Φαναρια Speed Triple 1050 (2011)

Φαναρια Speed Triple 1050 (2011)  

  Από: nikdask στις 16/10/2014 9:37 μμ.

Παιδια καλησπερα!!Μετα απο 3 χρονια που ειμαι ομοσταυλος σας,ανακαλυψα οτι υπαρχει το forum!!Ποτε δεν ειναι αργα!!
Θελω τη βοηθεια σας κ απευθυνομαι ειδικα στους κατοχους του νεου Speed Triple.Απο την 1η μερα που το αγορασα χαλανε τα φαναρια..Κ τι εννοω??Αρχιζει το τζαμακι (ή πλαστικο νομιζω) κ στα 2 φαναρια να κανει κατι σκασιματα απο τη μεσα μερια ομως,οποτε αν ακουμπησεις το φαναρι απο την εξω επιφανεια εξακολουθει να ειναι λειο,αλλα φαινεται λες κ εχει γινει λιθοβολισμος απο μοτοσυκλετα που ειναι μπροστα σου κ σουχει πεταξει 1 εκατομ πετραδακια..Αυτο μου το εκανε στα πρωτα 2 χιλιαδες χιλιομετρα,τα αλλαξαμε στην εγγυηση κ μετα απο ενα ταξιδι στο οποιο εκανα αλλα 5 χιλιαδες χλμ,ενω εφυγα με καινουρια φωτα,γυρισα κ θελανε παλι αλλαγμα..Τα ξαναλλαξαμε μεσα στην εγγυηση παλι,αλλα επειδη σκεφτηκα οτι καποια στιγμη θα την ξαναπαθω κ η εγγυηση θα εχει ληξει,βαλαμε ενα διακοπτη ουτως ωστε να μην ειναι μονιμως αναμενα.Κ ενω πιστευα οτι οκ λυθηκε το προβλημα,τωρα 2 μηνες εχει ξεκινησει να μου κανει ξανα τα σκασιματα κ ετσι μου ρχεται να τα ξεπετσωσω κ να βαλω ενα number plate!!Πραγματικα δηλ!!
Η εγγυηση εληξε κ ο αντιπροσωπος ηταν κ ειναι στ αρχ@@@ του οποτε ακρη δε μπορω να βγαλω..
Οποιος γνωριζει κατι ας σφυριξει κλεφτικα..
Παντα ορθιοι παιδες!!

Re: Φαναρια Speed Triple 1050 (2011)  

  Από: kyrkyriakos στις 17/10/2014 12:21 πμ.

Δεν ξέρω εάν υπάρχει άλλος με νέο speed εδώ μέσα για να μας πει την εμπειρία του , αλλά αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις υπάρχει στο νέο μοντέλο από την πρώτη στιγμή(και όχι μόνο στο δικό σου) και το λέω αυτό έχοντας άποψη από ξενο (γερμανικό)φόρουμ .Τώρα λύση δεν ξέρω εάν υπάρχει

Re: Φαναρια Speed Triple 1050 (2011)  

  Από: tharis στις 18/10/2014 6:52 μμ.

Καθε φορα που αλλαζεις φαναρια (ή οτιδηποτε αλλο στην εγγύηση ) εχουν εγγυηση αλλα δυο χρονια οποτε μπορεις να αλλαζεις φαναρια για παντα!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Φαναρια Speed Triple 1050 (2011)  

  Από: tripleloup στις 04/05/2016 8:51 μμ.

Δυστυχως το εχω περασει κι εγω μ αυτα τα φαναρια...Δεν φταινε οι λαμπες ουτε η θερμοκρασια τους, απλα το πλαστικο κρυσταλο ειναι για τον π$#@%ο και η μονη λυση ειναι καποια προστατευτικα καλυματα που κυκλοφορουν στο ebay.
και....τα μυαλα στα καγκελα...!!!!!!!!!!!!