tune ecu help!!!

tune ecu help!!!  

  Από: γιωργος triple στις 02/03/2015 12:30 πμ.

καλησπερα!!!
δεν ξερω αν εβαλα τα χερακια μου και εβγαλα τα ματακια μου σημερα ειπα να βαλω αλλο προγραμμα στο τριπλακι μου ειχε το 20272 για διπλες και του εβαλα το 20213 για μια κατω.εκανα τα παντα οπως λεει στο tune ecu κατεβασα τον χαρτη τον φορτωσε αλλα δεν μπορει να συνδεθει πια στο tune ecu αν μπορει να βοηθησει καποιος και να μου πει τι να κανω.ευχαριστω!

Re: tune ecu help!!!  

  Από: Genesis στις 02/03/2015 5:08 πμ.

οταν μπηκε σου ειπε download complete?

Re: tune ecu help!!!  

  Από: γιωργος triple στις 02/03/2015 7:58 πμ.

ναι το εγραψε.

Re: tune ecu help!!!  

  Από: γιωργος triple στις 02/03/2015 10 πμ.

ευχαριστω για την αμεση βοηθεια του native!!!και θα ενημερωσω τι εγινε!!

Re: tune ecu help!!!  

  Από: Genesis στις 02/03/2015 11:42 πμ.

Για πες μας γιατι κοψοχολιαστηκες?

Re: tune ecu help!!!  

  Από: γιωργος triple στις 02/03/2015 11:50 πμ.

μολις το ξαναδοκιμασω θα ενημερωσω αμεσως!!!!μακαρι να μπορεσω να συνδεθω παλιμε το tune ecu!

Re: tune ecu help!!!  

  Από: Genesis στις 02/03/2015 2:28 μμ.

Μηπως ειναι μαπα το καλώδιο σου και έχεις θεματα?

Re: tune ecu help!!!  

  Από: γιωργος triple στις 02/03/2015 4:25 μμ.

τελικα μαλλον ειναι το καλωδιο...το δοκιμασαμε και απο το παιδι που το πηρα στο συνεργειο του και δεν το αναγνωρισει πια ουτε σε εκεινον.ηταν obd για αυτοκινητα wv-bmw και πολλα αλλα και μαλλον ξεσυνχρονιστηκε.αλλου δεν ξερω να ριξω το φταιξιμο.θα δουμε.πρεπει να βρω αλλο καλωδιο για να δω εκτος αν υπαρχει κατι να το φτιαξουμε αυτο.λογικα εχασε τους drivers.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: tune ecu help!!!  

  Από: Genesis στις 02/03/2015 4:46 μμ.

Out of the question! Πάρε ενα καλώδιο της προκοπης καλύτερα μην τρέχεις για emergency recovery μετα! Εγώ αυτό έχω και είναι μια χαρά το προτείνει και το tuneecu.com

http://www.lonelec.co.uk/index.php?main ... f0c178868e

Re: tune ecu help!!!  

  Από: γιωργος triple στις 02/03/2015 4:55 μμ.

Genesis"Out of the question! Πάρε ενα καλώδιο της προκοπης καλύτερα μην τρέχεις για emergency recovery μετα! Εγώ αυτό έχω και είναι μια χαρά το προτείνει και το tuneecu.com

http://www.lonelec.co.uk/index.php?main ... f0c178868e"

ναι θα παρω αλλα μεχρι να παρω δεν ξερω τι εχει περασει στην ecu και ψιλοφοβαμαι .

Re: tune ecu help!!!  

  Από: Genesis στις 02/03/2015 5:07 μμ.

δεν εχεις θεμα ακομα κ κατι να κολλησε οταν συνδεθεις με καλο καλωδιο θα στο βγαλει και μονο του για emergency recovery! αλλιως θα εχει περαστει κανονικα και ξαναπερνα τον χαρτη καλου κακος! και μενα κολησε μια φορα αλλα δεν επαθε κατι! με παλιο καλωδιο ομως!

Re: tune ecu help!!!  

  Από: γιωργος triple στις 02/03/2015 5:54 μμ.

Genesis"δεν εχεις θεμα ακομα κ κατι να κολλησε οταν συνδεθεις με καλο καλωδιο θα στο βγαλει και μονο του για emergency recovery! αλλιως θα εχει περαστει κανονικα και ξαναπερνα τον χαρτη καλου κακος! και μενα κολησε μια φορα αλλα δεν επαθε κατι! με παλιο καλωδιο ομως!"

δεν ξερω αν την περασε αλλα ξερω οτι το μοτο δουλευει κανονικα.αλλα με τι προγραμμα δεν εχω ιδεα.θα δουμε.με ετρωγαν τα χερια...

Re: tune ecu help!!!  

  Από: DimSTriple στις 04/03/2015 11:02 πμ.

Ομολογώ πως είναι ένα απο τα ελάχιστα προγράμματα τέτοιου τύπου που δεν με έχει κρεμάσει ποτέ - είτε σε triumph είτε σε benelli είτε σε κτμ & απρίλια... οπότε η περιπτωση "κακού" καλωδίου ή οδηγών είναι η πιο πιθανή.
Μόνη παρατήρηση η "επίπονη" διαδικασία του tps...

Re: tune ecu help!!!  

  Από: γιωργος triple στις 13/03/2015 7:36 μμ.

καλησπερα με τα καλα νεα μου.χθες παρελαβα το lonelec καλωδιο και πριν απο λιγο το δοκιμασα.ολα καλα τον ειχε παρει τον καινουργιο χαρτη μια χαρα εκανα και ενα reset και μια χαρα ολα!


Re: tune ecu help!!!  

  Από: Genesis στις 15/03/2015 2:58 μμ.

μια χαρα τοτε και οι πιεσεις ειναι ισες και στα 3!