tiger 1050 τιονι fatbar

tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: vfoxkid στις 18/04/2013 3:21 μμ.

Καλησπερα σε ολη τη παρεα του forum.
θα ηθελα σας παρακαλω τα φωτα σας. εκανα μια ερευνα αγορας για τιμονι fatbar, και ο καθενας (ειτε μηχανικος , ειτε εμπορας) το βιολι του. πειτε σας παρακαλω , τουλαχιστων οποιος εχει βαλει πιο ειναι το ιδανικοτερο και πιο δοκιμασμενο ωστε να μην εχω ιδιαιτερα προβληματα. ειχα καταληξει σε rizoma με το ψηλο τιμονι και τα ψηλα καβαλετα, αλλα μολις μου ειπαν οτι βρησκουν στο ντεποζιτο εμεινα παλι στο ???????. να προσθεσω οτι εχω ενα tiger 1050 με μαμα τιμονι μαμα χουφτες. και ψαχνω για fatbar , καβαλετα αν πρεπει, και αντιβαρα αν μπαινουν με τις χουφτες.
ευχαριτω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια.

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: xaotikos στις 18/04/2013 4:04 μμ.

Εγω ειχα βάλει το μαμα fatbar και με τα ψηλα καβαλετα και με τα καβαλετα του SE201. Τελικα κρατησα τα κανονικα και ημουν υπερευχαριστημενος. Απο πιεράκο τα ειχα παρει

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: Tigris3 στις 18/04/2013 6:34 μμ.

Έχω φορέσει το fatbar και τα καβαλέτα της LSL και αντίβαρα Rizoma (τα μικρά). Το τιμόνι έρχεται λίγο χαμηλότερα από το μαμά, και είναι πιο στενό. Η θέση οδήγησης για τα γούστα μου είναι κατά πολύ καλύτερη από το μαμά. Χούφτες δεν έχω βάλει, αλλά από ότι μου είχαν πει μπαίνουν χωρίς πρόβλημα. Απλά με τις χούφτες θα αυξηθεί το πλάτος επειδή θα χρειαστεί να μπουν μεγάλα αντίβαρα. Το τιμόνι δεν βρίσκει ούτε ακουμπά στο ντεπόζιτο. (Το μόνο μείον στο συγκεκριμένο τιμόνι είναι ότι το χρυσό ξεθωριάζει με τον καιρό από τον ήλιο).

Ακολουθεί φωτό:

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: maddog στις 18/04/2013 7:09 μμ.

Εχω ενα τιμονι lsl χρυσο που και σε μενα εχει ξεθωριασει...σαν θεση οδηγησης πολυ καλη σε συνδιασμο με lsl καβαλετα.αν αποφασησεις για το εν λογο τιμονι στειλε μου μνμ γιατι το εχω και καθεται στην αποθηκη!!!!!

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: Genesis στις 18/04/2013 8:54 μμ.

Και εγώ αντίβαρα και τιμόνι της LSL είχα βάλει τα μαύρα και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος! Επίσης μπαίνουν και οι χούφτες κανονικότατα με λίγη πατέντα εύκολη και δεν βρίσκει πουθενά ούτε στο ντεπόζιτο! Κόστος LSL αντίβαρα τιμόνι γύρω στα 180€ από Σάκη! Θα ευχαριστηθείς και περισσότερο την οδήγηση με fatbar!

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: Cpt. Haddock στις 18/04/2013 10:12 μμ.

Εχω βαλει ενα απλο Renthal χωρις καβαλετα και αλλα παραφερναλια. Πιο χαμηλο, πιο μικρο, πιο στενο. Καλυτερη (για μενα) αισθηση, ανεση στην πόλη και ξεμπερδεψα με το παλιομοδιτικο χρώμιο και τις αχρηστες χουφτες.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: vfoxkid στις 21/04/2013 2:02 πμ.

ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας. τελικα μετα απο μελετη και ψαξιμο, απλα γτ ηθελα κατι καλο, κατεληξα στα rizoma. τα παραγγειλα απο ιταλια και περιμενω να δω τι θα βγει. ελπιζω κατι καλο. εχει μηπως αλλαξει καποιος τους μαμα καθρεφτες με κατι πιο καλυτερο? γτ ειναι λιγο τραγικοι.
ευχαριστω και παλι.

Re: tiger 1050 τιμονι fatbar  

  Από: crazybiker στις 13/10/2014 3:58 μμ.

παιδια καλησπερα εγω σημερα αγορασα τιμονι fat bar (DOD) μαυρο μαζι με καβαλετα στη τιμη των 60ευρο γνωριζει κανεις η εχει βαλει την συγκεκριμενη μαρκα σε tiger 1050? ευχαριστω
Burn your tyres Not your Soul...

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: Genesis στις 13/10/2014 4:11 μμ.

60?? Απο που?? Καλως ηλθες κιολας!

Re: tiger 1050 τιμονι fatbar  

  Από: crazybiker στις 13/10/2014 4:29 μμ.

Ευχαριστω πολυ! Λοιπον μετα απο αρκετο ψαξιμο σε εμπορους (Dainese , Tzortzopoulo , KRD κτλ) οι οποιοι μου εδιναν σκετο το τιμονι απο 90 εως 114 ευρω και τα καβαλετα απο 50 εως 60ευρο...βρηκα το τιμονι (DOD) μαζι με τα καβαλετα και το προστατευτικο σφουγγαρι στη τιμη των 60ευρο στο καταστημα (STELPET) στην Αθηνα στην οδο Ελ.Βενιζελου 34.
Burn your tyres Not your Soul...

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: Genesis στις 13/10/2014 4:32 μμ.

Χμμμ διαστάσεις ξερεις? Το ειδες αν ταιριαζει στον τιγρη?

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: crazybiker στις 13/10/2014 4:37 μμ.

οχι διαστασεις δεν γνωριζω θα παω να το παρω μολις σχολασω και θα τις δω αλλα στο τηλ που μιλησα με τον πωλητη μου ειπε πως και αλλοι πελατες του με τιγρη εχουν παρει το ιδιο τιμονι...οποτε θα ξερω οταν παω να το τοποθετησω.
Burn your tyres Not your Soul...

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: Genesis στις 13/10/2014 4:40 μμ.

ωραια πες μας τελικα τι θα γινει. μας αναψες φωτιες παλι!

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: Genesis στις 13/10/2014 4:41 μμ.

Ωραια πες μας τι θα γινει! Μας αναψες φωτιες πάλι!

Re: tiger 1050 τιονι fatbar  

  Από: crazybiker στις 13/10/2014 4:49 μμ.

επειδη ειμαι νεος κατοχος του τιγρη μπορει καποιος να μου δωσει μια απαντηση με το λαδι που σταζει απο την βαλβιδα κοντα στο κεντρικο σταντ? διορθωνεται?
Burn your tyres Not your Soul...