πρόβλημα με τον συναγερμό Έχασα τα κλειδιά της μοτοσυκλέτας

πρόβλημα με τον συναγερμό Έχασα τα κλειδιά της μοτοσυκλέτας  

  Από: filippidis στις 07/08/2011 7:53 μμ.

Έχωχάσει τα κλειδιά της μοτοσυκλέτας και τώρα παιδεύομαι εδω και πόσες μέρες με τον συναγερμό..ο μάστορας μου λέει πως είναι μια φίσα η οποία μπαίνει για να βγεί ο συναγερμός και να πάρει μπροστά η μηχανή αλλά από την αντιπροσωπεία μου είπαν αστρονομικά ποσά..αυή την φίσα δεν την έχω βρει πουθενά στο ιντερνετ και ολες οι αντιπροσωπείες που πήρα κάνουν τον κούκο και δεν ξέρουν τπτ.όλες προσπαθούν να πουλήσουν καινούριο συναγερμό αλλά θα μου βγεί ένα σωρό λεφτά.. πια είναι η οικονομικότερη λύση ? Υπάρχει όντως αυτή η φίσα πλεξούδα που έχω δει και αλλόυ στο fORUM αλλά ο μάστορας που θα την πουλήσει πρέπει να έχει δεί το Μηχανάκι? Εγω δεν έχω τη δυνατότητα να την πάω Θεσσαλονίκη η Αθήνα είμαι κομοτηνη

Re: πρόβλημα με τον συναγερμό Έχασα τα κλειδιά της μοτοσυκλέ  

  Από: tooljim13 στις 07/08/2011 8:50 μμ.

Μήπως σε βηθήσει αυτός ο κύριος.......

Θανασης Μοσχος
Περαν 7 Νεα Ιωνια
210 2772762

Τον είχα δεί σ'αυτό το topic sunagermos-meta-xeiropoiiti-fisa-ple-ouda-tsampe-read-info-t3183.html

και το θυμήθηκα..

Για ψάξ'το λίγο...

Re: πρόβλημα με τον συναγερμό Έχασα τα κλειδιά της μοτοσυκλέ  

  Από: Billy στις 08/08/2011 9:11 πμ.

Αυτή τη φίσα ή την έχει αυτός που έβαλε τον συναγερμό ή την έστειλαν στην Datatool μετά την τοποθέτηση.
Αν βέβαια μιλάμε για συναγερμό Datatool.

Re: πρόβλημα με τον συναγερμό Έχασα τα κλειδιά της μοτοσυκλέ  

  Από: ndim στις 11/08/2011 8:38 πμ.

Δεν μας είπες όμως τι συναγερμό φοράς.
Αν είναι ΜΕΤΑ, η φίσα αυτή είναι μια μικρή σαχλαμαρίτσα η οποία απλά βραχυκυκλώνει δύο ακροδέκτες.
Η αξία της είναι μηδαμινή. Ρώτα κάποιον, ο οποίος τοποθετεί συναγερμούς (να είναι σοβαρός μάστορας), και δεν υπαρχει περίπτωση να μην σε εξυπηρετήσει.

Re: πρόβλημα με τον συναγερμό Έχασα τα κλειδιά της μοτοσυκλέ  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 11/08/2011 9:35 πμ.

ndim"Δεν μας είπες όμως τι συναγερμό φοράς.
Αν είναι ΜΕΤΑ, η φίσα αυτή είναι μια μικρή σαχλαμαρίτσα η οποία απλά βραχυκυκλώνει δύο ακροδέκτες.
Η αξία της είναι μηδαμινή. Ρώτα κάποιον, ο οποίος τοποθετεί συναγερμούς (να είναι σοβαρός μάστορας), και δεν υπαρχει περίπτωση να μην σε εξυπηρετήσει."

Οφ τοπικ...εισαι ο Νικος με το Gsxr 1000?
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: πρόβλημα με τον συναγερμό Έχασα τα κλειδιά της μοτοσυκλέ  

  Από: ndim στις 24/08/2011 7:09 μμ.

Αυτός είμαι! Who r u?

Re: πρόβλημα με τον συναγερμό Έχασα τα κλειδιά της μοτοσυκλέ  

  Από: Native στις 25/08/2011 4 μμ.

Υπάρχει μια τέτοια φίσα, εγω τουλάχιστον την είχα στο 1050, μου την έδωσαν μαζι με τον συναγέρμο. Nα φανταστώ οτι δεν έχεις δευτερο control? Ο Γιώργος(admin) στην Ξανθη δεν μπορεσε να σε βοηθήσει?

edit:
παλιο είναι το ποστ τωρα το είδα, λογικα θα βρήκες λύση...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...