/09/2011 11:22 πμ.

Δεν πειραζει.... έχουμε χρονο!!!
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: chris34 στις 01/09/2011 11:27 πμ.

Οκ οτι πεις!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: Theophilos στις 01/09/2011 11:32 πμ.

Tι λέει... εσυ??/ πως πας???
Θα έρθεις μαζί μας να σε γνωρίσουμε κιόλαμ??????
Γιατι τόσα χρόνια δε σε έχουμε δεί!!!
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΛΙΓΟ  

  Από: chris34 στις 01/09/2011 11:46 πμ.

Δεν ετυχε πασα μου!!!
Που θα παει ο κοσμος μικρος ειναι καπου θα γνωριστουμε και εμεις!!
Βεβαια αν βιαζεσαι να με γνωρισεις μπορω να σου στειλω μια φωτο μου να την εχεις μεχρι να με δεις απο κοντα!!
Λευκος Τιγρης!!see you................