ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ

ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: xodros1979 στις 16/10/2012 7:48 μμ.

Καλησπερα εχω ενα Tiger 885 του 2000 μοντελο μου εσβησε ξαφνικα στην εθνικη βγαζοντας νεκρα και δεν επαιρνε μπροστα παρα μονο με σπρωξιμο. Και παμε στο γκαραζ τωρα η μηχανη λυθηκε ελέγχθηκε τρομπα βενζινης στα 2΄9 bar τα φιλτρα οκ, καινουρια μπουζι ρευματα οκ, ματι στροφαλου οκ, λαδια οκ, μιζα μπαταρια κλπ ολα μα ολα οκ αλλα το μηχανακι δεν σκαει.
Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει. Εχω παραδωσει τα οπλα. Το συνεργειο ειναι η τελικη λυση αλλα τα βαλαντια ειναι ανυπαρκτα.
Αναμενω απαντησεις.

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: NikosV στις 16/10/2012 9:13 μμ.

οταν λες οτι "δεν σκαει" μαλλον εννοεις οτι ακομα δεν παιρνει μπροστα
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 17/10/2012 12:08 πμ.

Το μάτι της ηλεκτρονικής;Έτσι την έπαθα πριν 10 ημέρες.Εκτός κι αν το λες μάτι στροφάλου και λέμε το ίδιο

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: billy the kid στις 17/10/2012 1:47 πμ.

Τσεκαρε και το πηνιο, μπορει να εχει καει, κι αν ειναι αυτο στειλε μου p.m αν χρειαστεις βοηθεια...

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: Παντελής στις 17/10/2012 7:33 πμ.

Πολλές φορές για κάτι μεγάλο φταίει κάτι μικρό...
Έλεγξε τον διακόπτη της μανέτας του αμπραγιάζ. Μήπως έχει κολλήσει και δεν ΄''κλείνει'' το κύκλωμα...

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: xodros1979 στις 17/10/2012 1:15 μμ.

Ευχαριστω για τις μεχρι τωρα πληροφοριες.
Θα ελέγξω την μανετα του συμπλεκτη. Το πηνιο δεν το ξερω ακομα, δεν το εχω δει και ναι οταν λεω δεν σκαει το μηχανακι μιζαρει μια χαρα αλλα δεν παιρνει μπροστα.
Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια κατω στον Πειραια για τις πληροφοριες που μου εδωσαν χωρις να κοιταξουν την τσεπη τους.
Οποιος εχει καποια αλλη ιδεα ας στειλει.
Μαλλον σημερα θα γινει παλι δοκιμη για να παρει μπρος.

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: NikosV στις 17/10/2012 1:33 μμ.

ενα παρομοιο προβλημα ειχα στο KTM .. εδεινε η μιζα αλλα δεν επερνε μποστα ..
και απ'οτι θημαμαι μου ειχε αλλαξει κομπλερ μιζας
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: Art-I-Sun στις 17/10/2012 7:19 μμ.

xodros1979"Ευχαριστω για τις μεχρι τωρα πληροφοριες.
Θα ελέγξω την μανετα του συμπλεκτη. Το πηνιο δεν το ξερω ακομα, δεν το εχω δει και ναι οταν λεω δεν σκαει το μηχανακι μιζαρει μια χαρα αλλα δεν παιρνει μπροστα.
Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια κατω στον Πειραια για τις πληροφοριες που μου εδωσαν χωρις να κοιταξουν την τσεπη τους.
Οποιος εχει καποια αλλη ιδεα ας στειλει.
Μαλλον σημερα θα γινει παλι δοκιμη για να παρει μπρος."


Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο Street Triple και το πήγα στον Σάκη. Η διάγνωση ήταν ότι είχε καεί για κάποιο άγνωστο λόγο το "μάτι" που βρίσκεται στο πηνίο. Μίζαρε κανονικότατα με δύναμη και δεν έπαιρνε μπρός. Δυστυχώς στο Triple πάει πακέτο με το πηνίο, αλλά είχε ένα παλιό καμμένο πηνίο με καλό μάτι και την κάναμε με πατέντα την δουλειά.
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 17/10/2012 10:59 μμ.

Art-I-Sun"
xodros1979"Ευχαριστω για τις μεχρι τωρα πληροφοριες.
Θα ελέγξω την μανετα του συμπλεκτη. Το πηνιο δεν το ξερω ακομα, δεν το εχω δει και ναι οταν λεω δεν σκαει το μηχανακι μιζαρει μια χαρα αλλα δεν παιρνει μπροστα.
Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια κατω στον Πειραια για τις πληροφοριες που μου εδωσαν χωρις να κοιταξουν την τσεπη τους.
Οποιος εχει καποια αλλη ιδεα ας στειλει.
Μαλλον σημερα θα γινει παλι δοκιμη για να παρει μπρος."


Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο Street Triple και το πήγα στον Σάκη. Η διάγνωση ήταν ότι είχε καεί για κάποιο άγνωστο λόγο το "μάτι" που βρίσκεται στο πηνίο. Μίζαρε κανονικότατα με δύναμη και δεν έπαιρνε μπρός. Δυστυχώς στο Triple πάει πακέτο με το πηνίο, αλλά είχε ένα παλιό καμμένο πηνίο με καλό μάτι και την κάναμε με πατέντα την δουλειά."

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ.Αυτό είναι το μάτι της ηλεκτρονικής.Και ακριβώς την ίδια λύση δώσαμε και στο δικό μου

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: dimchrist στις 18/10/2012 10:09 πμ.

Αυτό είναι το μάτι της ηλεκτρονικής? Έλα ρε Πολύκαρπε δε το ήξερα.
Να και άλλος που το έχει πάθει... και μου φάνηκε περίεργο

Triple Way

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 18/10/2012 9 μμ.

Παρεμπιπτόντως αυτός που με έφτιαξε με το μάτι της ηλεκτρονικής ήταν ο ένας και μοναδικός μητσοπαγκόσμιος Ευχαριστώ Δημητράκη

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: xodros1979 στις 22/10/2012 5:38 μμ.

λοιπον μετα απο επιπονες προσπαθειες αρκετα μπινελικια και ωρες πεοσευχης το ριμαδι δεν πηρε μπροστα οποτε η λυση ειναι μια πια θα παει συνεργειο αναγκαστικα και ας ελπιζω πως ο πισινος μου θα μεινει παρθενοε

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: nfot στις 26/10/2012 4:19 μμ.

Καποια εξελιξη;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ  

  Από: xodros1979 στις 27/10/2012 7:13 μμ.

τιποτα αδερφε ελειψη χρηματων σταση εμποριου.μολις βρω τα χρηματα θα το παω για συνεργειο