Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL

Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: nibou1 στις 28/09/2013 3:39 μμ.

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι μετά από μια σχετική ακινησία η μπαταρία είχε αποφορτιστεί άλλα όχι τελείως και όταν πήγα να το βάλω μπροστά πήρε με δυσκολία από εκείνη την στιγμή και μετά ο συναγερμός έχει το εξής πρόβλημα, με το που πάω να τον οπλίσω αρχίζει να χτυπάει αδιάκοπτα έχει τύχει σε κανέναν; μπορεί να γίνει ένα reset ώστε να επανέλθει; όποιος γνωρίζει κάτι επί του θέματος παρακαλώ ας μου απαντήσει.Ευχαριστώ.

Re: Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: ody στις 28/09/2013 4:05 μμ.

φιλε μου το ιδιο μου εκανε και εμενα και μετα απο μερικες μερες που προφανως πηρε τα πανω της η μπαταρια το σταματησε. παντως να ξερεις οτι ο συναγερμος αυτος εχει και winter mode για μικροτερη καταναλωση σε ρευμα εφοσον αφηνεις τη μηχανη πολυ καιρο σε ακηνισια

Re: Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: leonithastz στις 28/09/2013 7:14 μμ.

dy". παντως να ξερεις οτι ο συναγερμος αυτος εχει και winter mode για μικροτερη καταναλωση σε ρευμα εφοσον αφηνεις τη μηχανη πολυ καιρο σε ακηνισια"


πολύ πρακτικό ακούγεται αυτό !
φίλε μου πως μπαίνει το γουίντερ μόουντου στον ντατα τουλ ?
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: Notis στις 28/09/2013 8:46 μμ.

leonithastz"
dy". παντως να ξερεις οτι ο συναγερμος αυτος εχει και winter mode για μικροτερη καταναλωση σε ρευμα εφοσον αφηνεις τη μηχανη πολυ καιρο σε ακηνισια"


πολύ πρακτικό ακούγεται αυτό !
φίλε μου πως μπαίνει το γουίντερ μόουντου στον ντατα τουλ ?"

Μode Winter "Εισαγωγή"
Από την αφοπλισμένη κατάσταση, πατήστε και τα δύο κουμπιά στο
πομπό για 10 δευτερόλεπτα με την ανάφλεξη της μηχανής στο ON
έως ότου ακούσετε ένα μπιπ Μετά κλείστε το διακόπτη στο OFF και η μονάδα συναγερμού θα πάει σε κατάσταση νάρκης του χειμώνα.
Συνοψίζοντας:
Πιέστε κουμπί GREY
Ένα flash,
Eνα ηχητικό σήμα
Ανάφλεξη
ON
Πιέστε και τα δύο κουμπιά
για 10 secont.
Eνα ηχητικό σήμα
Ανάφλεξη OFF

Μode “Winter” Έξοδος
Για να ενεργοποιήσετε ξανά το σύστημα συναγερμού πρέπει να ανοίξετε το διακόπτη
Ο συναγερμός θα δώσει μια σειρά από αυξανόμενης έντασης
ηχητικά σήματα που διαρκεί για 5 δευτερόλεπτα.
Μέσα σε αυτό το διάστημα πατήστε το κουμπί GREY Μόλις η μονάδα έχει ξυπνήσει και θα επανέλθει ως
πάνοπλος συναγερμός / immobilizer. Αυτό εξασφαλίζει ότι, εάν
η μηχανή δεχτεί επίθεση από τρίτο πρόσωπο, είναι πλήρως
προστατεθμένη.

Re: Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: manolisk στις 30/09/2013 9:59 πμ.

φοβερός ο Notis, κατατοπιστικός. Ευχαριστούμε πολύ!

γεια σας  

  Από: cuprakias στις 18/08/2014 12:15 μμ.

Γεια σας ειμαι καινουργιο μελος, εχω ενα θεμα με τον συναγερμο μου ελπιζω οτι μπορει να με βοηθησει καποιος.
Σταματησα να βαλω βενζινα και ξαφνικα ο συναγερμος τρελαθηκε εβγαζε εναν περιεργο θορυβο σαν να κολισε και μετα απο λιγο εβγαλε και καπνο, με αποτελεσμα να μιν περνει μπροστα η μηχανη. Εμεινε το λαμπακι στο καντραν αναμενο αμα κλεισω 2 φορες το διακοπτι περνει μπροστα η μηχανη αλλα συναγερμος δεν μιλαει δεν λαλαει ουτε με τα κουμπια απο το τηλεχειριστήριο.

θα το εκτιμουσα εαν με βοηθαγε καποιος!

Re: Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: bananas1990 στις 11/03/2015 7:32 μμ.

Καλησπερα, μιας και νεος κατοχος του Tiger 1050 και διαβαζοντας και ακουγοντας αυτα για το datatool, υπαρχει δυνατοτητα απενεργοποιησης και τοποθέτησης αλλου συναγερμου επιλογης μου, κι αν ναι που μπορω να το απενεργοποιησω η ακομη και να το αφαιρέσω κι ολας.

Ευχαριστω!!!
Train insane or stay the same!!!

Re: Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: Genesis στις 11/03/2015 10:07 μμ.

bananas1990"Καλησπερα, μιας και νεος κατοχος του Tiger 1050 και διαβαζοντας και ακουγοντας αυτα για το datatool, υπαρχει δυνατοτητα απενεργοποιησης και τοποθέτησης αλλου συναγερμου επιλογης μου, κι αν ναι που μπορω να το απενεργοποιησω η ακομη και να το αφαιρέσω κι ολας.

Ευχαριστω!!!"


μολις κανεις τα παραπανω οπως λεει και ο φιλος

Μode Winter "Εισαγωγή"
Από την αφοπλισμένη κατάσταση, πατήστε και τα δύο κουμπιά στο
πομπό για 10 δευτερόλεπτα με την ανάφλεξη της μηχανής στο ON
έως ότου ακούσετε ένα μπιπ Μετά κλείστε το διακόπτη στο OFF και η μονάδα συναγερμού θα πάει σε κατάσταση νάρκης του χειμώνα.
Συνοψίζοντας:
Πιέστε κουμπί GREY
Ένα flash,
Eνα ηχητικό σήμα
Ανάφλεξη
ON
Πιέστε και τα δύο κουμπιά
για 10 secont.
Eνα ηχητικό σήμα
Ανάφλεξη OFF

τοτε μπορεις να βγαλεις τον συναγερμο τελείως αλλα εχε υποψην σου οτι αν δεν βαλεις αλλον στη θεση του εργοστασιακου πανω στην ιδια φισα τοτε θα χρειαστείς και αυτο παρακατω (εικονα) για να κανει λουπ σαν ιμομπιλαιζερ και καλα! χωρις αυτο δεν θα σου περνει μπρος η μηχανη! εκτος αν βαλεις συναγερμο που μπαινει στη φισα πανω οπως ο spyball που δεν το χρειαζεται η οπως ο scorpio που ο 2ος εχει διπλη φισα για να βαλεις και το συναγερμο και αυτο που σου λεω!

Re: Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: bananas1990 στις 11/03/2015 10:59 μμ.

Αυτή η διαδικασία με τον spyball μπορω να την κάνω σε ένα ηλεκτρολογιο που περνάει συναγερμούς η πρέπει να πάω στην αντιπροσωπία;

Το ξέρω ότι γίνομαι φορτικος, αλλά δε θέλω να μείνω πουθενά και να σπρωχνω...
Train insane or stay the same!!!

Re: Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: Genesis στις 11/03/2015 11:20 μμ.

Αν παρεις τον spyball να ζητησεις, ειναι έξτρα, την πλεξουδα για να τον συνδεσεις σε φισα triumph! 5 λεπτα δουλειά ειναι να τον περασεις μόνος σου!

Re: Πρόβλημα σε συναγερμό DATATOOL  

  Από: bananas1990 στις 11/03/2015 11:36 μμ.

Genesis"Αν παρεις τον spyball να ζητησεις, ειναι έξτρα, την πλεξουδα για να τον συνδεσεις σε φισα triumph! 5 λεπτα δουλειά ειναι να τον περασεις μόνος σου!"


Έγινε φίλε μου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!!!
Train insane or stay the same!!!