ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΦΩΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΡΑΝ..

ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΦΩΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΡΑΝ..  

  Από: Hlias_K στις 10/12/2014 1:27 πμ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟ FORUM...ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΜΟΥ...ΕΜΕΙΝΑ ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ..ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΩΣ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΟ...ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΚΑΙ ΤΡΕΜΟΠΑΙΖΑΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ...ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΛΛΑΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΣΒΗΣΕ...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΩΤΙ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ

Re: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΦΩΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΡΑΝ..  

  Από: voyager1970 στις 10/12/2014 2:55 πμ.

Φιλε Ηλία,

Μάλλον μου φαίνεται για "καμένο" πηνίο (stator coil)! Θα πρέπει να το μετρήσεις με πολύμετρο για να είσαι σίγουρος.
Βέβαια εάν ανοίξεις το πλαινό καπάκι και δείς κάτι σαν αυτό της φωτό.... δεν νομίζω πως χρειάζεται να το μετρήσεις!

Το πας για μια περιέλιξη, και το επανατοποθετείς. Δεν θα ξανασχοληθείς για πολλά χρόνια!
Καλό είναι να αλλάξεις και την φλάτζα απο το καπάκι.

Re: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΦΩΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΡΑΝ..  

  Από: billy the kid στις 10/12/2014 11:49 μμ.

voyager1970"Φιλε Ηλία,

Μάλλον μου φαίνεται για "καμένο" πηνίο (stator coil)! Θα πρέπει να το μετρήσεις με πολύμετρο για να είσαι σίγουρος.
Βέβαια εάν ανοίξεις το πλαινό καπάκι και δείς κάτι σαν αυτό της φωτό.... δεν νομίζω πως χρειάζεται να το μετρήσεις!

Το πας για μια περιέλιξη, και το επανατοποθετείς. Δεν θα ξανασχοληθείς για πολλά χρόνια!
Καλό είναι να αλλάξεις και την φλάτζα απο το καπάκι."

Με κάλυψες.