SERVICE TIGER 1050

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: AlexKC στις 27/05/2012 6:16 μμ.

Ειναι να κανω κι εγω το σερβις στα 20.000 και πηγα μια βολτα απ τον Σακη να δω το μερος μιας και δεν τον ηξερα και μ'αρεσε πολυ το συνεργειο και ο ανθρωπος!Ασε που ειναι ο μονος που μου πε απο μονος του για οσο χρειαστει να φτιαξει το μηχανακι σου δινει και μηχανακι μεχρι να παρεις πισω το δικο σου. Σε κανα 2000 χιλιομετρα που εχω ακομα θα το παω στον Σακη!

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: fpapad στις 27/05/2012 11:28 μμ.

AlexKC"Ειναι να κανω κι εγω το σερβις στα 20.000 και πηγα μια βολτα απ τον Σακη να δω το μερος μιας και δεν τον ηξερα και μ'αρεσε πολυ το συνεργειο και ο ανθρωπος!Ασε που ειναι ο μονος που μου πε απο μονος του για οσο χρειαστει να φτιαξει το μηχανακι σου δινει και μηχανακι μεχρι να παρεις πισω το δικο σου. Σε κανα 2000 χιλιομετρα που εχω ακομα θα το παω στον Σακη!"



Πριν πας ρώτησε πόσο θα πάει η εργασία (δεν μιλάω για τα ανταλλακτικά ) μόνο για την εργασία . .
Έγω πριν λίγες μέρες πήγα για τα 20,000 χλμ και η εργασια μόνο ήταν 130 €. και μου έπεσε το σαγόνι
γιατί αλλάξαμε μονο λάδια και φίλτρα και ένα update στο πρόγραμμα. (και καλά)
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: AlexKC στις 28/05/2012 7:29 μμ.

fpapad"
AlexKC"Ειναι να κανω κι εγω το σερβις στα 20.000 και πηγα μια βολτα απ τον Σακη να δω το μερος μιας και δεν τον ηξερα και μ'αρεσε πολυ το συνεργειο και ο ανθρωπος!Ασε που ειναι ο μονος που μου πε απο μονος του για οσο χρειαστει να φτιαξει το μηχανακι σου δινει και μηχανακι μεχρι να παρεις πισω το δικο σου. Σε κανα 2000 χιλιομετρα που εχω ακομα θα το παω στον Σακη!"



Πριν πας ρώτησε πόσο θα πάει η εργασία (δεν μιλάω για τα ανταλλακτικά ) μόνο για την εργασία . .
Έγω πριν λίγες μέρες πήγα για τα 20,000 χλμ και η εργασια μόνο ήταν 130 €. και μου έπεσε το σαγόνι
γιατί αλλάξαμε μονο λάδια και φίλτρα και ένα update στο πρόγραμμα. (και καλά)"


Στον Σακη σου πηραν 130 μονο για την εργασια συν τα ανταλλακτικα?? Μα πιο πανω στο ποστ γραφει ο ΒΟΒ οτι του πηραν 140.Η κανω λαθος? Γιατι τοσα πολλα??

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: xaotikos στις 28/05/2012 9:37 μμ.

Στα 20.000 σου άλλαξε μόνο λάδια? Μήπως είχε ρύθμισμα βαλβίδες κλπ όπως πρέπει κανονικά σε αυτά τα χιλιόμετρα και δεν κατάλαβες σωστά? Για το μεγάλο service αυτές είναι οι τιμές των εργατικών...

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: kostas1975 στις 28/05/2012 10:07 μμ.

λογικα του ειδε και βαλβιδες ή εκανε και κατι αλλο.το απλο σερβις στον σακη(στον οποιο εχω παει παμπολες φορες)δεν μου εχει περασει τα 90 ευρω ποτε

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: guraki στις 29/05/2012 10:53 πμ.

Σιγουρα θα ρυθμισε και καθαρισε και injection!

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: fpapad στις 29/05/2012 11:48 πμ.

kostas1975"λογικα του ειδε και βαλβιδες ή εκανε και κατι αλλο.το απλο σερβις στον σακη(στον οποιο εχω παει παμπολες φορες)δεν μου εχει περασει τα 90 ευρω ποτε"


Καταρχήν να πω ότι το συνεργείο του Σάκη είναι το μόνο που έχει ακουμπήσει την μηχανή απο την αγορά της. (1 χέρι). και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Κατά Δευτερον βαλβίδες και τα συναφή δεν τα είδαμε γιατί το κάναμε στα 10.000 χλμ.

Το μονο που κάναμε έξτρα είναι ότι βάλαμε γράσο στα ρουλεμαν του τιμονιού.
Αλλαγή τακάκια
Αλλαγή λαδιών + φίλτρα (αερος - λαδιου)

Αυτά και μόνο

Το έγραψα για να μην βγαίνουν συμπεράσματα τύπου ότι θα έκανα και κάτι αλλά και δεν το πήρα χαμπάρι.
Ημασταν όλη μερα μαζί με το Φιλιππα και μάλιστα καναμε πλάκα γιατί βοηθούσα και εγω με τον κοσμο που ερχόταν στο μαγαζί και μας διεκοπτε. Ξεκινησε το σερβις στις 10:00 και έφυγα στις 16:30 σχεδον
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: SilentWed_drums στις 29/05/2012 12:37 μμ.

καλημέρα σε όλους!!
Ασχετη ερώτηση με το συγκεκριμένο συνεργείο,αλλα τελικά καθε πότε το πάτε για service το εργαλείο σας? Κάθε 5000 η κάθε 10.000?

Ευχαριστώ.

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: john doufexis στις 29/05/2012 12:51 μμ.

SilentWed_drums"καλημέρα σε όλους!!
Ασχετη ερώτηση με το συγκεκριμένο συνεργείο,αλλα τελικά καθε πότε το πάτε για service το εργαλείο σας? Κάθε 5000 η κάθε 10.000?

Ευχαριστώ."


Καλημερα....

στα 5.000 λαδια μονο, αντε κ κανα καθαρισμα στο φιλτρο,
στα 10.000 φουλ κομπλε.
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: SilentWed_drums στις 29/05/2012 1:11 μμ.

john doufexis"
SilentWed_drums"καλημέρα σε όλους!!
Ασχετη ερώτηση με το συγκεκριμένο συνεργείο,αλλα τελικά καθε πότε το πάτε για service το εργαλείο σας? Κάθε 5000 η κάθε 10.000?

Ευχαριστώ."


Καλημερα....

στα 5.000 λαδια μονο, αντε κ κανα καθαρισμα στο φιλτρο,
στα 10.000 φουλ κομπλε."

Σε ευχαριστώ φίλε μου...Αρα το ακολουθούμε αυτο πιστά ε? Γιατι μου είπαν οτι λόγο κάποιων λαδιών που βάζουν τώρα δεν χρειάζεταικαι καλά κάθε 5000... αλλα καλ'ύτερα να είμαστε σιγουροί...

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: loupis στις 07/06/2012 11:17 μμ.

mixalakis"Φυσικά θα πας στον Σάκη! Δεν το συζητάμε καν!!!

Στα 10.000χλμ. θα αλλάξεις λάδια και φίλτρο και θα γίνουν κάποιοι έλεγχοι και εργασίες όπως καθαρισμός φίλτρου αέρα, έλεγχος ψεκασμού κτλ.
Λογικά (αν δε χρειαστείς τακκάκια) θα πας κοντά στα 120€."




ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.Κ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ SERVICE ΤΩΝ 10.000 Κ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΕΞΗΣ ΤΙΜΕΣ.
ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ--275ε ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ KN.
ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ --234ε ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ ΚΝ.
ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΈΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ TRIUMPH???ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΜΟΥ.Κ ΠΟΣΟ ΣΤΟΙΧΊΖΕΙ ?Κ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ!ΕΧΩ ΤΕΛΙΚΟ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ZARD ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΑΛΩ Κ ΦΙΛΤΡΟ ΚΝ Η ΟΧΙ,ΘΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΆΛΩΣΗ ?
Τράπεζα είναι το ίδρυμα που σου δανείζει λεφτά αν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν σου χρειάζονται.

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: gempgr στις 12/06/2012 5:15 μμ.

Ο Κόντης σύμφωνα με την Triumph πλέον δεν είναι επίσημος αλλά απ ότι διαβάζω απ'το 99% στο φόρουμ είναι μακράν ο καλύτερος!!! Εγώ λόγω εγγύησης ακόμα δεν έχω πάει αλλά σίγουρα θα πάω μόλις βγω εκτός!!!
Όσο για την κατανάλωση σίγουρα θα ανέβει με φίλτρο και εξάτμιση αλλά όχι σε τραγικά επίπεδα!!! Και φυσικά παίζει ρόλο και αυτό το δεξί χέρι και το κάτω ''κεφάλι'' που δίνει εντολές!!!

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: guraki στις 23/06/2012 11:32 μμ.

Εγω ειμαι μεσα στην εγγυσηση ακομα και χρειαζεται αλλαγη το ρουλεμαν του λαιμου στο τιμονι.Ξερετε αν αυτο καλυπτεται στην εγγυηση?

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: harrysvr στις 24/06/2012 6:37 μμ.

guraki"Εγω ειμαι μεσα στην εγγυσηση ακομα και χρειαζεται αλλαγη το ρουλεμαν του λαιμου στο τιμονι.Ξερετε αν αυτο καλυπτεται στην εγγυηση?"

Τι αίσθηση σου δίνει για να θέλεις αλλαγή;

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: guraki στις 24/06/2012 6:53 μμ.

Σκαλωνει οταν κινειται ελευθερο και εχει βαρυνει!