Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου

Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: makis bonnie se στις 21/05/2012 10:39 πμ.

Χαιρετώ την ομήγυρη, πριν από 1 περίπου μήνα απόκτησα μια bonneville se μοντέλο 2010 με 7,700 km. Αν και το ετήσιο service πρέπει να γίνει το Αύγουστο (ή στα 10.000 km) σκέφτηκα να το κάνω τώρα σε συνδυασμό με τοποθέτηση των ελεύθερων εξατμίσεων που προτείνει η Triumph. Η τιμή που έδωσε το εξουσιοδοτημένο συνεργείο της περιοχής μου (206€ για λάδια, φίλτρα, μπουζί) μου φάνηκε παράλογα ακριβή αφού για την Honda (CBF 600 S) που είχα μέχρι πρότινος δεν είχα πληρώσει ποτέ παραπάνω από 120€ για τα ίδια. Σε προηγούμενο post μου πήρα απάντηση πως αυτό το service κοστίζει περίπου 120€ (λογικό), μπορεί κάποιος να προτείνει συνεργείο στην Αττική που να παρέχει τουλάχιστον τα αυτονόητα; αξιοπιστία και τιμιότητα. Καλά χιλιόμετρα.
Makis 

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: john doufexis στις 21/05/2012 11:15 πμ.

Καλημερα, κ καλε βολτες με την κοθκλα σου,

Τωρα για αυτο που ζητας, ΑΡΚΕΤΟΙ απο εδω μεσα προτιμουμε τον ΣΑΚΗ ψαξου λιγο στο φορουμ για αποψεις. Αν σε βολευει το θεμα αποσταση περνα να τον δεις κ να παρεις μια ιδεα.
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: Polymhxanos στις 21/05/2012 1:36 μμ.

Η τιμή για αυτά που λες, ΕΙΝΑΙ αδικαιολόγητα ακριβή.

Θέλεις sony και καλά εξουσιοδοτημένο Τράιουμφ; Ή σου κάνει και οποιοδήποτε νόμιμο γενικό συνεργείο μοτό (που θα σου βάλει κανονικά σφραγίδα) ;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: makis bonnie se στις 21/05/2012 1:44 μμ.

Η εγγύηση μου λήγει το 2013, αν έως τότε δεν γίνουν τα service στο επίσημο δίκτυο δεν θα έχω πρόβλημα σε περίπτωση βλάβης;
Makis 

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: Polymhxanos στις 21/05/2012 3:18 μμ.

Σύμφωνα με τον νόμο, που ισχύει εδώ και μερικά χρόνια, οποιοδήποτε ΝΟΜΙΜΟ συνεργείο, που χρησιμοποιεί αναλώσιμα και ανταλλακτικά των ΣΩΣΤΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ, και ακολουθεί τις οδηγίες του κατασκευαστή, μπορεί να σφραγίζει το βιβλίο εγγύησης, και η εγγύηση ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Για αλλαγές προγραμμάτων, οδηγίες ανακλήσεων και τέτοια που χρειάζονται τα εξειδικευμένα διαγωνστικά των εξουσιοδοτημένων, δεν μπορεί να σε βοηθήσει ένα γενικό συνεργείο, αλλά για ένα σέρβις απλό, όπως το δικό σου, μπορεί και παραμπορεί.

Νομίζω έχει κιόλλας ξανασυζητηθεί το θέμα, και εδώ μέσα, να θυμάται κάποιος ας ρίξει ένα λινκ.

Φυσικά επειδή Ελλάδα είμαστε, αν δεν θες να ζεις με το άγχος μην σου κάνει στο μέλλον μαγκιές καμιά Ηλιοφίλ και τρέχεις με δικηγόρους, ή μην πέσεις σε άσχετο αγοραστή στο μέλλον και δεν θέλει να αγοράσει επειδή δεν έχεις σφραγίδες εξουσιοδοτημένου, σκάς τα 100ρια-200ρια για μια αλλαγή λαδιών και μένεις ήσυχος. It's up to U.

Αν σε βολεύει το κόστος να είναι της τάξεως (πάνω-κάτω) 4 λάδια από 15 ευρώ, ένα φίλτρο 10 ευρώ, και τα μπουζί όσο πάνε Ή υλικά που φέρνεις εσύ της επιλογής σου και ένα 50ρι εργατικά, τότε μπορείς κάλιστα να επιλέξεις ένα ΓΕΝΙΚΟ συνεργείο.

