SERVICE TIGER 1050

SERVICE TIGER 1050  

  Από: jorge357 στις 07/11/2011 12:52 πμ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ... ΕΧΩ ΕΝΑ TIGER 1050 ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 10.000 km. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ TO ΤΑΚΤΙΚΟ SERVICE ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΣΑΚΗ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ? ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ FORUM TΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ? ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ?

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: strani στις 07/11/2011 7:58 πμ.

jorge357"ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ... ΕΧΩ ΕΝΑ TIGER 1050 ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 10.000 km. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ TO ΤΑΚΤΙΚΟ SERVICE ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΣΑΚΗ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ? ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ FORUM TΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ? ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ?"

γεια σου και σενα .αν εχεις διαβασει τα καλυτερα τι ψαχνεσαι για κατι αλλο.πηγαινε εκει οι περισσοτεροι απο εδω εκει παμε

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: strani στις 07/11/2011 8 πμ.

strani"
jorge357"ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ... ΕΧΩ ΕΝΑ TIGER 1050 ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 10.000 km. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ TO ΤΑΚΤΙΚΟ SERVICE ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΗ ΣΑΚΗ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ? ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ FORUM TΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ? ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ?"

γεια σου και σενα .αν εχεις διαβασει τα καλυτερα τι ψαχνεσαι για κατι αλλο.πηγαινε εκει οι περισσοτεροι απο εδω εκει παμε"

γραφε αν θελεις με μικρα και οχι κεφαλαια γιατι νομιζω οτι φωναζεις

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: mixalakis στις 07/11/2011 9:51 πμ.

Φυσικά θα πας στον Σάκη! Δεν το συζητάμε καν!!!

Στα 10.000χλμ. θα αλλάξεις λάδια και φίλτρο και θα γίνουν κάποιοι έλεγχοι και εργασίες όπως καθαρισμός φίλτρου αέρα, έλεγχος ψεκασμού κτλ.
Λογικά (αν δε χρειαστείς τακκάκια) θα πας κοντά στα 120€.

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: jorge357 στις 07/11/2011 4:45 μμ.

Ευχαριστώ όλους τους φίλους για το ενδιαφέρον στο post μου. Μόλις πήγα στον Σάκη... Απλά εξαιρετικός.... ΑΑΑ, και στην τιμή όπως μου τα είπατε......

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: bob16 στις 13/11/2011 7:17 μμ.

θα μου επιτρέψετε να σας πω οτι θεωρώ αρκετά μεγάλο το ποσό για την συγκεκριμένη εργασία, σε σύγκριση με εξουσιοδοτημένο συνεργείο που το service των 20.000 χλμ κοστίζει 140,00 € για λάδι,φίλτρο λαδίου και αλλαγή όλα τα υγρά της μηχανής (δεν περιλαμβάνονται πιθανό ρύθμισμα βαλβίδων και αλλαγή μπουζί).

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: dimchrist στις 14/11/2011 12:51 πμ.

Οι διαφορές είναι πολύ μικρές.
Αλλά και πάλι στον Σάκη δεν πάμε μόνο για τις τιμές...

Triple Way

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: bob16 στις 14/11/2011 8:52 μμ.

Αν θεωρείς τα 60,00 € εργασίας (περίπου) μικρή διαφορά σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο τι να πω, οι απόψεις μας διίστανται.
Προσωπικά για αλλαγή λαδιών και φίλτρου σε μη εξουσιοδοτημένο πληρώνω 10,00 €.

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: jorge357 στις 15/11/2011 12:44 πμ.

Εγώ πάντως έμεινα ευχαριστημένος, μιας και μου την τσέκαρε την μήχανή εξονυχιστικά. Ασχολήθηκε δηλαδή. Συν το γεγονός ότι έχω διαβάσει από πολλά μέλη του φόρουμ οτι τους έχει επιλύσει αρκετά θεματάκια ή έχει προλάβει καταστάσεις πριν εξελιχτούν σε προβλήματα και αυτό μετράει... Ευχαριστώ πάντως για τις απόψεις σας.

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: lleonidas στις 15/11/2011 2:45 πμ.

Εννοείται ότι είναι μεγάλο το ποσό,bob.Δίκιο έχεις.Έχει ξεφτιλιστεί εδώ και χρόνια το πράγμα και όχι μόνο με το Σάκη,ούτε μόνο με την triumph φυσικά.Και σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα.Όποιος έχει χέρια και μπορεί τουλάχιστον να κάνει τα βασικά μόνος του ή έχει κάποιο γνωστό συνεργείο που με ένα λογικό ποσό προθυμοποιείται να σου κάνει μια τόσο απλή δουλειά,είναι τυχερός.

