Μου μηδενίζει τις ενδείξεις

Μου μηδενίζει τις ενδείξεις  

  Από: billy the kid στις 24/08/2013 8:01 μμ.

Παιδιά βοηθήστε με αν ξέρετε τι μπορεί να φταίει...τις προάλλες πήγα να βάλω μπροστά την καλή μου και πατώντας την μίζα, δίνει 2 μιζίες και μετά νεκρώνει, γυρνάω πάλι πίσω και μετά μπρος τον διακόπτη με το κλειδί και πήρε κανονικά μπροστά. Το θέμα είναι πως μου μηδένισε τις ενδείξεις στο κοντέρ κι από τότε κάθε φορά που το βάζω μπρος ξεκινάνε από την αρχή ( οι μερικοί χιλιομετρητές από μηδέν και η ώρα δείχνει 01.00 )
Any ???

Re: Μου μηδενίζει τις ενδείξεις  

  Από: galileos στις 24/08/2013 8:39 μμ.

Άλλαξε μπαταρία ... πριν πάθεις τίποτα άλλο χειρότερο!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Μου μηδενίζει τις ενδείξεις  

  Από: NikosV στις 24/08/2013 9:07 μμ.

μου το εκανε και εμενα παλια .. δεν ηταν θεμα μπαταριας ..
απλα ειναι σαν να κανει ρισετ το τριπ κομπιουτερ ..
αν δεν κανω λαθος δεν σου δειχνει και την ενδειξη βενζινης ??? και μετα απο λιγη ωρα οδηγησης επανερχονται ??
εκτος αν ειναι κατι αλλο παρομοιο ..

καπου υπαρχει καποιο παρομοιο τοπικ εδω μεσα αλλα δεν ξερω που ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Μου μηδενίζει τις ενδείξεις  

  Από: johnygalan στις 24/08/2013 11:20 μμ.

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον galileo, μάλλον θέλεις μπαταρία!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Μου μηδενίζει τις ενδείξεις  

  Από: shadow στις 25/08/2013 12:01 πμ.

Και σε εμένα το εκανε εδεινα μιζα έδινε κ μετα κλοτσαγε κ εσβηνε αλλά με την μονη διάφορα ηξερα οτι ήθελε μπαταρία κ το περιμενα.αλλαξε μπαταρία κ ολα θα φτιαξουν απλα δεν εχει δύναμη η μπαταρία σου για να δώσει εγω έβαλα μια ενισχυμενη με ποιο πολλά αμπερ στην μιζα

Re: Μου μηδενίζει τις ενδείξεις  

  Από: galileos στις 25/08/2013 9:24 πμ.

Κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι η μπαταρία. Αν έχει περάσει η διετία, ειδικά για μπαταρίες κλειστού τύπου, καλό θα ήταν να την, αφού κάνει και κόλπα. Δυστυχώς η διάρκεια ζωής μια μπαταρίας αν δεν τοποθετείται σε φορτιστή/συντηρητή μειώνεται με τα αποτελέσματα να είναι παρόμοια με αυτά που περιγράφεις.

Μην το καθυστερήσεις να το τσεκάρεις, γιατί μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα στην μίζα.

Υ.Γ. Πάντως αν το ψάξεις και δεν είναι αυτό, αλλά κάτι άλλο, ενημέρωσε!!
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Μου μηδενίζει τις ενδείξεις  

  Από: billy the kid στις 25/08/2013 11:05 πμ.

Thanks guys. Θα δοκιμάσω να βάλω τη μπαταρία στον φορτιστή, να δώ αν διορθώσει το προβλημά...stay tuned

Re: Μου μηδενίζει τις ενδείξεις  

  Από: billy the kid στις 17/09/2013 10:11 μμ.

update: Τελικά το πρόβλημα ήταν ο συναγερμός που....είχε καεί, και μαζί του και η ασφάλεια. Βγάλαμε τον συναγερμό και το πρόβλημα λύθηκε. Προς το παρόν δε σκέφτομαι να βάλω καινούργιο συναγερμό, αν βρω κάποιον σε καλή τιμή θα την κάνω την κίνηση...