Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι

Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: Genesis στις 03/10/2014 10:48 πμ.

Ρε παιδιά αυτός ο datatool φαντασματα βλέπει και βαράει μόνος του?? ακίνητη να την αφήσεις τη μηχανή βαράει προειδοποιητικά! οι ρυθμίσεις ήταν στο nudge sensor 10 και το έβαλα 8 sto movement 2 και το εβαλα 3 και στα πόσα χτυπήματα να βαράει το έβαλα στα 4! απο κει και μετα μένει να απενεργοποιήσω το κραδασμικό! Τι στο καλό φταίει? Κάπου αλλού ειδα και καλά ότι φταίει η παγίδα της σέλας και θέλουν τα μαγνητάκια πιο κει μετακίνηση για να είναι πιο κοντά αλλα τι σχεση έχει αυτό αφού βαράει προειδοποιητικα για κραδασμούς? Επίσης από συναγερμούς άλλους και καλούς ποιους προτείνετε? Είχα και τον scorpio i900r αλλά δεν ξετρελάθηκα εκείνο κοιμόταν το κραδασμικό του συνέχεια και ας το είχα στο τέρμα!

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: Genesis στις 04/10/2014 12:46 πμ.

Κανεις δεν εχει γνωμη για τους συναγερμους?

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: θεμης στις 04/10/2014 12:57 πμ.

Κ εγω ειχα θεμα με αυτο...αλλα τον ειχα κανει κ εγω υπερευαισθητο το κραδασμικο...τελικα το κατεβασα στο 7 κ ειναι κομπλε...

Φαντασου γυρνουσα το βραδυ κ επειδη ηταν ζεστη βαραγε...οτι να ναι....τες πα...δοκιμασε το 7...

Αλλιως απευθυνσου μηπως κ στον αλλαξουνε...

Εγω μετα απο 4 μηνες που την ειχα παρει βαραγαε οποτε γουσταρε με απνυα κ χωρις ανθρωπο διπλα της...πηγα στην Τ κ μου λενε θα κατεβασουμε την ευαισθησια στο 4...ειχαμε ενα ματσακι στην αρχη αλλα τελικα τον αλλαξα...Εγω θελω να βαρεσει ο συναγερμος κ οχι να την σηκωσουν η να την πεταξουν κατω για να αρχισει...

Βεβαια ημουν εντος εγγυησης. Αν δεν εισαι δοκιμασε το κ παλι....χρυσο τον πληρωνουμε τον datatool...

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: Genesis στις 04/10/2014 11:01 πμ.

Δεν ειμαι σε εγγυηση κ τον κατεβασα κ εγω στο 7 αλλα βαραγε παλι τι νυχτα!

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: billy the kid στις 04/10/2014 11:18 πμ.

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ παλιότερα, τώρα τον έχω ξηλώσει, αυτό που έκανα ήταν να πάω σε μια αντιπροσωπία Triumph, μου ρύθμισαν την ευαισθησία και το πρόβλημα λύθηκε..

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: Genesis στις 04/10/2014 11:30 πμ.

Ναι αλλα οταν ειναι ακινητη η μηχανη και δεν την κουναει κανεις γιατι να βαραει απο μονη της και θέλει ρύθμιση στην ευαισθησία? Με τις μυγες βαραει? Θα κατεβασω κ αλλο την ευαισθησία αλλιως αν ξαναβαρεσει θα το βγαλω το κραδασμικο. Για κανα αλλο συναγερμο ξερουμε ποιος αξιζει τελικα?

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: Genesis στις 04/10/2014 11:50 πμ.

Εσυ Βασίλη τωρα ποιον φοράς?

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: stamatisx στις 04/10/2014 11:51 πμ.

Στο δικό μου έχω τον Scorpio SR-i900R που έχει και περιμετρικό και τηλεειδοποίηση....

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: Genesis στις 04/10/2014 11:53 πμ.

Ειχα τον σκορπιο οπως αναφερω αλλα απο κραδαδμους δεν χαμπαριαζε και πολλα! Εσενα σταματη ειναι ενταξει?

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: stamatisx στις 04/10/2014 12:04 μμ.

ναι όντως δεν είναι τόσο ευαίσθητο στους κραδασμούς, αλλά δε δίνω και τόση βάση μιας και ο περιμετρικός είναι πιο αποτελεσματικός...

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: billy the kid στις 04/10/2014 12:12 μμ.

Ο datatool είναι ο προτεινόμενος συναγερμός της μαμάς Triumph, και θεωρείται από τους πιο συμβατούς για τα μοντέλα της εταιρίας. Προσωπικά επειδή στην πορεία μου έβγαλε κι άλλα προβλήματα, λόγω βλάβης του εγκεφάλου του, τον αφαίρεσα. Ο καθένας κάνει ότι νομίζει, προσωπική μου άποψη είναι πως η καλύτερη προστασία είναι η ασφάλεια κλοπής. Το καλό είναι πως η μπαταρία μου τώρα φυσάει...

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: Genesis στις 04/10/2014 12:41 μμ.

Δεν εχεις κ άδικο! Ποσο πληρώνεις αν επιτρέπεται κ σε ποια ασφαλεια?

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: Genesis στις 04/10/2014 3:53 μμ.

Πάλι τα ίδια σήμερα το βιολί του αυτός! Με το που γύρναγα την πλάτη ερχόταν το φάντασμα του Μαυρογένη και χτύπαγε προειδοποιητικά! Τι άλλο να πω το έκανα reset τα ίδια! Τώρα το έχω βάλει να μην χτυπάει ο συναγερμός παρά μόνο προειδοποιητικά συνέχεια! Το βραδάκι θα κοιτάξω την πλεξούδα του μήπως και είναι κανα καλώδιο του συναγερμού ξεβράκωτο και την φύσα. Αν κάνει πάλι τα ίδια θα το βγάλω τελείως να μην έχει κραδασμικό!

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: θεμης στις 04/10/2014 7:09 μμ.

βασικα εγω κ χωρις εγγυηση θα το κυνηγουσα...ειναι πολλα τα λεφτα .....εκτος κ αν ειναι πολλα τα χρονια....

Re: Συναγερμοί και θέμα datatool πάλι  

  Από: Genesis στις 04/10/2014 7:33 μμ.

ειναι δεν ξερω πότε μπηκε ο συναγερμός πάνω! και δεν έχω απόδειξη! Πήρα για πλάκα τον Πιερρακο και έλεγε δεν ξέρω φερτο εδώ να το δούμε ρυθμίσεις κλπ! Ασχετοσύνη!