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: mapcentral στις 15/11/2011 12:01 μμ.

lleonidas"Εννοείται ότι είναι μεγάλο το ποσό,bob.Δίκιο έχεις.Έχει ξεφτιλιστεί εδώ και χρόνια το πράγμα και όχι μόνο με το Σάκη,ούτε μόνο με την triumph φυσικά.Και σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα.Όποιος έχει χέρια και μπορεί τουλάχιστον να κάνει τα βασικά μόνος του ή έχει κάποιο γνωστό συνεργείο που με ένα λογικό ποσό προθυμοποιείται να σου κάνει μια τόσο απλή δουλειά,είναι τυχερός."


Προσεχε, lleonidas, θα στην "πεσουν" με αυτα που λες για το Σακη......

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: john doufexis στις 15/11/2011 1:21 μμ.

Βρειτε μου εναν που να του αφηνεις τη μηχανη για φρενα, γυρνας κ σου λεει ρε μαγκα μονο τα πισω αλλαξα στα μπροστα εχεις κανα 2χιλιαρο ακομα ελα τοτε μαλακια να σε χρεωσω αφου εχουν ψωμι ακομα !!! Γι'αυτο κ μονο Σακης κ μονο Σακης !!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: petros1479 στις 15/11/2011 1:36 μμ.

john doufexis"Βρειτε μου εναν που να του αφηνεις τη μηχανη για φρενα, γυρνας κ σου λεει ρε μαγκα μονο τα πισω αλλαξα στα μπροστα εχεις κανα 2χιλιαρο ακομα ελα τοτε μαλακια να σε χρεωσω αφου εχουν ψωμι ακομα !!! Γι'αυτο κ μονο Σακης κ μονο Σακης !!!"


εεεεε! το ιδιο μου ειπανε τα παιδια στο κεντρικο!!! οποτε αλλαξα μονο το πισω και τα μπροστα σε κανα δυο χιλιαρικα!!!!
(απλα εβαλα brempo και μετα απο δυο εβδομαδες που τα εχω δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος!!!) ασχετη η παρεθενση φυσικα!!!!!!
HIGHWAY TO HELL.

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: john doufexis στις 15/11/2011 1:44 μμ.

petros1479"
john doufexis"Βρειτε μου εναν που να του αφηνεις τη μηχανη για φρενα, γυρνας κ σου λεει ρε μαγκα μονο τα πισω αλλαξα στα μπροστα εχεις κανα 2χιλιαρο ακομα ελα τοτε μαλακια να σε χρεωσω αφου εχουν ψωμι ακομα !!! Γι'αυτο κ μονο Σακης κ μονο Σακης !!!"


εεεεε! το ιδιο μου ειπανε τα παιδια στο κεντρικο!!! οποτε αλλαξα μονο το πισω και τα μπροστα σε κανα δυο χιλιαρικα!!!!
(απλα εβαλα brempo και μετα απο δυο εβδομαδες που τα εχω δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος!!!) ασχετη η παρεθενση φυσικα!!!!!!
"

μια χαρα τοτε ισως να αρχιζει να αλλαζει κατι με ολα αυτα τα στραπατσα.... !!! εγω εβαλα τα μαμα !!! κ η παρενθεση ειναι καλη να εχουμε αποψεισ τι παιζει στην αγορα....
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: SERVICE TIGER 1050  

  Από: petros1479 στις 15/11/2011 1:47 μμ.

[quote="john doufexis":z2g16k72]
petros1479"
john doufexis"Βρειτε μου εναν που να του αφηνεις τη μηχανη για φρενα, γυρνας κ σου λεει ρε μαγκα μονο τα πισω αλλαξα στα μπροστα εχεις κανα 2χιλιαρο ακομα ελα τοτε μαλακια να σε χρεωσω αφου εχουν ψωμι ακομα !!! Γι'αυτο κ μονο Σακης κ μονο Σακης !!!"


εεεεε! το ιδιο μου ειπανε τα παιδια στο κεντρικο!!! οποτε αλλαξα μονο το πισω και τα μπροστα σε κανα δυο χιλιαρικα!!!!
(απλα εβαλα brempo και μετα απο δυο εβδομαδες που τα εχω δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος!!!) ασχετη η παρεθενση φυσικα!!!!!!
"

μια χαρα τοτε ισως να αρχιζει να αλλαζει κατι με ολα αυτα τα στραπατσα.... !!! εγω εβαλα τα μαμα !!! κ η παρενθεση ειναι καλη να εχουμε αποψεισ τι παιζει στην αγορα....[/quote:z2g16k72]
Αυτο θελω να πιστευω κι εγω!
Ειπα να κανω οικονομια (20€ φθηνοτερα τα brempo) αλλα δε νομιζω οτι αξιζε τελικα!
θα περιμενω μπασ και πατησουν καλυτερα σε κανα εξαμηνο ισως!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HIGHWAY TO HELL.