Νέος tiger-ας

Νέος tiger-ας  

  Από: Axinos στις 23/06/2017 9:10 μμ.

Καλησπέρα σε όλους, Δευτέρα παραλαμβάνω κούτα τον τίγρη μου από intermoto. Όντας νέοεισερχομενος στην Triumph θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις γιατί στην Intemoto σώνει και ντε ήθελαν να μου πουλησουν όλα τα μαμά πράγματα. Πρώτα πρώτα για συναγερμό έχω επιλέξει ήδη ένα ScorpioSr I 900 από ένα φίλο που έχει ήχοσύστηματα και συναγερμόυς.
Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής
Βαλίτσες πλαϊνές- βάσεις, κάγκελα, και προβολακια λέω να πάω να τα αγοράσω από Στέλπετ όλα givi μιας και την μαμά κεντρική βαλίτσα και την βάση την πήρα από ιντερμοτο .
Ποια είναι η γνώμη σας? Και επειδή από μηχανικά είναι ελάχιστες οι γνώσεις μου είναι εύκολο να τις βάλω μόνος μου?
2η ερώτηση οι δύο παροχές ρεύματος που βγάζει ταμπλό και συνεπιβάτη π ς μπορώ να τις μετατρέψω σε USB για κινητό κλπ
Γιατί στην ιντερμοτο μου τα μασαγε έχει κανείς γνώση?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Και καλως σας βρήκα!!!

Re: Νέος tiger-ας  

  Από: sprint900 στις 23/06/2017 11:27 μμ.

Καλησπέρα και καλώς όρισες και από εμάς στην παρέα, η δουλειά τους είναι στην αντιπροσωπεία να βγάλουν το μέγιστο δυνατό κέρδος εφόσον βρήκαν πελάτη με χρήμα τέτοιους καιρούς ! Όχι όσο και αν φαίνεται απλό αν δεν κατέχεις από μηχανικά μην βάλεις μόνος της βαλίτσες, άλλωστε το συνεργείο που θα πας και διάλεξε από εδώ μέσα ποιο είναι το καλύτερο στην Αθήνα , στο σύνολο που θα κοστίσουν οι βαλίτσες θα σου πάρουν ελάχιστα για να στις βάλουν σωστά χωρίς τον φόβο να σου φύγουν στο δρόμο η να κάνεις καμιά ζημιά στο υποπλαίσιο.

Δεν υπάρχει στεγανός αντάπτορας για USB , άσε αυτές τις περίεργες μετατροπές υπάρχουν με 4-5€ αντάπτορες μικροσκοπικοί με διπλή μάλιστα παροχή ο καθένας, που θα κάνεις την δουλειά σου μια χαρά! Α ναι και ο συναγερμός ο Ι 900 είναι πάρα πολύ καλή επιλογή, σε σχέση κιόλας με τον άχρηστο data tool της triumph, ο φίλος σου που θα στον τοποθετήσει θα σου πει και για τους αντάπτορες USB.

Φυσικά με γεια, καλότυχο καλοταξίδευτο και καλοτάξιδο το μηχανάκι, να είσαι καλά να το χαίρεσαι φίλε.
Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: Νέος tiger-ας  

  Από: Axinos στις 24/06/2017 3:30 πμ.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.
Η αλήθεια είναι ότι από όλα τα αξεσουάρ το μόνο που με καίει είναι τα κάγκελα. Και δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω τα μαμά που είναι σχεδιασμένα για αυτή την μηχανή ή αν είναι τσάμπα χρήμα τα 300 ευρώ την ώρα που της givi έχουν κάτι περισσότερο από την μισή τιμή.
Όσον αφορά τώρα το USB δλδ με οποιοδήποτε κάνω την δουλειά μου που υπάρχει στο εμπόριο? Και αν ναι έχεις κάποιο Λίνκ?

Re: Νέος tiger-ας  

  Από: grgasteus στις 24/06/2017 11:02 πμ.

Και άλλα είναι "σχεδιασμένα" και με καλύτερη σχεδίαση από τα "μαμα"
Καλά χιλιόμετρα να έχεις

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Νέος tiger-ας  

  Από: sprint900 στις 24/06/2017 1:54 μμ.

Axinos"Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.
Η αλήθεια είναι ότι από όλα τα αξεσουάρ το μόνο που με καίει είναι τα κάγκελα. Και δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω τα μαμά που είναι σχεδιασμένα για αυτή την μηχανή ή αν είναι τσάμπα χρήμα τα 300 ευρώ την ώρα που της givi έχουν κάτι περισσότερο από την μισή τιμή.
Όσον αφορά τώρα το USB δλδ με οποιοδήποτε κάνω την δουλειά μου που υπάρχει στο εμπόριο? Και αν ναι έχεις κάποιο Λίνκ?"


http://www.skroutz.gr/c/1417/Car_Charge ... +to+5v+usb

http://www.motoraid.eu/accessories/12v

Ο πρώτος σύνδεσμος έχει φτηνούς αντάπτορες που βρίσκεις σε οποιοδήποτε κομπιουτερομάγαζο η κατάστημα τηλεφωνικών αξεσουάρ.
Αυτά τα μπιχλιμπίδια άμα βραχούν συνήθως χαλάνε εύκολα, λίγο άμα σκαμπάζεις βέβαια καθαρίζονται εξίσου εύκολα από την σκουριά που πιάνουν και δεν αφήνει να κάνουν επαφή!
Το δεύτερο σύνδεσμο με τα ακριβά, δεν ξέρω πόσα από αυτά είναι αδιάβροχα για να αξίζουν την διαφορά στα λεφτά και πια όχι, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος άλλος να έχει εμπειρία.
Αν όμως οι πρίζες είναι σε σημείο που δεν φτάνει εύκολα νερό, δεν χρειάζονται σίγουρα ακριβά πράγματα!
Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι τα ακριβά, ανεξάρτητα από το αν έχουν ποιοτικές επαφές, έχουν το ίδιο ακριβώς κινέζικο εσωτερικό που έχουν τα φτηνά!

Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: Νέος tiger-ας  

  Από: Axinos στις 24/06/2017 5:53 μμ.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες και χρήσιμες απαντήσεις
Σήμερα πήγα στέλπετ και πήρα κάποια από τα αξεσουάρ
Ένα μικρό τανκ μπαγκ
Κάγκελα τα χαμηλά της givi
Και αλυσίδες λουκετο βάση για το πάτωμα και κουκούλα
Δευτέρα θα επισκεφθω και το moto raid γιατί από ότι είδα έχει αρκετά καλούδια για τον Τιγράκο.
Τελευταία ερώτηση
Από μηχανικούς για τα καλούδια που ήδη έχω πάρει και θα πάρω υπάρχει κάποιος μηχανικός στον Πειραιά που μου πρότεινετε???

Re: Νέος tiger-ας  

  Από: jou στις 28/06/2017 8:55 μμ.