Αγορά Street Triple 2008

Αγορά Street Triple 2008  

  Από: koliotsamon στις 13/07/2017 8:13 μμ.

Καλησπέρα σας. Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός 675 triple R ή απλό. Η χρήση θα είναι για πόλη ( Θεσσαλονίκη) 90%, και 10% βόλτες, ταξιδάκια. Το triple θα αντικαταστήσει το γερασμένο μου μονοκύλινδρο (pegaso strada) το οποίο και τι δεν έχει περάσει μέσα στη πόλη ( λακκούβες πεζοδρόμια κλπ), κάτι που φαντάζομαι ότι δεν θα κάνει άνετα ένα street μηχανάκι. Η ερώτηση λοιπόν είναι, αξίζει το R για τις ανάγκες μου ή είναι περιττό? Κόστος (περίπου) φρένων R σε απλό? Βολεύει για πόλη η να το ξεχάσω? Ευχαριστώ προκαταβολικά

Re: Αγορά Street Triple 2008  

  Από: grgasteus στις 14/07/2017 8:40 πμ.

Το απλό είναι πιο "απλο" σε οδήγηση. Τα έχω τεστάρει και τα δύο και το απλό με βόλεψε περισσότερο αλλά το R με άρεσε πιο πολύ.
Θεωρητικά έχουν το ίδιο στήσιμο με διαφορετικά περιφερειακά

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Αγορά Street Triple 2008  

  Από: koliotsamon στις 14/07/2017 11:36 πμ.

Εντός πόλης παλεύεται? Σίγουρα είμαι φαν της όρθιας στάσης του σώματος και προβληματίζομαι γιατί δεν μπορώ να βρω κάποιο για test drive.

Re: Αγορά Street Triple 2008  

  Από: dimchrist στις 14/07/2017 12:29 μμ.

Αν και το μηχανάκι δεν είναι ιδανικό για πόλη, για τη χρήση που το θες θα πήγαινα στο απλό.

Triple Way

Re: Αγορά Street Triple 2008  

  Από: denthnpalevw στις 14/07/2017 9:12 μμ.

Αν είσαι πάνω από 85 κιλά ξέχνα το απλό. Όπως επίσης αν παίρνεις δικάβάλο συχνά. Μπορείς να πάρεις και το απλό αλλά μετά θα μπεις σε διαδικασία βελτίωσης αναρτησεων
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Αγορά Street Triple 2008  

  Από: koliotsamon στις 17/07/2017 7:43 πμ.

Κάτω από 85 είμαι αλλά δικάβαλα παίρνω πολύ συχνά. Εμένα τα φρένα με τρομάζουν περισσότερο. Το upgrade αναρτήσεων και φρένων σε δεύτερη φάση φαντάζομαι δεν συμφέρει ε?

Re: Αγορά Street Triple 2008  

  Από: denthnpalevw στις 17/07/2017 11:48 πμ.

Αν μπορείς από την αρχή το καλύτερο. Τα φρένα μην σε αγχώνουν είναι υπεραρκετά και του απλού. Στις αναρτήσεις έχουμε ένα θεμα
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/