Ραγισε το υποπλαισιο!!

Ραγισε το υποπλαισιο!!  

  Από: gaz στις 15/05/2013 1:37 μμ.

Γεια σας αδερφια..παω που λετε για ενα τσεκ της μηχανης (speed triple 2006),μιας και φευγω Ιταλια σε 2 εβδομαδες,για λαδακια,κανα μπουζι κτλ και εκει που το εχουμε ανοιξει ,παρατηρουμε ενα ραγισμα στο υποπλαισιο στο σημειο που δενει με το πλαισιο!! Το μηχανακι δεν εχει πεσει καν απ'την στεκα ΠΟΤΕ!! Αστοχια υλικου?? Αστοχια της τυχης μου?? Δεν ξερω..
Ειπαμε να το κολλησουμε σ'αυτην την φαση,να παω το ταξιδι και γυριζοντας,να δω εαν μπορεσω να βρω αλλο..
Η ερωτηση μου ειναι,κατα ποσο ειναι ασφαλης ενα κολλημενο υπολαισιο.?? Υπαρχει θεμα πιστευετε.??
Κακο πρωινο ρε πστ μου.....

Re: Ραγισε το υποπλαισιο!!  

  Από: sinister στις 15/05/2013 2:07 μμ.

gaz"Γεια σας αδερφια..παω που λετε για ενα τσεκ της μηχανης (speed triple 2006),μιας και φευγω Ιταλια σε 2 εβδομαδες,για λαδακια,κανα μπουζι κτλ και εκει που το εχουμε ανοιξει ,παρατηρουμε ενα ραγισμα στο υποπλαισιο στο σημειο που δενει με το πλαισιο!! Το μηχανακι δεν εχει πεσει καν απ'την στεκα ΠΟΤΕ!! Αστοχια υλικου?? Αστοχια της τυχης μου?? Δεν ξερω..
Ειπαμε να το κολλησουμε σ'αυτην την φαση,να παω το ταξιδι και γυριζοντας,να δω εαν μπορεσω να βρω αλλο..
Η ερωτηση μου ειναι,κατα ποσο ειναι ασφαλης ενα κολλημενο υπολαισιο.?? Υπαρχει θεμα πιστευετε.??
Κακο πρωινο ρε πστ μου....."

εδω κυκλοφορουν daytona κ οχι μονο με κομμενο-ραμμενο πλαισιο! αν γινει σωστη δουλεια νομιζω δεν θα εχεις προβλημα,απλα πηγαινε σε καποιον που ξερει απο κολλησεις.
καλο ταξιδι να εχεις κ καλη επιστροφη.
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Ραγισε το υποπλαισιο!!  

  Από: gaz στις 15/05/2013 2:34 μμ.

Να'σαι καλα sinister..

Θα το ψαξω για αντικατασταση παντως..οταν γυρισω με το καλο...
δεν το'χω να κυκλοφορω με κολλημενο υποπλαισιο...

Re: Ραγισε το υποπλαισιο!!  

  Από: Polymhxanos στις 16/05/2013 6 πμ.

Αν γίνει επαγγελματική κόλληση, δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας, ούτε καν να το σκέφτεσαι. Τζάμπα θα πάρεις άλλο.

Εκτός αυτού, υποπλαίσιο είναι, δεν διαχειρίζεται καμία τρομερή δύναμη, ούτε επηρεάζεται η μοτοσυκλέτα. Κρατιέται σε 4 βίδες, πολύ δύσκολο να κοπούν και οι 4 άκρες ταυτόχρονα εν κινήσει, και να πέσει η ουρά της μοτοσυκλέτας στο δρόμο με μία, θα προειδοποιήσει με τριγμούς, στράβωμα κ.ο.κ. κανά χρόνο και πρέπει να είσαι εντελώς άνοιωθος να μην το πάρεις χαμπάρι.

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html