Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX

Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX  

  Από: raftingpaddle στις 02/04/2017 5:13 μμ.

Καλησπέρα ειμαι υποψηφιος αγοραστής TRIUMPH TIGER 800 και θα ήθελα πληλοφορίες σχετικα με το συγκεκριμένο μοντέλο οπως συντήρηση και αξιοπιστία και καθε ποσα χιλιομετρα χρειαζεται service. Ευχαριστώ!

Re: Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX  

  Από: CK1 στις 03/04/2017 10:17 πμ.

raftingpaddle"Καλησπέρα ειμαι υποψηφιος αγοραστής TRIUMPH TIGER 800 και θα ήθελα πληλοφορίες σχετικα με το συγκεκριμένο μοντέλο οπως συντήρηση και αξιοπιστία και καθε ποσα χιλιομετρα χρειαζεται service. Ευχαριστώ!"


Καλημέρα, έχω το προηγούμενο 800αρι αλλά μην φανταστείς ότι μηχανικά διαφέρουν τρομακτικά. Αγοράστηκε το τον 10/2011. Είμαι στα 55.000 χλμ χωρίς κάποια βλάβη-πρόβλημα πέρα της προληπτικής αλλαγής μπαταρίας πριν κάνα μήνα (κράτησε 5μιση χρόνια). Service κάθε 10.000χλμ, λάδια καλό κάθε 5.000χλμ. Από’κει και πέρα έχουν γράψει κάποια παιδιά για "ευαισθησία" στην μίζα αλλά όχι για το καινούργιο 800αρι που κοιτάς εσύ και το οποίο πρόβλημα από οσο θυμάμαι λύθηκε.

Re: Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX  

  Από: raftingpaddle στις 03/04/2017 9:45 μμ.

Τα service τα κάνεις αντιπροσωπεια??

Re: Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX  

  Από: CK1 στις 04/04/2017 9:33 πμ.

Ναι σε εξουσιοδοτημένο.

Re: Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX  

  Από: raftingpaddle στις 04/04/2017 11:09 πμ.

Ακριβά κατά την γνώμη σου?

Re: Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX  

  Από: CK1 στις 06/04/2017 11:13 πμ.

raftingpaddle"Ακριβά κατά την γνώμη σου?"



viewtopic.php?f=51&t=6771

Re: Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX  

  Από: fotis_kefalonia στις 11/04/2017 9:16 μμ.

Φίλε με το καλό να πάρεις το τιγράκο σου κ να έχεις πάντα καλά, διασκεδαστικά κ ασφαλή χιλιόμετρα! Εγώ έχω το προηγούμενο μοντελο σα το φίλο CK1 αλλά του 14. Λόγω του ότι είμαι ναυτικός το μηχανάκι έχει γράψει σε 8 μήνες περίπου 23000 χλμ κ πέρα από μια μπαταρία που τα έφτυσε λόγω της ακινησίας δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα! Τα χιλιόμετρα τα έχω γράψει κ στη πόλη κ στην επαρχία κ σε ταξίδια, κ θεωρώ ότι είναι η χρυσή τομή για κάποιον που θέλει να κάνει τη δουλεια του με καθημερινές μετακινήσεις αλλά κ για κάποιον που θέλει να κάνει κ το κέφι του με τα ταξίδια! Πέρα από τα σέρβις του κάθε 10000 χλμ κ μια αλλαγή λαδιών κάθε 5000 χλμ αλλά κ τον παρέτιτο σεβασμό στο μηχάνημα δε χρειάζεσαι κάτι άλλο για να είσαι σίγουρος ότι δε θα σε αφήσει! Αν το πάρεις πρόφαση γι αυτό το μοντέλο σίγουρα θα το ευχαριστηθείς ότι κ να θες να κάνεις!!!' Ότι άλλο χρειαστείς κ μπορώ να σε βοηθήσω, είμαι στη διάθεση σου!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sometimes I Ride to forget... But I never forget to Ride...

Re: Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX  

  Από: Thodoris XCx στις 11/04/2017 9:42 μμ.

Μολις πηρα το δικο μου απο service 20,000 χλμ....κοστος 200 ευρω, που ειναι τσαμπα σε σχεση με κατι 300ρια που ακουμπουσα σε προηγουμενα μηχανακια που ειχα.

Λαδια αλλαζω καθε 10.000 οπως λεει και ο κατασκευαστης....δεν το βρισκω απαραιτητο να τα αλλαζω καθε 5,000 μιας και εχω το μηχανακι μονο για ταξιδια.

Οτι αλλο θες εδω ειμαστε

Re: Αγορά TRIUMPH TIGER XC/XCX  

  Από: L0ckD0wn στις 10/06/2017 7:41 μμ.

Kαλησπερα Κυριοι!
Μετα απο πολυ ψαξιμο στο forum δεν βρισκω που να θεσω το συγκεκριμενο θεμα. Την Τεταρτη 14/06 επροκειτο να αγορασω ενα Tiger 800 XRX του 2015 γνωστου-φιλου. Ρε παιδες ομως πως θα σιγουρευτω οτι δεν εχει θεμα το μοτορι? Που να το παω?Αυτος το παει εδω στα μερη μου στην Intermoto.Διαβαζω για Κοντη συνεχεια.Τι πρεπει να προσεξω?Απο εξτρα δεν εχει τιποτα και εχει μια στατικη πτωση με σημαδακια απο τη μερια του σταντ. Υπαρχει κατι που με συμβουλευετε να προσεξω?Να το παω Κοντη?Τι θεματα βγαζουν?

Σας παρακαλω βοηθηστε λιγο γιατι δεν εχω ιδεα απο Triumph!!!