ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ

ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ  

  Από: dante1982 στις 16/10/2017 6:46 μμ.

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούριος στο κλάμπ και θέλω την γνώμη των πιο έμπειρων για ένα θέμα. Πήρα πριν κανά μήνα έναν τίγρη του 2009 και πήγα ένα ταξιδάκι μέχρι την Πύλο. Είναι η πρώτη φόρά που πάω ταξίδι με μηχανή αφού μέχρι τώρα είχα πάππιες και τελευταία ενα αυτόματο 200cc.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν είναι φυσιολογικό το τόσο ξύλο που έφαγα από τον αέρα!! Δεν ξέρω αν είναι επειδή δεν έχω συνηθίσει τα ταξίδια, αλλά μιλάμε ότι έκανα 3 ώρες να ξεκουδουνίσω όταν έφτασα! Βέβαια τον είχα και φορτωμένο με μπαγκάζια πίσω και πλαινά αλλά μιλάμε δεν ανέβαινα πάνω από τα 140 γιατί δεν έλεγχα το κρανίο μου..
Σκέφτομαι να βάλω την πιο ψηλή ζελατίνα μπροστά μήπως και κόβει λίγο. Περιμένω απόψεις. Ευχαριστώ

Re: ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ  

  Από: mario στις 17/10/2017 1:26 μμ.

Μια ψηλή ζελατίνα τουριστική θα σου λύση το πρόβλημα....

Re: ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ  

  Από: jou στις 17/10/2017 6:57 μμ.

αν ενδιαφέρεσαι έχω την τουριστική της givi

Re: ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ  

  Από: Tigrisss στις 17/10/2017 8:30 μμ.

φιλε μου, ο κόσμος της μοτοσικλέτας είναι άρρηκτα συνδεδεμένος με τα φυσικά φαινόμενα.

αν από τα 80 χλμ με τα παπιά πήγες τα 140-150 στην εθνική οδό, σίγουρα σου φάνηκε περίεργο.
το συνηθίζεις.

βέβαια, υπαρχουν ψηλές ζελατίνες, ωτοασπίδες, καλύτερα κράνη γιατί αφου είσαι καινούργιος, μάλλον έχεις και λάθος κράνος, αλλά καλύτερα αρχικά να πάρεις την κρυάδα του δρόμου...

Re: ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ  

  Από: dante1982 στις 17/10/2017 10:27 μμ.

j"αν ενδιαφέρεσαι έχω την τουριστική της givi"


Ναι φιλαράκι μου με ενδιαφέρει. αν μπορείς πόσταρε την μια φωτογραφία και πές μου πόσο την δίνεις?