Ηλεκτρολογικοι Προβληματισμοι

Ηλεκτρολογικοι Προβληματισμοι  

  Από: comando στις 04/08/2018 7:22 μμ.

Εχω ενα μηχανακι STR το εντεκαρι!!!

Τον τελευταιο καιρο ειχα που ελεγα οτι κατι δεν μου αρεσε στον ηχο του, σαν να ειχε αρυθμια!!! Περιμενε λεω στο τελος καλοκαιριου μπαινει για σκληρο σερβις θα εκανα και ρυθμηση μιας και δεν εχει κανει!
Στο δρομο σημερα και μολις λιγο εφοσον μ εχει αναψει για βενζινη, σβηνει κοντερ στροφομετρο αλλα η μηχανη κανονικα αναμενη!!!στο φαναρι μπερδευει πιο εντονα οταν σταματησα! τραβαω μια γκαζια ξανα αναβει το κοντερ, με τα πολλα πολλα την εσβησα δεν ξανα πηρε μπροστα, την βαζω στον συντηρητη την μπαταρια 11,4V.

Πηνια εχω αλλαξει (Περιεληξη) και μαλιστα δυο φορες! Η τελευταια πριν απο ενα 5μηνο

Τωρα τα εχει παιξει η μπαταρια?
Παω παλι για Πηνια?
Παιζει να ειναι κανας ανορθωτης και να κλεμε στην γωνια!!!


Καλα μπανια σε ολους!

Re: Ηλεκτρολογικοι Προβληματισμοι  

  Από: dimchrist στις 06/08/2018 5:13 μμ.

Δεν μπορώ να σου πω κάτι διαφορετικό, από το να το πας στο μηχανικό σου. Δε χρειάζεται να περιμένεις για να το πας μία και καλή εκτός και αν δεν έχεις χρόνο. Κρίμα είναι να σε αφήσει.
Χωρίς να έχω ιδιαίτερες μηχανολογικές γνώσεις μου κάνει για ανορθωτής.

Triple Way

Re: Ηλεκτρολογικοι Προβληματισμοι  

  Από: comando στις 06/08/2018 7:42 μμ.

Δικιο εχεις...Αλλα στερευω και απο χρονο αυτη την περιοδο, αλλα και τα συνεργεια το ριχνουν σε διακοπες τωρα για 15Αυγουστο!
Την με τρησαμε σημερα και αυτο που ειδαμε ειναι οτι φορτιζει κανονικα οποτε σιγουρα δεν ειναι πηνια!!!!Αυριο θα αλλαχτει η μπαταρια της και θα το ξανα δουμε, αυτο που μου ειπε ειναι οτι μπορει και η μπαταρια να κανει τετοια τσιρκα να το κυκλοφορησω λιγο και να το δω!


Γραναζωματα και τα σχετικα εχει πειραματιστει κανενας???

Re: Ηλεκτρολογικοι Προβληματισμοι  

  Από: john triple στις 23/08/2018 7:40 μμ.

Πάμε μια ανανέωση στην ιστορία μας!!

Έχουμε πάει ηλεκτρολόγο το μετράμε και δεν βγάζει καλή φόρτιση, τύπου 12,5 ενώ είναι σε λειτουργία!!
Μετράμε πηνία δεν βγάζουν καλή τάση οπότε λέμε πάμε για πηνία!!!
Κάνουμε μια συζήτηση το μετράμε ξανά και βγάζει την τέλεια φόρτιση!! Μου λέει μπας και το κάνει άμα ζεσταθεί το μηχανάκι πολύ??? Το σκέφτομαι του λέω ίσως γιατι μου το έχει κάνει μετά από μεγάλη απόσταση!!! πάω κάνω μια απόσταση μεγαλη και αρκετή ώρα σε λειτουργία και πάλι έχει σωστά ρεύματα!!!

Πόσα θέλει να μας τρελάνει δλδ???

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk