Διαφορες αποριες Tiger 1050

Διαφορες αποριες Tiger 1050  

  Από: jimhoten στις 28/03/2018 12:40 πμ.

Γεια χαρα παιδια!εχω ενα 1050 12 SE και θα ηθελα λιγο βοηθεια με καποιες ερωτησεις!

1)Θελω να βαλω την MIVV στην κατω θεση θα μου καψει τα τριβαλιτσα?Αν παιζει τετοιο πραγμα θα μπορουσα πχ να βαλω κατω απο το τριβαλιτσο κατι σαν θερμομονοτικο/θερμοαποθητικο?(η εμφανιση δεν με ενδιαφερει απλα για να κανω τα καθε λογης ταξιδακια μου θελω και να βγω αρτιμελης )
Η να παρω και το midpipe για την ψηλη θεση και να το αλλαζω οταν ερχεται περιοδος ταξιδιων?Δεν μου πολυαρεσει να την εχω ψηλα συνεχεια

2)Το πισω φαναρι εκαψε τα μισα led.Υπαρχει τροπος επισκευης η δεν αξιζει?
Εχει δοκιμασει κανεις αυτα που εχουν ενσοματομενο φλας? λενε τιποτα?

3)Εχω θερμενομενα grips και εχουν ψιλολιωσει Τωρα που θα τα αλλαξω υπαρχουν τιποτα mainstream η οτι βρω?
Πρεπει να ζητησω συγκεκριμενα για θερμενομενα?

4)Στα 140+ ταξιδιου ο αερας σφυραει αρκετα αρα αυτο ειναι σημαδι για ψηλοτερη ζελατινα που οπτικα την σιχαινομαι.ΑΛΛΑ θα ηθελα να εχω 2 ζελατινες μια για ταξιδια και μια για τον υπολοιπο χρονο θα δημιουγηθει θεμα με τα βιδακια βαλε βγαλε λετε?

5)Γενικο Πολυ αλλα Λαστιχα τι παιζει ? καμμοια υποδειξη?(ξερω οτι ειναι αλναλογα τι χρηση κανω αλλα δεκτες καποιες γνωμες(χρηση τα παντα ,κοιταω κατι ενδιαμεσο που τα κανει ολα ,δεν με απασχολει η τιμη))

6)Λεω να βαλω προστατευτικο ψυγειου.Γνωμες συμβουλες υποδιξεις?

7)Ερχεται το μεγαλο των 20.000 ποσο σας πηγε εσας ?εκτος των αναλοσιμων(τακακια πχ)(ΑΛΜΑ ΑΠΟ ΙΑΠΩΝΙΑ χεσμενος οσο δεν παει αλλα αυτο το μηχανακι ειναι ερωτας)

Ανοικτος σε καθε προταση να γινει κουβεντα Δεν ειμαι απο αυτους που κανουν ενα post και εξαφανιζονται!Απλα ειμαι silent user κοιταω ΤΑ ΠΑΝΤΑ δεν απανταω σε τιποτα χαχαχα(οχι οκ σε οτι ξερω αν και ειναι λιγα η ιμημαθεια ειναι κακο και δεν πρεπει να την μεταδιδουμε)
Ευχαριστω Πολυ προκαταβολικα Δημητρης!

Re: Διαφορες αποριες Tiger 1050  

  Από: maddog στις 30/03/2018 9:26 μμ.

Γεια σου Δημητρη.1)Το να περεις midpipe ειναι μια πολυ καλη λυση.απλα θα εχεις λιγο ζορι στο βαλε βγαλε.τα υπολοιπα ειναι λυσεις που θα εχεις παντα το νου σου και θα σε ανγχωνει.2)σιτα για το ψυγειο ειναι απαραιτητη.3)μια ψηλοτερη ζελατινα τυπου GIVI ειναι μια καλη λυση για τον αερα οσο για τα λαστιχακια που βιδωνει η ζελατινα μην σε ανγχωνει.7-8 ευρω κανει το σετ σε περιπτωση που σου χαλασουν με το βαλε βγαλε.4)για τα θερμαινομενα δεν ξερω αν μπορεις να αλλαξεις μονο τα grips η αν πρεπει να αλλαξεις ολο το χερουλι.Αυτα.ελπιζω να σε βοηθησα.ειχα tiger για 8 χρονια.

Re: Διαφορες αποριες Tiger 1050  

  Από: jimhoten στις 31/03/2018 4:21 μμ.

Ναι εννοειται οτι βοηθησες απειρα!
Εψαξα λιγο και εμαθα οτι υπαρχουν της turatech μονο το εξωτερικο του grip 15~ ευρω(turatech? μαγαζι που εχει και turatech και φθηνα κατι τετοιο αναμενουμε για περισοτερες πληροφοριες!)