Τίμιο λογικό και σωστό συνεργείο που κάνει αυτό που συννενοήθηκες, ξέρω από πρώτο χέρι, είναι Κορωπί όμως, αν βολεύει μου λες να σου δώσω τηλέφωνο και οδηγίες.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: makis bonnie se στις 21/05/2012 4:55 μμ.

thanks !!
Makis 

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: mixalakis στις 22/05/2012 9:49 μμ.

Μήπως η περιοχή σου είναι ο Πειραιάς;

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: makis bonnie se στις 23/05/2012 2:49 μμ.

"Μάγος" είσαι;
Makis 

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: teo_street3 στις 24/05/2012 12:01 πμ.

Ρε παιδια βοηθειστε λιγο... Σημερα ρωτησα για σερβις για το street triple των 10000χλμ σε εξουσιοδοτημενο και μου ειπαν για λαδια και φιλτρο λαδιου 140 ευρω...

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: mixalakis στις 24/05/2012 8:24 πμ.

Παιδιά για να τελειώνουμε.

Η μόνη σοβαρή, οικονομική και αξιόπιστη λύση είναι ο Σάκης. Ό,τι και να δοκιμάσετε εκεί θα καταλήξετε στο τέλος.
Του έχουν αφαιρέσει την επίσημη εξουσιοδότηση και για αυτό είναι στα δικαστήρια, αλλά έχω την πεποίθηση ότι θα είσαστε καλυμμένοι ότι και αν συμβεί.

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: motocikletagr στις 24/05/2012 10:22 πμ.

makis bonnie se"Χαιρετώ την ομήγυρη, πριν από 1 περίπου μήνα απόκτησα μια bonneville se μοντέλο 2010 με 7,700 km. Αν και το ετήσιο service πρέπει να γίνει το Αύγουστο (ή στα 10.000 km) σκέφτηκα να το κάνω τώρα σε συνδυασμό με τοποθέτηση των ελεύθερων εξατμίσεων που προτείνει η Triumph. Η τιμή που έδωσε το εξουσιοδοτημένο συνεργείο της περιοχής μου (206€ για λάδια, φίλτρα, μπουζί) μου φάνηκε παράλογα ακριβή αφού για την Honda (CBF 600 S) που είχα μέχρι πρότινος δεν είχα πληρώσει ποτέ παραπάνω από 120€ για τα ίδια. Σε προηγούμενο post μου πήρα απάντηση πως αυτό το service κοστίζει περίπου 120€ (λογικό), μπορεί κάποιος να προτείνει συνεργείο στην Αττική που να παρέχει τουλάχιστον τα αυτονόητα; αξιοπιστία και τιμιότητα. Καλά χιλιόμετρα."


Προσωπικά έχω πάει το Speed μου στον Πιεράκο και έχω μείνει ευχαριστημένος. Τα αναλοσιμα του τα πηγα εγω γιατι γενικα τα συνεργεία βαρανε στο κεφαλι .

Επίσης έμαθα οτι οταν ειναι στην εγγηση πρέπει να βαζεις συγκεκριμένα πραγματα και μαρκες για να ισχυει η εγγυηση .

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο και ποσο ειναι νομιμο.

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: mixalakis στις 24/05/2012 12:14 μμ.

motocikletagr"

Επίσης έμαθα οτι οταν ειναι στην εγγηση πρέπει να βαζεις συγκεκριμένα πραγματα και μαρκες για να ισχυει η εγγυηση .

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο και ποσο ειναι νομιμο."


Εδώ είναι παράνομο να μην ισχύει η εγγύηση αν δεν κάνεις τα σέρβις σε εξουσιοδοτημένο και συζητάμε αν είναι νόμιμο αυτό;;

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: DimGr στις 26/09/2013 11:33 μμ.

την προηγουμενη εβδομαδα βρεθηκα σ'ενα συνεργειο στη μιχαλακοπουλου για να ρωτησω τιμη για το σερβις των 20.000 χλμ της bonnie μου.... μονο τα εργατικα μου ειπε 185 ευρω...εννοειται τον γειωσα,ουτε απ'εξω δε θα με ξαναδει

Re: Αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου  

  Από: dimchrist στις 27/09/2013 10:20 πμ.

k-nth-akh-athina-t2720.html

Triple Way