Φρενα Speed triple

Φρενα Speed triple  

  Από: vagos1435 στις 18/07/2010 6:03 μμ.

Καλησπερα σε ολους
To speed το αγορασα προσφατα δευτερο χερι και ειναι μοντελο 2005
Εχει το γνωστο προβλημα με τα μπροστινα φρενα
Επικοινωνησα τηλεφωνικα με τον τεχνικο διευθυντη της Ηλιοφιλ (πριν καποιους μηνες)
του ειπα το προβλημα μου και μου απαντησε οτι θα μιλησει με Αγγλια και θα με παρει ο ιδιος να μου πει τι θα γινει.
Μετα απο 10 περιπου λεπτα με πηρε ο ανθρωπος και μου ειπε πως δεν μπορει να γινει κατι
διοτι η επισκευη του συγκεκριμενου προβληματος δεν ειναι ανακληση απο την Triumph αλλα επισκευη καλης θελησης.
Επισης οτι εχει περασει αρκετος καιρος και δεν ισχυει πια.
Ενημερωθηκα για το κοστος της συγκεκριμενης επισκευης(περιπου 170 ευρω η καθε δαγκανα)
και αποφασισα καποια στιγμη που θα βοηθουν και τα οικονομικα να το κανω.
Η επισκευη δεν εχει γινει ακομα.
Εχθες χαζευοντας σε ξενο forum διαβασα ιδια περιπτωση με την δικια μου ο οποιος γραφει οτι το καλυψαν το κοστος της συγκεκριμενης επισκευης με ημερομηνια 11-7-2010.
http://www.triumphrat.net/speed-triple- ... grade.html
Τωρα λοιπον τι ισχυει?
Γινεται επιλεκτικα?
Μηπως ο ανθρωπος της Ηλιοφιλ δεν μιλησε καν με την Τ?
Admin ξερεις τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?


Υ.Γ.Επειδη το ειχα ψαξει το θεμα το VIN της μηχανης ειναι μεσα σε αυτα που εχουν το προβλημα αυτο.

Ευχαριστω πολυ

Re: Φρενα Speed triple  

  Από: Sprinter στις 18/07/2010 9:44 μμ.

Θα μου φαινόταν περίεργο να μην ισχύει ακόμα και για πάντα. Πάρε τηλ. τον αντμιν η τον Σάκη...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Φρενα Speed triple  

  Από: vagos1435 στις 18/07/2010 10:17 μμ.

Και εμενα μου φανηκε περιεργο.
Απλα το αφησα το θεμα αφου ο ανθρωπος της Ηλιοφιλ μου ειπε οτι δεν γινεται κατι.
Αλλα ειδα αυτο χθες και θελω να πιστευω πως η πολιτικη της Τ δεν μπορει να διαφερει αναλογα την χωρα.
Τελος παντων λογικα κατι θα μας πει και ο admin,θα περασω με την πρωτη ευκαιρια απο Σακη και θα ενημερωσω.

Re: Φρενα Speed triple  

  Από: doohan στις 20/07/2010 6:54 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Φρενα Speed triple  

  Από: LevelOne στις 20/07/2010 7:32 μμ.

Παντος τα τελευταια δυο χρονια,οσες φορες εστειλα εγγυηση"goodwill" που αφορουσε τρομπες εμπροσθειου φρενου Sprint η εμβολα δαγκανων Speed Triple,ειχα αρνιτικη απαντηση με την αιτιολογεια οτι εχει περασει πολυς καιρος απο το περας της εγγυησης.

Re: Φρενα Speed triple  

  Από: Sprinter στις 20/07/2010 8:48 μμ.

Ετσι για να καταλαβαίνουμε και πως δουλεύει το σύστημα, που την έστειλες και απο που πήρες την απάντηση? Ηλιοφίλ ή Τ ?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Φρενα Speed triple  

  Από: LevelOne στις 20/07/2010 11:51 μμ.

Οι εγγυησεις αποστελονται μεσω ηλεκτρονικης φορμας,απο τα εξουσιοδοτημενα συνεργεια κατευθειαν στην Triumph και οι απαντησεις ερχονται κατα τον ιδιο τροπο μονολεκτικα(approved/rejected)με καποιες στανταρ αιτιολογιες για τις αποριφθεντες.

Re: Φρενα Speed triple  

  Από: Sprinter στις 21/07/2010 2 πμ.

Βρε κακό που μας έχει βρεί με τις μετοχές
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε