Αναβάθμιση

Αναβάθμιση  

  Από: sfairas στις 20/09/2016 7:17 μμ.

Καλησπέρα, έχω daytona του 09 και ψάχνω για shifter με ή χωρίς παράλληλο εγκέφαλο, ρυθμιζόμενα μαρσπιέ και εξάτμιση ολόσωμη ή τελικό. Με ενδιαφέρει να τα βρω μεταχειρισμένα γιατί δεν μου περισσεύουν για "κουτιού". Στο μοντέλο μου δεν βρίσκω κάτι και αναρωτιέμαι αν ταιριάζουν από παλιότερο μοντέλο 06-07-08 που έχω βρει ήδη, γνωρίζει κανείς?

Re: Αναβάθμιση  

  Από: dimchrist στις 20/09/2016 7:37 μμ.

Αυτά που αναφέρεις κάνουνε εκτός από τους λαιμούς της ολόσωμης εξάτμισης που δεν κουμπώνουνε. Για το sifter δε θα χρειαστείς την επιπλέον καλωδίωση που χρειάζονται τα μοντέλα 06-08 αφού έχει ξεχωριστή φύσα.

Triple Way

Re: Αναβάθμιση  

  Από: sfairas στις 20/09/2016 7:48 μμ.

dimchris"Αυτά που αναφέρεις κάνουνε εκτός από τους λαιμούς της ολόσωμης εξάτμισης που δεν κουμπώνουνε. Για το sifter δε θα χρειαστείς την επιπλέον καλωδίωση που χρειάζονται τα μοντέλα 06-08 αφού έχει ξεχωριστή φύσα."
Είχα shifter της dynojet και ο αντιπρόσωπος που πήγα να το τοποθετήσω μου είπε ότι δεν μπαίνει χωρίς comander και ότι χρειάζομαι stand alone shifter (ακούω προτάσεις)... Για το τελικό είσαι σίγουρος?, Μην γίνει καμιά ζημιά φοβάμαι.

Re: Αναβάθμιση  

  Από: dimchrist στις 21/09/2016 11:12 πμ.

Είπα για τα sifter από Daytona 675 06-08 ότι λογικά δε θα έχεις θέμα. Το ποιο εύκολο είναι να μπεις στο e-bay και να πάρεις βρεις της Triumph που το βγάζει σε συνεργασία με την Arrow για το δικό σου μοντέλο. Συνδυάζεται πολύ καλά με rearsets της ίδιας εταιρίας. Για την εξάτμιση από όσο ξέρω μπορείς να βάλεις τελικό από 06-08. Αυτά που αναφέραν στο http://www.triumph675.net ήταν ότι οι διαφορές είναι στους λαιμούς.

Triple Way